• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cooler Master MasterMouse S vs Logitech G203 vs Modecom gmx4 (lub coś w cenie)
#21
XeXu bardziej mi chodziło właśnie o to, że nie polecam czegoś w kółko, bo większości pasuje, ale czasem "wyobrażam" sobie jak dana myszka pasowała by do takiego chwytu i dłoni. I w moim przypadku to działa.
Więc żadnych "dogmatów" :p
Potrafię np. po samym zobaczeniu myszki i posłuchaniu jak klikają przyciski uzmysłowić sobie jaką charakterystykę ma realnie klik :p
PS A z suchymi danymi to chodzi mi o rzecz następującą: posługując się przykładem naszych recenzji - nie da się napisać w pełni obiektywnej recenzji bo wyjdzie takie nieprzydatne gówno, że szok. Są odstępstwa i tak na dobrą sprawę powiem Wam, że próbowałem kiedyś napisać recenzję w taki sposób, że opisywałem KAŻDY chwyt z osobna i wszelkie możliwe mieszanki ( w sensie jak wygodnie trzyma się myszkę i jaka jest kontrola) i doszedłem do wniosku:
-zajmuje to wieki, wymaga porządnego sprawdzenia (musi przejść przez łapska wielu osób).
Czyli generalnie i tak ten zapis jest powierzchowny. Do czego przechodzę - mysz można trzymać na wiele sposobów, w końcu ciało wybiera jakąś formę, dostosowuje się (przyzwyczaja).
Dobra, nie umiem tego napisać w taki sposób aby przekazać Wam o co mi chodzi XD W każdym razie, aby dokładniej móc dobrać myszkę to trzeba dodać punkt, żeby dodać zdjęcie chwytu i najlepiej od razu zalecić wielkimi literami, żeby przejść się do sklepu i wstępnie ogarnąć kształty jakie leżą danej osobie.
W skrócie - jak ktoś nie ma zmieszanego chwytu (często jest to palm) i zauważyłem, że większość osób tutaj ma jakieś 18 cm w łapie to w 99% propozycje podaje się z automatu :p Bo działają.
W zasadzie to wystarczy samemu oblukać polecane i przeczytać recenzję i wybrać myszkę. To nie jest takie trudne jak się wydaje. Inaczej jest w przypadku osoby, która gra na poważnie, tam liczy się każdy szczegół.
Nie ma co pie*dolić, w tym przypadku autor jest casualowcem.
Odpowiedz
#22
No chyba że ma się xxxx $ i kupuje się 20 topowych myszek, z których można coś wybrać :D Albo tak jak ja, kupić, przymierzyć i jak zła to zwrócić, ale ZŁO :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#23
Naturalnie.
Do tego zmierzałem.
Meritum było takie, że po prostu dobieramy teoretycznie najwygodniejszą mysz.
Więc w sumie, powiedziałeś to co ja, tylko swoimi słowami.
Główne założenie jest takie iż, posty "Dla mnie jest wygodna" nie mają większego sensu, gdy dłoń i chwyt osoby piszącej post, chociaż w małym stopniu nie pokrywają się że wzorem autora wątku.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#24
Jestem zdania, że podanie fajnych myszek jest spoko, bo jak kotś ma możliwość to może podejść do sklepu i pomacać, oczywiście lepiej jak ktoś przy okazji poda jaką ma dużą dłoń i jakim chwytem lubi trzymać myszkę

A tak to byłem dzisiaj w 4 sklepach i sprawdziłem kilkanaście myszek macając je więc może to bardziej rozjaśni jakie myszki są spoko dla mnie

ROCCAT Lua Tragicznie się trzyma
Genesis Xenon 200 tragicznie
Razer DeathAdder Chroma kiepsko
Razer Diamondback okropnie
Logitech MX Anywhere 2 okropnie

Logitech g203 znośnie się trzyma
Genesis Krypton 500 znośnie ale g203 lepiej
Genesis Krypton 700 porównywalnie do g203
Genesis gx85 znośnie
SteelSeries Rival 100 porównywalnie do g203
MODECOM Volcano MC-GMX4 kształtem całkiem ok, ale boki mają strasznie dziwny materiał, przekombinowali

