• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razer Abyssus 2014
#11
Jeśli tak to jak najbardziej przedmiot niezgodny z opisem.
Odpowiedz
#12
Bardzo niezgodny. Ha, zobaczcie: http://allegro.pl/mysz-razer-abyssus-180...15722.html
Tamtą aukcje zamknęli i dali poprawną. Szkoda że dopiero po mojej lekcji, kiedy to ja na tym straciłam, zresztą dlaczego mnie to dziwi, standard, mało kiedy mi coś normalnego przyślą.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#13
Dobra, mam już Razer Abyssus 2014. Poddaję się :D Mam wrażenie że starszy Abyssus jest prawie pod każdym względem lepszy od 2014 :D Przede wszystkim starsza wersja 1800 jest trochę wygodniejsza, tak jakby sensor lepiej działał, w 2014 przeszkadza mi obudowa na dole tam gdzie kciuk, przyciski są gorsze, głośniejsze od 1800, w 1800 przyciski są bardzo przyjemne i ciche. Jedyne co jest lepsze w 2014 to rolka, jest solidna, sama się nie przewija i jest dość cicha. No i te łączenia przycisków w obudowie są lepsze w 2014. Czyli jakby połączyć zalety z tych dwóch myszek, to coś by z tego było, a tak wyszedł produkt średni. Najbardziej mnie drażni właśnie te wykończenie obudowy po lewej na dole przy kciuku, powinno być łagodne, a jest lekko wystające, przez co ciągle nie mogę znaleźć miejsca na kciuk. Dlatego nie zgadzam się z recenzją na test-gear w zdaniu "Wszelkie krawędzie są idealnie zaokrąglone i bez względu na wielkość dłoni nie ma miejsca, które mogłoby nieprzyjemnie uciskać jakąkolwiek jej część." Dodatkowo trafił mi się egzemplarz z lekko ruszającym się lewym przyciskiem, przy czym każe położenie na nim palca nie fajnie stuka o przycisk, niezbyt przyjemny dźwięk. Myszka jest dość szeroka i przy pierwszej przymiarce było dość dziwnie.
Spodziewałam się czegoś lepszego :) W tej cenie zdecydowanie lepiej nabyć Rival 100. Pozostaje mi czekać na kopię Kinzu v3, myszki idealnej :)

Jak chce ktoś kupić obie wersje Razer Abyssus, wersję 1800 i 2014 to sprzedaję, jak nie to odsyłam :)
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#14
U nas praktycznie wszystkim się podobał ten kształt :( wiadomo, ze jak się samemu nie przymierzy to człowiek nigdy się nie dowie jak to naprawdę jest ;)

odsyłaj imo to szkoda kasy na abyssusy, do tego ten skopany sensor w '2014 w sumie w 1800 jest nie lepszy :P
Odpowiedz
#15
S3888 skopany sensor? Osobiście nigdy nie miałem z nim problemów i jak mam być szczery to dalej nie wiem czy dobrze zrobiłem wymieniając na Mastermouse Pro L. W edycji 2014 poprawili jitter więc nie sądzę żeby pracował on gorzej niż poprzednia edycja. Była aktualizacja firmware edycji 2014 ale to było przy samym wydaniu myszki, myślę że teraz kupione powinny mieć wgrany najnowszy - zresztą możesz sprawdzić: http://dl.razerzone.com/drivers/Abyssus%....01.03.exe . Smoothing jest, ale da się do niego przyzwyczaić, czasem mam wrażenie czy przypadkiem nawet mi to nie pomagało grać. Abyssus bez sterowników, przy standardowym dpi i odświeżaniu na prawdę działała dobrze. Trzeba pamiętać żeby nie instalować Synapse, więc jesteśmy skazani na dość wysokie DPI, dlatego zawsze sobie ustawiałem w windowsie 4/11. Miałem mysz na 3050 i nie sądzę żeby Rival 100 był jakoś szczególnie lepszy. Przyciski to loteria. Ale jeżeli kształt ci przeszkadza @Ewelina to trochę lipa. Osobiście nie miałem takich problemów jak ty i dla mnie kształt jest idealny. Jak chwytasz myszkę? To raczej mysz typowo pod clawa czy fingertipa. Na twoim miejscu dałbym jej szanse jeszcze przez parę dni, zwrot masz do 14. No ale jeżeli tak jak mówisz lewy przycisk ci się rusza to trochę lipa. Te abyssusy często leżą w Saturnach czy chyba nawet Media Marktach, jeżeli masz gdzieś taki market, zawsze możesz sprawdzić jak inne sztuki wyglądają. Możesz jeszcze spróbować V2, wydawała mi się bardziej solidna, sensor to coś a'la ulepszone AM010 z G100S niby, choć nigdy nie widziałem bezpośredniego potwierdzenia tych faktów.
