• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 300zl
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz:    x7-747h
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione:  400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka):  ~2
  • czułość w Windows:  random
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):    okolo 30?
  • w co grasz (podaj tytuły gier):   cs
  • jaką masz obecnie podkładkę:   kupie nowa pod nowa mysz
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne):   chyba standard 7
  • twój budżet: do 300, ogolnie 250 ale jak cos jest godnego uwagi to dam do 300
  • jaki chwyt stosujesz:  claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1):   1/2/2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?  prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku):   18/ palec wskazujacy ~1.6
Generalnie mam duzy problem z doborem myszki z powodu dwoch bocznych przyciskow, jak zobaczycie w x7-747h albo w qpad om-75 przyciski boczne sa male fajne i u gory, dotychczas czesto w roznych testowanych myszkach przez przypadek naciskam kciukiem przyciski boczne, co jest totalna porazka :(

dodatkowo dlugosc mojej myszki i jej wyprofilowany styl (ale lekko) bardzo mi odpowiada

Przejzalem Razera/SS/Logitecha wszystko ma boczne przyciski wielkosci mojej glowy :(

szukam czegos co naprawde bedzie mialo wymiatajacy sensor, warty swojej ceny, myslalem o zowie ec2 (chyba taki model, ten dluzszy) ale tam z kolei sensor nie zmieniany chyba od ponad 2 lat a cena dalej ta sama ....

W CDA zareklamowali Gamdias zeus P1 (teoretycznie dugosc dobra, boczne tez male i chyba wysoko), ale u Was brak recenzji, mozecie cos podpowiedziec jak poki co ta mysz u Was wychodzi w testach ?

Dzieki
Odpowiedz
#2
Polecam Logitech G203 i Roccat Kone Pure Owl-Eye. Na średnie dłonie pod claw w sam raz. Wygodne i precyzyjne.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
Które dokładnie modele odrzuciłeś?
Kształt Deathaddera był odpowiedni?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Czesc Wam

dm 1 pro czy jakos tak, SS i razera nie wiem czy fizycznie bym zawadzal ale na zdjeciach z czyjas dlonia te przyciski boczne naprawde sa olbrzymie, generalnie ttez mocno myslalem nad deathadderem w sumie 300 zeta moge dac ale jak mam pozniej padac w cs przez wyjmowanie HE pod bocznym to slabo :D
Generalnie deathadder podoba mi sie profilem z przodu boku i gory bo mam wrazenie ze to moje x7-747h to takie tanie chinskie kopiuj wklej tej obudowy, no ale kurde boje sie o te boczne.... w takich media markt czy euro w wawie takie myszki leza w ogole na wystawie ?

Rival 100 przymierzalem bylo w sumie ok, ale to chyba inne boczne niz w nowej serii 310

@ewelina
Roccata nie bralem w sumie pod uwage generalnie troche wyglad jak sprzet dla 14 latka, boczne faktycznie sa troche wyzej ale myszka ma niecale 12 cm wiec prawie 1 cm krotsza od mojej obecnej (ja mam taki claw ze opieram srodrecze czasem o myszke, przy krotkiej musial bym sie oduczyc)

Logitecha obejzalem ale jest IMO za niski, obecna mysz



Ogolnie powiem Wam tak, wiem ze do claw najlepsze sa myszki krotsze, ale juz bardzo dlugo uzytkuje moja x7-747h i szczerze to pomimo ze jest to ewidentna mysz pod palma to mi sie gra nia naprawde spoko... jezeli bym chcial 1:1 to pewnie bym wzial death addera ale nie wiem czy nie lepiej isc w innym kierunku i jak juz zmienic to na nowego SS 310, no albo cos co ktos mi oczywiscie tu poleci