Logitech g403 moim zdaniem świetnie się trzyma
Natec GM34X całkiem ok się trzyma
TRACER GAMEZONE Toriado całkiem ok
Logitech m705 nieźle
SteelSeries Rival 300 całkiem ok
HP Omen X7Z96AA całkiem ok
Trust Laban całkiem ok
ISY IMW-1100 całkiem ok

Cooler Master MasterMouse S niestety nigdzie nie dorwałem

~~budżet ustawiam na max 150zł
Odpowiedz
#25
XeXu dalej mnie gnębi, ratunku :D Dobra napisałeś to kilka razy, wystarczy :D Ja i tak będę pisać że coś jest mi wygodne i że coś polecam bo jest dobre, no chyba że zostaniesz adminem i mnie wywalisz za pomoc, a to będzie jeszcze większe ZŁO :D

matiasm - ooo mądry człowiek, dziękuję :)
Lua jest malutka i dla większych dłoni będzie po prostu nie wygodna. Nawet dla mnie jest trochę za mała.
G203 jak znośnie to dobry znak, bo może uda Ci się przyzwyczaić, dodam że gra się na niej bardzo dobrze, precyzyjnie i wygląda na solidną.
Rival 100 jest trochę większa od G203 i ma cichsze przyciski, ale to zależy na jaki model trafisz. G203 używam jak jem przy kompie, bo jak wybrudzę Rival 100 to nie wyczyszczę tak łatwo, a G203 ma taką śliską powierzchnię, że łatwo się nią czyści, taka ciekawostka.
G403 to dobra mysz, ze świetnym sensorem i jeśli jest Ci wygodna to możesz rozważyć kupno. Osobiście bezprzewodowa mi lepiej pasowała, gdyż z przewodem krępowała ruchy i czułam jakby była mniej precyzyjna.
Te które Ci były wygodne, proponuję zamówić do domu i na spokojnie przetestować, w końcu trafisz na tą najlepszą :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#26
No właśnie skłaniałbym się bardziej do g203 bo z recenzji wynika że SS najlepiej się spisuje na niskim DPI, a 1600, które używam, chyba nie należy do najniższych

niestety bywa tak że te co się dobrze trzyma nie koniecznie jest fajnie
dobrym przykładem jest tu m705 które według niektórych to bezprzewodowy szrot
co do bezprzewodowej g403, akurat właśnie wymieniam myszkę ze względu na bezprzewodowość bo po wymianie routera potrafi mi przyciąć myszkę, dlatego kabel rozwiąże problem, inna sprawa że nie chciałem przekraczać budżetu 150 bo czym bardziej szukam tym bardziej podwyższam cenę (na początku moich poszukiwań miała być myszka za 60zł z avago 9800 xD)
z zamawianiem bardziej mnie kusi właśnie zamówienie CMa bo nie mogę go znaleźć w żadnym popularnym sklepie (no chyba że ktoś wie gdzie jeszcze mógłbym szukać w Poznaniu myszek), ale z drugiej strony nie wiem czy warto zawracać sobie głowę skoro sensor jest podobny do mercurego z g203
Odpowiedz
#27
@matiasm
W takim razie do 150zł masz dwie, trzy opcje.
Pierwszą z nich jest G203, która jest technicznie, zdecydowanie lepsza od Rivala 100, który to radzi sobie
zauważalnie gorzej już na 1000 DPI i jest dosyć awaryjny - przyciski.
Drugą i trzecią opcją, to kupno CMa bądź DM 1 Pro w ciemno.
I oczywiście, jak sam się przekonałeś - dopłata do G403.

@Edit
PMW3330 będzie miał przyjemniejszy feeling, a poza tym to... raczej nie odczujesz różnicy.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#28
g403 trochę kusi, ale po przeczytaniu recenzji i opinii widzę, że dużo wadliwych sztuk się trafia tego modelu
Odpowiedz
#29
Trafiały się na początku.
Teraz najpopularniejsze sklepy internetowe, mają już nowe partie.
Natknięcie się na wadliwy ezgemplarz to rzadkość.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#30
XeXu - idziesz o zakład że z 10 myszek trafię na 9 wadliwych? :D Ale dobra, nie mam kasy by znowu testować :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.