• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę o pomoc w wyborze myszki
#21
Rozumiem. Cholera, miałam wypatrzone 3, teraz już 5 :D będę musiała je pomacać :) a jakaś podkładkę polecacie? Moja QCK już ma kilka lat i chyba czas zmienić
Odpowiedz
#22
Ze swojej strony polecam Roccat Kanga (2mm) i Logitech G240 (1mm), chłopcy na pewno polecą Taito (3mm). Jaką grubość podkładki preferujesz? Czy nie przeszkadza Ci jak jest gruba? Czy wolisz cienkie? Dla mnie np. to tak max do 2mm, wtedy ręka nie zahacza i nie czuć tego przejścia między biurkiem a podkładką. Bo jeśli nie przeszkadza Ci grubość 3mm, to jest aż kilka do polecenia podkładek.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#23
" teraz akurat nie mam CS na laptopie więc nie wiem, ale myślę, że z dwa razy z jednego końca podkładki na drugi"
Qck standardowy rozmiar? :p
"Hmmm, właśnie sprawdziłam w google Kone Pure i jakoś cholera wydaje się zbyt busolowata :D
Czyli poza sensorem (gdzie różnice są nieznaczne) nie ma większych różnic?"
Nie mów hop, zanim nie przeskoczysz ;p Musisz przymierzyć.
Każda myszka, którą Ci podaliśmy ma sensor z "topki".
Kone mimo iż wygląda dosyć klockowato, nie jest dużą myszką ;p
Duża to jest EMP. Na zdjęciach wszystko wygląda inaczej ;u
Co do Elite i Chromy... nie ma zbytnio różnic poza sensorem, pewnie dwuklik i problemy z Synapse dalej występują ;x
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#24
pure jest mniejszy i węższy od rivala 100 :P ale wyższy o te 2 mm w najwyższym punkcie
Odpowiedz
#25
Znowu rozmawiamy o rozmiarach? ;) Jak wielkość g203 ci odpowiada to g pro ma taki sam rozmiar ale lepszy sensor. Mieści się w budżecie.
Osobiście nie przepadam za g pro wygląda jak z lat 90.
PS. Ostatnio dużo promocji na Logitecha w sieci.
Odpowiedz
#26
Bierz razer da elite, mówi ci to 10letni weteran tych myszek, za małolata grałem na 3g i również nie miałęm jakiejś dużej ręki..
mam obecnie elite i nie widze na obecną chwilę żadnej alternatywy dla tej myszki. Sensor to znakomita mieszanka poczciwego, starego razera.
jedyna myszka która zachwyciła mnie podobnym kształtem to zowie ec1/2-a - minus to sensor.
g403 sobie odpuśc, ciężko dostać podobno dobry egzemplarz.. częsty problem z latającym scrollem,i z przyciskami.
mi akurat za pierwszym razem trafił się dobry, aczkolwiek znam osoby które wysyłały po kilkanaście razy i nadal nie miały sprawnego.

Na chwilę obecną nie ma sensu kupowania chromy, lepiej dołożyć te kilka zł do elite, za sprawą perfekcyjnego sensora, 50mln omronami i lepiej wykonanymi ślizgaczami.

=EDIT=
zapomniałem wspomnieć o tzw synchronizacji myszki z podkładka - dla mnie jest to totalna porażka, lepiej z tego nie korzystać i omijać z daleka.
PMW3389 będzie działał prawidłowo praktycznie na każdej podkładce i nie ma potrzeby go synchronizować.
Odpowiedz
#27
Nie będę jej pisał, żeby brała DA przykładowo bo dobrze wiesz, że to nie ma sensu ;p
Z technicznego punktu widzenia, każda z podanych jest baaardzo dobra.
Kwestią górującą jest kształt, dlatego nie ciągnijmy już tego i niech przymierzy :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#28
Bardzo wam dziękuje!! :) pomacam, ale opinia Synth'a mnie bardzo skłoniła ku elite :P tyle, ze chroma jest droższa, a nie elite :D
Synth, a jakaś podkładkę fajna do kompletu byś polecił ? ;)
Odpowiedz
#29
To już rozmowa na kolejne kilka stron tematu.. ;p
dużo czynników wpływa na dobór odpowiedniej podkładki pod twoja, nową myszkę ^^ plus jest taki, że masz duży wachlarz wyboru pod tego razera, za sprawą sensora.

Teraz tylko od Ciebie zależy czego potrzebujesz, jaki rozmiar, preferowany ślizg, trwałość i przede wszystkim cena jaką jesteś w stanie na nią przeznaczyć :)

=EDIT=
Cena chromy to coś koło 230-240zł~~
elite dostaniesz już od 269~~

mi akurat udało się kupić elite za 249zł

Jak chcesz znać jakieś różnice estetyczne pomiędzy chroma a elite to odezwij się na prywatnym, postaram się wrzucić jakieś zdjęcia poglądowe, aktualnie posiadam obie.
Odpowiedz
#30
Ogólnie tanią i bardzo fajną podkładką jest DM Pad.
Tylko, że jest dosyć szybka, więc nie wiem czy będzie Ci odpowiadać.
Jak chcesz wolną to Taito 2017, świetna kontrola.

Łap recki:

@DM Pad: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...es-dm-pad/

@Roccat Taito 2017: http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...aito-2017/

Przymierz tego Kone Pure'a, Deathadder'a i Logitech'y i daj znać : )
Kiedy możemy spodziewać się posta odnośnie wycieczki? :V
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.