Pzdr.
Odpowiedz
#5
Rival 100 jest dużo niższy od G203 :) Osobiście uważam G203 za dość wysoką mysz, kiedyś bym z tego powodu ją odrzuciła.
Nowe Steelseries jak najbardziej możesz brać, solidny sprzęt, są wychwalane w recenzjach.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
Myszki Cougara, modele: Surpassion i Revenger S mógłyby być całkiem dobrą opcją. Surpassion ma zbliżony kształt do twojego a4techa, sensor pmw3330, wysoko osadzone i małe przyciski boczne, do tego myszy cougara nie mają większych problemów jakościowych, co najwyżej większość ich myszy jest zdecydowanie za ciężka (surpassion akurat wypada całkiem dobrze - 96g). Jedynym problemem jest to, że nie ma jej jeszcze w polskich sklepach. Revenger S ma trochę niżej osadzone, większe przyciski, ale nadal jest tam sporo miejsca na kciuk, ma sensor lepszej klasy (pmw3360), choć między sensorami pmw3330 a pmw3360 różnicy i tak nie zauważysz.
Jest jeszcze Cm Storm MM530 kształtem podobny do Surpassiona z sensorem pmw3360, ale ma niezbyt wygodne, dość głębokie wytłoczenia na gumowych bokach. Jakościowo nie jest zła, choć niepotrzebnie ma w środku zamontowany ciężarek, który można wyjąć po rozkręceniu myszy.
Odpowiedz
#7
Odnośnie gamdiasa p1 zeus to do napisania mam jedna z trudniejszych recenzji, juz drugi miesiąc się testuje i podrzucam ją nowym osobom i zbieram info, żeby uzyskać przewagę w ocenach, bo strasznie podzielone opinie mam :P

tak w skrócie to ci powiem, że kształt jest zajebisty dla ludzi o większych dłoniach, bo jest dosyc szeroka, ludzi co trzymali kiedys log g9/x to sobie bardzo chwalą, pomimo, że jest dłuższa, ogólnie kształ na pewno na plus, no ale włąsnie są osoby, którym bo palcem serdecznym najeżdzaja na przycisk i im sieociera podczas kliku ;p podobno ich to drażni

sensor bardzo dobry, ale musisz sie przyzwyczaić ze jest dziwnie ulokowany tak bardzo z przodu, osobiscie po 2 dniach grania dopeiro sie przyzwyczaiłem i zaczeło mi sie wydawac to normalne, wiekszosc osob ma podbne odczucia, jednak nei uwazamy, że ta pozycja sensora jest czyms do czego bys sie nie przyzwyczaił

kabel jak w dm1, takie pleciony, zwykły, troszke sztywnany, z czasem troche staje sie miekszy, dobry do MB

bardzo dobre przyciski, takie chrupkie, scroll sredniawy, tropche lata na boki, mało wyczuwalny ale wiekszosc pisze ze raczej ok jest i ujdzie

wagowo to jakies 105g, niestety nei rozkrecalem jeszcze zeby zobaczyc czy cos z srodka da sie usunac aby to zredukowac, wagowo przod bardziej dociazona, ale nawet to tu nei przeszkadza tak bardzo
Odpowiedz
#8
Ja to bym postawił na ec1-b lub ec2-b lub rivala 310 ;)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#9
@HYA to generalnie dziwne ze w gamdiasa p1 zeus ktos przyciska boczne przez przypadek, wg. zdjec to lewy bok ma wglebienie prawie tak wyprofilowane jak OM-75 z qpada (uzywam jej w pracy) a w niej nie da sie praktycznie przez przypadek nacisnac bocznych przyciskow (sa male i wysoko ulokowane)

@Amok o ec-2 tez myslalem osobiscie, ale martwi mnie ze ta myszka chyba dosc dlugi czas nie ma zmienianych bebechow (poza chyba zmiana obudowy z logo) a cena nadal twardo gorna jak za top sensory (tam chyba jakis super nowy sensor nie siedzi w srodku)
druga rzecz odnosnie ktorej nie wiem czy ec-2 bedzie ok to jest to zdjecie
https://www.ark-pc.co.jp/imgfilter/?imag...&width=900
po zdjeciach samej myszki nigdy bym nie powiedzial ze mozna w niej zawadzac kciukiem o boczne

dzis planuje wstapic do euro/saturn/komputronik ale szczerze to nie wiem czy taki sprzet bedzie na ekspozycji :/


A co myslicie o tej myszce ??? Logitech G303 Daedalus Apex
Purepc otagowal ja w swojej recenzji jako najlepsza mysz pod claw gripa jaka jest ... no tylko ze widze ze to jakas mysz z 2015 chyba :/
Odpowiedz
#10
@up
Nie chodzi o boczne "palcem serdecznym" czyli o prawym boku mówimy, najeżdża sie trochę na plastik na boku PPM i końcówką palca lekko sie o niego ociera, jednym to nie przeszkadza ,innym bardziej, inni nie ocierają ;)

z lewą stroną i bocznymi nie masz co się przejmować ani w p1 ani w ec2-a

unikaj g303 ;) koszmar nie myszka, tak nie wygodne gówno, że do żadnego chwytu się nei nadaje...
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.