• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę o pomoc w wyborze myszki do 300zł. Palmo-claw
#1
    Hej, szukam myszki do ~300zł. Miałem Roccat Kone Pure Optical. Zamówiłem logitecha G403 mam od wczoraj no i tragedia... Sensor super ale nie mogę się przemóc do kształtu myszki. Tak jakby była za duża, ciężko mi ją chwycić.. W dodatku jak wykonuję pionowy ruch w dół myszką to mam tendencję do lekkiego unoszenia tyłu myszki do góry i sensor staje bo G403 ma bardzo niski LOD na Taito 2017... Z kolei na Roccat zawsze miałem wrażenie, że jest nieco za mała. Nie wiem już co mam robić, możecie doradzić jakąś inną myszkę? Ze względu na trzymanie myślałem wcześniej o G Pro, ale z drugiej strony dużo osób pisze, że ma dziwny kształt w dodatku jest jeszcze mniejsza od Roccata... Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

    Wzór :
  • jaką obecnie myszkę używasz: Roccat Kone Pure Optical/Logitech G403
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800-1200
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska/średnia
  • czułość w Windows: 6/11 (standardowe)
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): standardowa
  • w co grasz (podaj tytuły gier): wszystko po trochu, ale myszka ma być dobra w FPS'ach
  • jaką masz obecnie podkładkę: Roccat Taito 2017
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie używam
  • twój budżet: 300zł w szczególnym przypadku mogę wykroczyć ponad to jeśli będzie warto
  • jaki chwyt stosujesz: i tu jest problem. Palce mam jak przy claw gripie czyli zgięte, ale nie chwytam myszki samymi palcami tylko trochę dłoń mi na niej leży. Pewnie coś między claw a finger (palce jak w claw, trzymanie myszki bardziej jak w palm/finger tzn śródręcze leży mi na górze myszki,a nie wisi w powietrzu jak w klasycznym claw).
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: kształt/trzymanie
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): wolę minimalizm niż fikuśne kształty.
Odpowiedz
#2
To może Rival 100? Mam tego Rivala i mam G203 i polecam. Fakt że jest trochę mała, ale jeśli chodzi o kształt, to skoro mi pasuje to już chyba każdemu przypasi :D Taki żarcik, ale jestem wybredna, więc o czymś to świadczy :D Masz większą dłoń więc można też doradzić DM1 Pro. Ale pod taką dłoń zostawiam chłopakom pole do popisu :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#3
No właśnie Roccat Kone był super tylko właśnie trochę za mały i musiałem go bardziej trzymać pod pełnego clawa niż palmoclawa i dla mnie jest to pewna wada jeśli chodzi o wygodę (śródręcze na niej mi 'wisi' w powietrzu a wolałbym żeby opierało się na myszce). W dodatku sensor też nie jest wybitny (czuć różnicę między g403 który sprawia wrażenie znacznie dokładniejszego). Myślałem że jak Logitech jest tylko parę mm większy wymiarowo to będzie ok ale jednak nie :/
Odpowiedz
#4
jak wolisz pelny chwyt a roccaty ci przypadly to moze EMP sprawdz ? testowalem g203 i powiem ze wydaje sie jeszcze mniejsza niz pure, wiec odradzam gpro.
Odpowiedz
#5
EMP z tego co widze jest jeszcze wieksza od G403...
Dzisiaj pojde do jakiegos Saturna/MM popatrzeć może coś znajdę.
Jakieś inne propozycje?
Odpowiedz
#6
wieksza ale wysokosci pure wiec bedzie raczej dluzsza i troche szersza. stad moj pomysl. a za kazdym razem jak sie przymierzalem do g403 wydawala mi sie za wysoka ... mi ksztalt tak pasuje ze moze kiedys domowie sobie wlasnie emp, bo jest miedzy symetryczna a profilowana (roccaty)
Odpowiedz
#7
Może będzie w Saturnie to sprawdzę. Ale jak widziałem wymiary na stronie producenta to jest ona wyższa od Pure Optical. Może nowe Kone mają inne wymiary, ale mój ma 120 mm/ 70mm/ 40mm (dl/szer/wys) wiec EMP jest duzo wieksza.
Odpowiedz
#8
Rival 100 ma problem z lewym przyciskiem myszy po jakimś czasie. Mi i koledze po pół roku, na reddicie ludzie się skarżą na to nawet po tygodniu, lub po 3 miesiącach a nawet po wyjęciu z pudełka. Po prostu zapada się LPM, zaczyna się go coraz mocniej wciskać aż potem przestaje reagować. Saturn zwraca pieniądze w takim przypadku bo uznają to za nienaprawialne
Odpowiedz
#9
Ej weź nie strasz :( Myślisz mam ochotę zmieniać myszkę do której dopiero się przyzwyczaiłam po wielu ciężkich miesiącach poszukiwań? :( :D
No.... dzięki :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
Czyli twój chwyt to taki palmo-claw?
Mionix Avior 7000 dobrze nadaje się do takiego chwytu
Mój osobisty faworyt do takiego chwytu (z tym, że mam 21,5 cm dłonie) to Roccat Savu. Gdyby nie sensor...
Teraz mam Kone Pure, u mnie dłoń mna kontakt i z podłożem i z myszką, ale rzeczywiście tylna, środkowa część dłoni jest lekko w powietrzu.
Jak lubisz dobre podparcie nadgarstka to powinieneś według mnie szukać myszki z wysokim garbem uniesionym z tyłu.
Avior jest dość płaski, ale ręka dobrze się układa
Jak chcesz coś lepszego pod podparcie to zobacz Zowie ZA12
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.