• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę o pomoc w wyborze myszki do 300zł. Palmo-claw
#11
Teraz po powrocie do domu znalazłem prawdziwy problem G403... Chodzi o to : http://www.overclock.net/t/1623966/g403-...r-vs-g-pro
[Obrazek: LL]

Dopiero teraz to zauważyłem troche przypadkowo. Dlatego się zastanawiałem czemu mi tak dziwnie celownik chodzi...
Dla mnie taka wada w takim budżecie to coś nie do pomyślenia. Dlaczego w recenzji na Waszej stronie nie było o tym nic wspomniane? W dodatku ta myszka jest w Hall of fame.... Zastanawiałem się czy mi krzywo ręka idzie czy co do licha, że nie mogę poziomo kamery w CSGO przesunąć tylko mi idzie na ukos...

@Czyszczu
Zowie ZA12 wyglada w porządku tylko wolałbym nowszy, lepszy sensor. z PMW3360 jest coś zbliżonego kształtem?
Avior też wydaje się OK.
Skoro też używasz Kone Pure i Ci pasuje to co jeszcze mógłbyś polecić? Testowałeś może Logitecha G Pro?

Sprawdziłem na szybko listę myszek i myślę jeszcze nad DM1 Pro S oraz Cooler Master MasterMouse Pro L tylko, że one są jeszcze niższe od Kone Pure Optical :/ Sam już nie wiem..
Odpowiedz
#12
Pawel054 - a wiesz że i ja to zauważyłam kładąc rękę jak na obrazku po prawej? Też dziwnie kursor chodził, dopiero jak prosto chwyciłam, to wtedy ok szło. Ja mam Logitech G203, to prawie to samo co G Pro, tylko inny sensor, ponoć niewielka różnica, nie każdy zauważy, kształt i rozmiar ten sam, polecam zwłaszcza do gier. Jak mi mój Rival 100 siądzie, to nie będę miała wyjścia, jak przesiąść się na G203, ma ona głośne przyciski, co mi daje po uszach :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#13
@Ewelinka (chyba, że nie lubisz zdrobnienia to sorki ;) )
Cytat:Pawel054 - a wiesz że i ja to zauważyłam kładąc rękę jak na obrazku po prawej? Też dziwnie kursor chodził, dopiero jak prosto chwyciłam, to wtedy ok szło.
Ale zauważyłaś to jak testowałaś G403 czy zauważyłaś to na G203?
Odpowiedz
#14
Jak najbardziej lubię :) Zauważyłam to na G403, na G203 nie mam tego problemu, leży w dłoni wręcz idealnie :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#15
(07-14-2017, 10:33 AM)pawel054 napisał(a):
  • Hej, szukam myszki do ~300zł. Miałem Roccat Kone Pure Optical. Zamówiłem logitecha G403 mam od wczoraj no i tragedia... Sensor super ale nie mogę się przemóc do kształtu myszki. Tak jakby była za duża, ciężko mi ją chwycić.. W dodatku jak wykonuję pionowy ruch w dół myszką to mam tendencję do lekkiego unoszenia tyłu myszki do góry i sensor staje bo G403 ma bardzo niski LOD na Taito 2017... Z kolei na Roccat zawsze miałem wrażenie, że jest nieco za mała. Nie wiem już co mam robić, możecie doradzić jakąś inną myszkę? Ze względu na trzymanie myślałem wcześniej o G Pro, ale z drugiej strony dużo osób pisze, że ma dziwny kształt w dodatku jest jeszcze mniejsza od Roccata... Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

U mnie było dokładnie to samo po przesiadce z da na g403 - dlatego ją sprzedałem.
g403 jest dla mnie lekko za wysoka/szeroka przez co nie czuć jej w typowym chwycie palm-grip,
czuć za bardzo jej górną część przy tym chwycie i dodatkowo odczuwałem dyskomfort przez lekkie wypuklenie przy tylno-górnej, prawej stronie myszki
Wiele opinii wyczytałem na reddicie/hltv o tym, że ludziom nie przypadła do gustu ta myszka po przesiadce z da i własnie powracali do niej.