Odpowiedz
#16
Z tego co czytałam to obie wersje mają ten sam sensor, więc może mi się tylko tak wydawać, sam sensor jest dobry, tylko wygoda pozostawia trochę do życzenia, uwiera mi w kciuku i to by mi ciągle przeszkadzało. Z sensorem oczywiście mogłam się mylić, bo całą uwagę skupiałam na wygodzie. Myszkę chwytam raczej claw grip, fingertip grip, to zależy od myszki, czym mniejsza to claw, np. na Kinzu v3 idealnie dłoń leży. Kształt Abyssus 2014 jest ok, bardziej chodziło, że przeszkadza mi zakończenie na dole myszki pod kciukiem, uwiera mi i nic nie poradzę. Dodatkowo lekko ruszający się przycisk lewy który wydaje dziwny dźwięk. Trochę kosztowała myszka, więc nie będę się męczyć i odsyłam, a lepiej mi leży dłoń na Rival 100, a na Kinzu v3 bajka. Z tym że czas Kinzu dobiegł końca i trafić na w miarę dobry egzemplarz to wyzwanie, dlatego szukam alternatyw. Póki co na biurku mam: Kinzu v3, Rival 100 i Logitech G203. Gdyby jedna była idealna i wszechstronna, to zostałaby jedna na biurku, a tak muszę kombinować. Zresztą zaraziłam faceta moim dziwactwem i on też na biurku ma kilka myszek, co mnie cieszy, bo nie jestem w tym sama :D Co do Abyssusa v2 to chyba już nie będę póki co próbować, kształt wydaje się taki sam i być może tak samo by mnie uwierała pod kciukiem. Do sensora w sumie nic nie mam, przecież siedzę na Kinzu v3, a tam sensor daleki od ideału.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#17
No to powodzenia w poszukiwaniu idealnej myszki :D Ja teraz bardzo się napaliłem na Lancehead Tournament Edition, szkoda że takie drogie to ścierwo :/
Odpowiedz
#18
Oj droga i to bardzo. A i wymiary jak na mniejszą dłoń, idealne. Tylko co ona w sobie ma, że jest taka droga? Gdybym miała pewność na 100% że dana myszka będzie dla mnie dobra, ta idealna i jedyna, to te 500 zł nie byłyby problemem. Bo szukając idealnej myszki poszło już dużo więcej. Ale nikt nie da 100% pewności, że będzie dobra, bym chyba musiała zostać w sklepie na noc i to nie na jedną, by wszystkie wymacać :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#19
Sensor z Deathaddera Elite, ciekawy kształt, wbudowaną pamięć co jest nieczęste u Razera, nowy Synapse. Cena trochę przesadzona ale tak jak mówisz dałbym tyle gdybym wiedział że myszka będzie mi pasować, a poza tym lubię Razera i jego produkty. Tej myszki u nas jeszcze w sklepach nie ma do kupienia, jak będzie ogólnodostępna to może powoli zacznie cena spadać. Zresztą ta mysz dopiero na dniach wyszła, trzeba poczekać aż spadnie "marża od nowości". Nie mniej dla mnie jako leworęcznego mysz wydaje się idealna, choć wciąż kształt Abyssusa byłby bezpieczniejszy. Niby jest tak dużo myszek symetrycznych, ale 90% z nich ma przyciski boczne tylko po lewej stronie, jakby nie mogli zrobić po obu, to już wolę bez przycisków bocznych.
Odpowiedz
#20
Dokładnie, leworęczni mają z tym ciężej. Bo albo kupujesz taką Zowie ZA13, albo Roccat Kiro modularną i se wybierasz gdzie chcesz mieć przyciski boczne, albo taką bez przycisków.
A wiecie może kiedy dokładnie wychodzi nowa wersja Roccat Kone Pure 2017? Ponoć premiera w kwietniu, a jest już maj. Z ciekawości pytam, bo domyślam się że na początku będzie droga.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.