• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cooler Master MasterMouse S vs Logitech G203 vs Modecom gmx4 (lub coś w cenie)
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4tech xg-760
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 1600
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): taka jaką gra daje
  • czułość w Windows: domyślna
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • w co grasz (podaj tytuły gier): GITS:SAC:FA, Call Of Duty, TES
  • jaką masz obecnie podkładkę: x7-500mp
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): boczne+standard (opcjonalnie 3xfire)
  • jaki chwyt stosujesz: palm lub finger
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): oba, zależy od sytuacji
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 1,6cm
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: nie
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
    mogą być propozycje innych myszek w podobnej cenie, byle sensor był dobry
Odpowiedz
#2
Zdecydowanie MasterMousea'a S bym tutaj widział.
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ermouse-s/

Oprócz CMa:

G203
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ech-g-pro/
Tutaj recenzja G Pro, która różni się głównie sensorem.
G203 ma w sobie Mercury - coś pomiędzy PMW3310, a PMW3360.

Rival 110
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...rival-110/
Osobiście, odświeżony Rival 110 do mnie nie przemawia, lecz wciąż wart nadmienienia w tym budżecie.

DM 1 Pro
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...dm2-comfy/
DM byłby dobrym wyborem, gdybyś ukierunkował się bardziej w stronę palma.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#3
Ok to chyba wezmę tego CMa, no chyba że pojawią się jeszcze jakieś propozycje do rozważenia
G203 w sumie też niby było by spoko ale widzę że część osób w internecie narzeka na nieporęczny kształt
Rival 110 to jakiś nieznany sensor i nie wiem czy się w niego pakować, no i jest droższy
DM1 mi nie podpasował bo z tego co widziałem to nie da się wyłączyć podświetlenia, a ja nie przepadam za ledami jak np oglądam film.
Odpowiedz
#4
G203 jest wygodna, mimo tego że niektórzy piszą że nie, to jest to bardzo dobra myszka.
Rival 110 ma świetny sensor i to że nazwa nieznana, to tylko marketing, siedzi w nim normalny, znany sensor.
Tak samo nie lubię jak coś mi świeci i wyłączenie podświetlenia to podstawa.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
@matiasm
Logo DM możesz zakleić.
Jeżeli pasowałby Ci kształt (sprawdzić możesz dosyć łatwo - Sensei / Sensei 310) to nie widzę sensu odrzucania jej, tylko z tego powodu.
Sensor w Rivalu 110, to PMW3325 po modyfikacjach od Steelseries.
Nikt za Ciebie nie odpowie, czy G203 będzie wygodna.
CM ma lepszy sensor od pozostałej dwójki, którą wytypowałeś.
Głównie ze względu na feeling, być może nie odczułbyś różnicy.

@Ewelina
W kwestii wygody nie można być subiektywnym.
Bycie tendencyjnym w tym aspekcie, to dosyć abstrakcyjne podejście.
Rival 110, biorąc pod uwagę jego cenę, ma po prostu dobry sensor, nic powyżej; jeżeli musimy już kategoryzować.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Więc biorąc pod uwagę tylko sensor, to każda myszka będzie dobra, z dobrym sensorem :) A dobry sensor + wygoda to myszka prawie idealna i gdybym miała ciut większą dłoń to Rival 100 i 110 to ideał :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#7
Nigdzie nie napisałem, żeby brać pod uwagę tylko sensor.
Odnoszę się wobec niego, tylko dlatego iż, poza wygodą jest to najważniejsza rzecz, a tej pierwszej ocenić dla ogółu nie mogę.
Po prostu stronnicze podejście jest niezbyt na miejscu - nie pomaga.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Hm, a nie po to ludzie pytają się nas o opinie? :) Chyba po to, każdy napisze swoje zdanie, czy poleca daną myszkę i autor tematu weźmie to pod uwagę, na tym to polega. Ja swoje zdanie wyraziłam, a testowałam już trochę myszek. A wiesz że jestem wybredna i nie zostawiłabym byle czego na biurku :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
Pytają nas o obiektywne opinie.
Mając "dane" osoby poszukującej myszy, możemy w jakimś stopniu prawdopodobieństwa oszacować czy dana mysz będzie wygodna pod dłoń podmiotu.
W przypadku kiedy ktoś pisze "Dla mnie X jest wygodna.", nie można uznać tego za przydatną opinię, w sumie... to nic nie wnosi, szczególnie w tym przypadku.
Sprawa ma się inaczej, gdy preferencje i zewnętrzne cechy osoby piszącej takową opinię, pokrywają się z wymaganiami założyciela tematu.
"A wiesz że jestem wybredna i nie zostawiłabym byle czego na biurku :)"
Ja również, dlatego trzymam G400 od 6 lat, ale czy to oznacza, że powinnaś ją kupić?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
To oznacza, że mogłabym wziąć ją pod uwagę, przy zakupie nowej myszki :)
Autor tematu zapytał się o G203, więc odpisałam, wszystko zgodnie z tematem :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.