• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz w zakresie 150-200 zł
#11
Doszła do mnie mysz. Mogę się podzielić z zainteresowanymi krótkimi przemyśleniami po chwili użytkowania. Sam kształt jest całkiem niezły, różnicy w precyzji sensora nie dostrzegam, ale byłoby to raczej dziwne biorąc pod uwagę że jest to ten sam sensor co w mojej poprzedniej myszy. Na plus - wg mnie świetny scroll, lepszy niż w Rivalu, responsywność klawiszy głównych również jest bardzo w porządku. Na minus trzeba zaliczyć dwie rzeczy: przyciski boczne muszą być wciśnięte okropnie głęboko, a druga rzecz która martwi mnie nieco bardziej to fakt, że przy graniu na bardzo niskich czułościach, przez profilowanie na palec serdeczny i mały oraz bardzo śliską powłokę gryzonia bardzo ciężko podnosi się go i przenosi.
Odpowiedz
#12
Przepraszam za podwójny post, ale niestety sytuacja tego wymaga. Nie byłem w stanie przyzwyczaić się do tego kształtu, dlatego mysz idzie do zwrotu. Pomysł na mysz w kształcie "ergonomicznym" całkowicie odrzucam, chciałbym wrócić do czegoś o bryle klasycznej, lub lekko profilowanej jak stary, poczciwy Rival 300, o podobnych rozmiarach. Budżet zwiększam , 200-225 ziko. Jakieś pomysły?
Odpowiedz
#13
Fajnie gdybyś przymierzył Deathaddera.
Jak wspomniał cesarz, masz TT.
Warto również zahaczyć o Kone EMP.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#14
Deathaddera mierzyłem. Fajnie, leży w porządku, ale cena i jakieś takie mam wewnętrzne fuj co do Razera... A co powiedziałbyś o takim tworze jak Tesoro Ascalon? Wygląda w porządku, rozmiary po 1 milimetrze większe od Rivala, do tego sensor S3988, a i cena o stówę mniejsza niż DA.
Odpowiedz
#15
Za 180 masz Ventusa, więc celowałbym w niego.
O Ascalonie nie wiem dużo.
Przypomina G502.
Czytając recenzje, można potwierdzić obawy.
Sensor nie jest należycie skalibrowany, rzeczywiste DPI znacznie się różni od podanego przez producenta.
Ventus wydaje się lepszym wyborem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
Skoczę jeszcze jutro po sklepach, bo aktualnie jestem w dość dużej rozterce. Ventus absolutnie mi się nie podoba, ale ten sensor w takiej cenie jest nie lada gratką. Coraz bardziej zaczyna mi się podobać Kone EMP, a jak to u mnie bywa, jak się spodoba to i kasa się znajdzie, boję się tylko czy moje grube palce mieściłyby się na klawiszach głównych. Taka obawa stąd, że zawsze miałem myszki z "pełnymi" klawiszami, tzn. na całej szerokości myszy. W budżecie do 300, poza Deathadderem, polecałbyś EMP czy zostałbyś przy Ventusie? Ciekawym gryzoniem wydaję się być też Creative Siege M04, ale nie dokopałem sie do żadnych porządnych recenzji.
Odpowiedz
#17
Ergonomię Siege może zabić przycisk pod kciukiem.
Ogólnie, sama mysz byłaby o wiele ciekawsza bez ledów - znacznie mniejsza waga.
Ventus vs EMP, pozostawiam odczuciom przy spotkaniu z Roccatem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#18
Sprawdziłem sobie Kone XTD, która ma chyba identyczny kształt do EMP. Ogólnie mysz przypadła mi do gustu pod jednym, bardzo znaczącym wyjątkiem. XTD i EMP mają scrolla 4D. Jestem osobą, która bardzo często używa przycisku scrolla, a jak zobaczyłem jak to działa w XTD w moim przypadku to się mocno zniechęciłem. Częściej udawało mi się aktywować przyciski bocznego wychylenia scrolla, niż przycisk właściwy. Z racji tego EMP raczej odpada. Zostaję chyba TT, albo coś co jeszcze w jakiś magiczny sposób znajdę.
Wpadła mi też w oko mysz Gigabyte XM300, chyba wypadałoby co nieco o niej poczytać.
Odpowiedz
#19
Jeżeli kształt DA jest okej, to patrząc przez pryzmat Thermaltake'a, nie masz czego szukać w XM300.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#20
Cóż, mimo że XM300 ma bryłę podobno ulepszonego DA to całkowicie odpada ze względu na tragicznej jakości scrolla. A szkoda... :( W TT też wiele osób się skarży na właśnie kółko... Patologia, tyle myszy do wyboru, a człek z łapą wielkości małego Yeti nie może nic dla siebie wybrać...
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.