Również mam taką samą długość dłoni i polecam brać coś ze stajni razera, najlepiej da elite.
Problem może być z lod'em, to praktycznie ten sam podrasowany sensor co 3366. 
Nie jestem pewien, ale w razerze można go zmienić w sterownikach.
Odpowiedz
#16
Miałem kiedyś razera DA 3.5G Respawn i był nieco za szeroki dla mnie choć trzymało się go nieźle. Ale jakość wykonania Razerów mnie ostrasza. Po paru latach ten 3.5G nadawał się na śmietnik. Lewy przycisk ledwo łapał (trzeba było niesamowicie mocno wciskać go żeby zarejestrował klik) do tego powierzchnia się wytarła dość mocno... Nie wiem czy to poprawili ale mam skaze do produktów Razera po tym. Jak się je trzyma to wydaje się, jakby się trzymało sprzęt za góra 20-30zł. Podobnie mam z myszkami od Steelseries (chociaż w mniejszym stopniu niż u Razera).
Zwrócę tego G403 tylko na co zamienić to pojęcia nie mam... Też zauważyłem, że główną wadą w kształcie G403 jest to, że jest zbyt wypukły. Wolałbym coś bardziej płaskiego. Byłem w saturnie dziś ale z lepszych gryzoni na wystawie był tylko Rival 100. Kształt nawet ok, na pewno lepiej mi sie go trzymało od G403 ale myślę, że coś lepszego znajdę dla siebie ;) Jutro pojadę do innego saturna moze beda mieli wiecej myszek na wystawie
Odpowiedz
#17
Ok byłem w EuroRTV i Saturnie macałem kilka myszek ( kappa ) i wybrałem G Pro. Co ciekawe najlepiej mi dłoń leżała na Razer Mamba. Jakby ktoś ją projektował pode mnie... Po prostu ideał. Ale sensor.... CHDIKK... Co ciekawe był też Elite ale Mamba leżała mi w dłoni dużo dużo lepiej. Niby kształt ten sam ale materiały inne i to już robi różnicę. W tym przypadku dużą. Spoko był też Razer Abyssus ale po pierwsze sensor (znowu...) A po drugie palce po prawej jakoś mi dziwnie leżały. Dłoń, kciuk, wskazujący i środkowy super ale pozostałe dwa trochę dziwnie. Podobał mi się też bardzo kształt Logitech chyba G302 /G303 o ile dobrze pamiętam. Wygląda dziwnie ale trzyma się go również dobrze. Był tylko delikatnie za wąski od spodu.

Generalnie zauważyłem że muszę kupować bardziej płaskie myszki niż z dupcią Ala G403 ;). Zobaczymy jak w dłuższej perspektywie sprawdzi się G Pro. Na pewno dam znać.
Dzięki wszystkim za porady!

EDIT:
Jestem już w domu i właśnie od paru minut trzymam G Pro. Jest super, ręka od razu dostosowała się do jej kształtu, kompletnie nie przeszkadza mi jej lekka wypukłość po bokach.
Moje dłonie praktycznie od razu czują się na niej dobrze w odróżnieniu od G403 ;)
Dam znać w przyszłości jak się sprawuje.
Odpowiedz
#18
pawel054 - Ja tak samo miałam obawy co do kształtu G203, bo naczytałam się opinii, że może być niewygodna, ale od razu mi się dobrze dostosowała i nie było problemu z kształtem, bardziej z głośnymi przyciskami, dość takimi twardymi. Pograj na niej, zobaczysz różnicę :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#19
Pograłem trochę w CS:GO - różnica między G403 kolosalna, idzie mi znaaacznie lepiej :D
Póki co jest super i jestem zadowolony :)
Odpowiedz
#20
No to cieszymy się :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.