• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 300zl
#11
no a ec2-a nie uwazasz ze troche przesadzaja jak na myszke z sensorem chyba sprzed 1-2 lat ? w koncu w tej samej cenie jest nówka rival 310, co o tym myslisz?
Odpowiedz
#12
Sensor pmw3310 z ec2-a jest z 2013 roku (chyba, że miałeś na myśli zowie ec2-b), ale w przypadku myszy data wydania nie ma takiego znaczenia, jak np. w przypadku podzespołów typu procesor/karta graficzna. Obecnie najlepszym sensorem jest logitechowy pmw3366 wprowadzony w 2014 roku wraz z logitechem g502 (ma go również g303), zresztą wszystkie myszy reklamowane jako te posiadające najbardziej precyzyjny sensor oparte są na publicznej wersji pmw3366 czyli na pmw3360. W przypadku sensorów jest pewien poziom parametrów, dla którego jakiekolwiek wartości powyżej nie będą miały większego wpływu dla użytkownika, jak np. max speed sensora (szybkość poruszania się myszy, przy której sensor przestaje odczytywać ruch prawidłowo) - 10 m/s to znacznie więcej, niż 5 m/s, ale z punktu widzenia użytkownika nie będzie to miało żadnego wpływu, bo wartość 5 m/s jest praktycznie nieosiągalna dla znacznej większości graczy.
Odpowiedz
#13
@Cesarz chodzilo mi o ec1-a/ec2-a, ale teraz dopiero widze ze faktycznie jest taki model jak ec2-b, czy to jest nastepca ? widze ze obudowa chyba taka sama jak w poprzedniku tylko usuneli ten obrzydliwy bialy scroll i dali 3360, przygladales sie tej myszce ec2-b ? to faktycznie cos wartego zainteresowania ?

Niestety na test-gear zero info
Odpowiedz
#14
Obie myszy zowie są raczej ostatecznością, gdy żadna inna mysz, zwłaszcza pod względem kształtu, nie odpowiada. Wersja "-a" na sensorze pmw3310 ma zauważalny smoothing i lekką akcelerację pozytywną, ale czy będzie to przeszkadzać, zależy od konkretnego gracza, jedni od razu czują różnicę względem sensorów typu pmw3360, inni nie, więc trudno powiedzieć, czy będzie ci odpowiadać. Wersja "-b" ma już sensor pmw3360, ale:
1) jest bardzo droga w stosunku do konkurencyjnych myszy na tym samym sensorze;
2) nie oferuje nic lepszego, niż konkurencja (a w zasadzie wypada gorzej pod kątem większości elementów, typu kiepskiej jakości rolka, czy zbyt twarde przyciski), w stosunku cena/jakość jest taka sobie;
3) względem poprzedniego modelu nic praktycznie nie poprawili, wymienili jedynie sensor
4) niektóre egzemplarze mają problem w postaci słyszalnego dźwięku, jaki wydaje elektronika myszy (najprawdopodobniej jakieś cewki).
Jeśli radzisz sobie z angielskim, to tutaj będzie bardzo dużo opinii na ten temat: http://www.overclock.net/forum/375-mice/...ed-72.html
Odpowiedz
#15
Nie mieliśmy dostępu do ec-b niestety, a już tyle jest konkurencji, że nawet nikt z otoczenia nie rozważał jej akurat kupować :( teraz wychodzi jeszcze nowy rival 600, to mogętylko powiedzieć, że warto na niego czekać ;)
myszki zowie trochę zostały w tyle za konkurencją widać, że benq nie chce w nie inwestować (jak np. robi to teraz SS, który naszym zdaniem za chwilę, wskoczy przed logitecha nawet) tylko spija śmietankę po Zowie... stosunek ceny do tego co oferują jest bardzo nieadekwatny, bo chociażby rival 310, logi g403 czy cougar revenger s ofrują również świetny kształt, wysoką jakość, do tego lepsze przyciski i scrolla oraz taki sam sensor za mniej kasy.
Odpowiedz
#16
@cesarz dzieki za link, faktycznie odpuszcze sobie tego ec-b po tych opiniach xD

@hya no tez mi sie tak wydaje, jedyne co by moglo przemowic za zowie to ksztalt, bo myszka naprawde ma ciekawy przynajmniej wg. zdjec, no i bardzoooooo duzo pro playerow jej uzywa ....

wrecz bym powiedzial mega duzo - nie macie takiego wrazenia ?

Bylem w saturnie ,rtv euro i komputronie, komputron porazka salon 2x1 metr, euro wystawa gamerska stare modele ale bylem mega pozytywnie zaskoczony saturnem, strefa dla graczy z nowymi modelami

Ogolnie z wszystkich myszek ktore przymierzalem no to rival 310 byl ok, logitech 403 tez byl ok, deathadder elite ksztalt ok ale drugi boczny przycisk nieosiagalny jak dla mnie przy claw

no to teraz mam dylemat nad 310 i 403 :/

Hya a ten rival 600 wyglada calkiem fajnie w porownaniu do 310, macie juz go na testach ? Czytam o tym podwojnym sensorze i sie tak zastanawiam czy to do CSa jakos przydatne, agresywna rozgrywka to chyba bardziej overwatch ?

131 mm dlugosci :D jaki dzikus :D
Odpowiedz
#17
rival 600 to taki wiekszy rival 310, najlepsze przyciski jakie w zyciu klikałem, w RTS to miazga, ze kiedys jak grałem w wc3 dniami i nocami to nie miałem takich :< ale to nic nie wiem jeszcze :P
Odpowiedz
#18
@HYA no ale wiesz kiedy pojawi sie w sprzedazy albo kiedy bedzie dostepna wasza recenzja ?
Odpowiedz
#19
w połowie lutego mają ogłaszać, nie wiem czy od razu wyląduje w sklepach, ale pewnie tak, recka też tak jakoś bedzie, o ile zderzą przed wylotem na wakacje :P
Odpowiedz
#20
no cene widze konkret chca zrobic 379 zl

no ale poczekam, moze faktycznie bedzie warto, ten rival 310 jest spoko jak go testowalem ale dupy nie urywa ksztaltem jak dla mnie

mialem wrazenie ze deathadder elite byl wygodniejszy, no ale tam z kolei niedostepny drugi przycisk boczny przy claw gripie :(
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.