• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz w zakresie 150-200 zł
#1
Dobry wieczór. Dzisiaj padł mój wysłużony Rival 300 i stoję przed wyborem nowego gryziona. Zwracam się o pomoc w jego wyborze właśnie do Was, z racji że od dawna śledzę stronę test-gear.pl. Poniżej wypełniony formularz prośby:
  • jaką obecnie myszkę używasz: wykończyłem Rivala 300
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: w FPSach było to około 600, w Windowsie bodajże 1400
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie pamiętam
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): CS:GO około 40 cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO, League of Legends, World of Warcraft
  • jaką masz obecnie podkładkę: A4tech X7 gaming
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 5, w tym 2 boczne
  • twój budżet: 150-200 złotych
  • jaki chwyt stosujesz: nie jestem do końca przekonany, załączam zdjęcia, prosiłbym o pomoc w nazwaniu 
    Zdjęcie 1
    Zdjęcie 2
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: praworęczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20,5 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2,3 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: wolałbym pozostać przy obecnych wartościach
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: najszybciej padły gumy boczne, co było typowe dla Rivala 300. Przez ostatnie 3 miesiące wystąpiły problemy z przyciskami, padł lewy, który wymieniłem, kółko miewało dwu i trójklik, dzisiaj padł prawy
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): regulowane podświetlenie mile widziane, ale jego brak jest całkowicie do zaakceptowania

    Myślałem nad myszkami "ergonomicznymi", w stylu DM Comfy, z racji tego że nie raz łapałem się na tym że palec serdeczny i mały "wadziły mi", świadomość ich ułożenia sprawiała dyskomfort. Być może to kwestia mojej dość "sporej" ręki, stąd pomysł o myszce z miejscem na wszystkie palce. Z góy dziękuję za pomoc!

Odpowiedz
#2
Roccat Kone EMP
> https://youtu.be/Pgh_1SPqb6E

Razer Deathadder Elite
> https://youtu.be/qHZpUbT4alA

Tak, wiem - budżet.
Głównie podałem ze względu na stacjonarne sklepy, w których to można ów myszki przymierzyć.
EMP na upartego, można posiąść jako Outleta.
Deathadderów jest pełno, znalazłoby się coś w 200 srebrnikach.

Jeżeli masz rzeczywistą możliwość sprawdzenia w sklepie, sprawdź wszystko.
Nowy Rival 310 jest odczuwalnie mniejszy, z taką dłonią może być za mały - odpada G403, najprawdopodobniej również MM530.
Warto przymierzyć Sensei'a 310 - DM1 Pro S będzie odpowiednikiem w budżecie.
Co do DM2 Comfy, jeżeli odsyłanie jej w razie niepasującego kształtu nie będzie problemem - jak najbardziej warto, lecz po wizycie w sklepie.
Kształty jak DM2, Mionix Naos, Qpad 5K są bardzo specyficzne.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Byłbyś w stanie jeszcze określić mój chwat? Myślę że jest to jakaś dziwna hybryda palma i fingertipa.
Odpowiedz
#4
Wygląda jakbyś dotykał nadgarstkiem, początkiem śródręcza, czyli palmiak.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
A skoro odpowiednich krajowych myszek do 200 nie ma, to może jakieś propozycja x chińczyka w stylu Aliexpress, Gearbest?
Odpowiedz
#6
Jest jeszcze TT Esports Ventus X Optical (zwracam uwagę na wersję "optical", ze względu na bardziej powszechną w sklepach wersję laserową). Jest określana jako większa i wygodniejsza alternatywa dla Deathaddera, pod względem jakości ma bardzo dobre opinie za granicą.
Tu znajdziesz zdjęcia porównawcze z innymi myszami i trochę opinii: http://www.overclock.net/t/1601975/tt-es...-announced
Odpowiedz
#7
TT zamówiłem w morele - odbieram w poniedziałek, więc wieczorkiem będę mógł napisać coś więcej na temat kształtu i wygody (zatwardziały użytkownik deathaddera ze mnie) - zamawiałem za 169,widziałem że już podrożała na morelach - generalnie TT jest ciężko dostępna i w polskim internecie praktycznie zero słowa o niej - bazowałem tylko na recenzjach zagranicznych. Ktoś wie może czemu tak słabo z informacjami w naszym rodzimym języku o tej myszce ?
Odpowiedz
#8
Coraz bardziej zastanawiam się nad DM2 Comfy, jest teraz w dobrej promocji na Morele za 114 złotych.. Czy zastosowany w niej sensor ma podejście do 3360 z TT Ventusa?
Odpowiedz
#9
DM2 była za 80zł w czarny piątek, więc to żadna promocja. Sensor w dm2 jest taki sam, jak w rivalu 300, więc wiesz mniej więcej czego się spodziewać. Ja osobiście odczuwam różnicę między pmw3310, a lepszymi sensorami i raczej nie wybrałbym 3310, zamiast pmw3360,3330, mercurego od logitecha, czy jakiegokolwiek innego podobnej klasy.
Odpowiedz
#10
Kupiłem Comfy, zobaczym co to będzie :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.