• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proszę o pomoc w wyborze myszki
#1
Witajcie. 

Bardzo was proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej myszki. Wcześniej używałam a4tech, zowie fk2 lub 1 oraz ec2. Aktualnie poszukuje myszki najlepiej do 300 zł. Moja długość dłoni to 15/15,5cm. Natrafiłam na 3 modele i czy moglibyście udzielić informacji Na ich temat i która bedzie Najlepsza? Razer DA elite, DA chroma (trochę drozsza od elite) oraz logitech g403
Odpowiedz
#2
Są takie podzielone opinie na temat która lepsza, ze może Wy pomożecie? :) z dwóch tych myszek Razer, to która będzie lepsza i porównując ta lepsza do g403? :>
Odpowiedz
#3
Uzupełnij cały wzór, pomoże to na pewno :)
W dodatku napisz, która z tych leżała Ci najlepiej.
No i tak jak mówię, wklej uzupełniony wzór ;p
Dowiemy się w co grasz, jak trzymasz i tak dalej.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
Na Twoją dłoń najlepiej myszkę dość małą, polecam Logitech G203.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#5
Czekaj no, Ewelina...
Wzór ważny :f
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
przy takiej dloni bez wzgledu na chwyt to wybor jest waski... g203/gpro, kona pure, zowie FK2 (ale widac nie podpasowalo, tez pytanie czemu). wiec myszki wynienione beda dosyc spore na taka dlon ... Razer DA elite chyba ma najlepszy ksztalt z tej wymienionej przez julix trojki, ale ktos inny musi sie wypowiedzic na temat jakosci.
Odpowiedz
#7
Czekamy aż się wypowie, bo ciężko powiedzieć, że kształt lepszy jak to kwestia dosyć indywidualna :p
Przekonałem się na własnej skórze.
Niech nas przybliży co jej nie pasowało w tych myszkach, więc już będzie można spekulować dalej :D

@Edit:

Wzór w tym temacie: http://test-gear.pl/forum/showthread.php?tid=5
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Dziękuję :) Więc wzór:
jaką obecnie myszkę używasz: zowie ec2, poprzednia fk2 chyba i a4tech coś tam
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400 lub 800 (najniższa na zowie)
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: chyba standard, nic nie zmieniałam
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie wiem o co chodzi, ale jest 1000 hz :D
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): teraz akurat nie mam CS na laptopie więc nie wiem, ale myślę, że z dwa razy z jednego końca podkładki na drugi
jaką masz obecnie podkładkę: steelsereis qck
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): nie używam bocznych praktycznie,
twój budżet: 300-350 zł
jaki chwyt stosujesz: taki palm grip i fingertip (przynajmniej tak myślę :D )
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): nie wiem o co chodzi :(
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 15

Ogólnie jak kolega pytał wyżej czemu już nie gram na FK2: hmmm... Po prostu kobiety lubią zmiany :P (coś jak nowa para butów) ale kształt mi pasował. W ec2 też źle nie jest, jednak czuć że jest troszkę wyższa.

Chodzi mi o naprawdę dobrą myszkę (mam na myśli sensor i parametry, ale też oczywiście wygodę). Poczytałam trochę po necie i najwięcej pozytywnych opinii jest właśnie o logitech'u G403 oraz raze DA elite lub chroma (chroma jest nowsza i lepsza od elite, że jest od niej droższa?)
Może najpierw drogą eliminacji ocenimy, która z tych dwóch myszek, aby później ona konkurowała i porównywać ją do Logitech'a G403? :D
-razer DA elite: https://www.morele.net/mysz-razer-deatha...1-1070296/
-razer chroma: https://www.morele.net/mysz-razer-deatha...1-1070296/
Widzę jeszcze jakąś mambe :P
Odpowiedz
#9
Chłopaki niech doradzą czy na dłoń 15 cm nie będzie aby za duża G403, bo ja mam 17 cm i mogłaby być trochę mniejsza, a G203 w sam raz jest. Poleciłabym jeszcze Rival 100, ale na moją dłoń to taka na styk, też by mogła być mniejsza, więc szukaj coś mniejszego jak G203 czy Roccat Kone Pure.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#10
DA nie każdemu pasuje, więc musiałabyś przymierzyć.
Takie coś pokroju EC2-a, tylko przyciski mają swój profil i oczywiście jest większa.
Główna różnica pomiędzy Elite a Chroma jest taka, że Elite ma PMW3389 a Chroma S3988.
Jednakże, S3988 to żaden minus, gdyż jest to nadal świetny sensor (Chyba, że odpalisz sterowniki od Razer'a :V).
Konkuruje z 3310, według mnie nawet lepszy jest S3988. Brak problemu z 3310 (Poczytaj: http://www.test-gear.pl/informacje-o-sensorach/) no i ma przyjemniejszy "feeling".
Co do innych.
Wydaje mi się, że Kone Pure może Ci bardzo przyjemnie leżeć, nawet bym się poważniej nad nim zastanowił :p
Czy jest gorszy od Razer'a? Na pewno nie, Roccat po prostu nie ma takiego marketingu :p
DA ogólnie mają problemy z dwuklikiem, co nie jest trudną rzeczą do naprawienia i niektórzy skarżą się na średnie gumki.
Jak Razer to tylko raczej Deathadder, stare Abyssus'e były jeszcze okej, reszta ich produktów w znacznej większości nie jest warta uwagi :u
Jeżeli masz możliwość "pomacania" tych myszek (DA, G403, Kone Pure, G203) to pal wroty bo to najlepsze źródło informacji ;p
Mam dziwne wrażenie, bardzo silne (:V), że ten Kone Pure Ci się bardzo spodoba.
Co do sensorów w podanych myszkach, nie martw się, są z najwyższej półki ;p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.