• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razer Abyssus 2014
#1
No więc, dawno myszki nie kupiłam i zaciekawiła mnie Razer Abyssus i mam ją właśnie :D Spodobała mi się w Media Markt i zamówiłam przez neta. Ale przysłali mi nie tą co chciałam, nie tą co jest na obrazku na aukcji i nie tą co mierzyłam w MM. Nie jestem pewna jaka to była w MM, podejrzewam że 2014, ale inaczej wygląda niż ta co mi przysłali. Napiszcie, ile jest tych wersji Abyssusa? Bo tu na aukcji: http://allegro.pl/mysz-razer-abyssus-201...53801.html jest z takimi bokami chropowatymi i przyciski mają po bokach takie bardziej spiczaste zakończenia, a mi przysłali taką która ma śliskie, jednolite boki i łagodniejsze zakończenia przycisków. Zupełnie nie jest tą co na zdjęciach i nie tą, którą mierzyłam. Nie jestem pewna czy wersji v2 nie mierzyłam, ale na pewno taką, która miała te chropowate boki, z tymi kółeczkami i z tego co patrzę na google, to wersja 2014 też takie ma, a dostałam zupełnie co innego.

115mm, wygląda na to że jest to pierwsza wersja Razer Abyssus, a nie tak jak piszą na aukcji - 2014. Oszuści. Będę musiała do nich napisać, co to ma być. Albo faktycznie nie wiedzą co sprzedają. Ktoś wie czy wersja 2014 różni się kształtem?

Co do mojej recenzji tej myszki Razer Abyssus 1800 - wersji starszej i krótkiego testu to mogę trochę o niej napisać. Myszka jest bardzo fajna i byłam bliska zatrzymania jej, jako głównej myszki. Jest mała, lekka, wygodna, dobrze leży w dłoni, ma świetne przyciski, ciche, bardzo przyjemnie się klika i jest precyzyjna. Ale ma kilka wad. Największa to taka, że łączenia przycisków są zbyt nisko osadzone, przez co wcina mi się palec w prawym przycisku. Może nie każdy trzyma palec w tym miejscu, ale by dobrze chwycić myszkę to chyba jest to standardowe położenie i przy każdym kliknięciu czuję jak przycisk zahacza o palec, co jest niewygodne. Druga sprawa to rolka. Jest w miarę cicha, więc głośność ok, ale zbyt czuła, przez co nie raz sama się przekręci w górę i dół, co też utrudnia pracę. Do miana idealnej jej trochę brakuje, ale już już było blisko :) Na wielki plus i mój podziw zasługują przyciski. Są świetne! Bardzo miły, przyjemny klik.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#2
sąte stare abyssusy 1800 i ten wcześniejszy, to takei małe gruszki z kształtu

pozniej nowy kształ dostał abyssus 2014 - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ssus-2014/
oraz najnowszy Abyssus v2 z innym sensorem, który chyba ma ten sam kształt co wersja 2014

Ty dostałaś co w końcu bo nie ogarniam ;D ? Tego starego 1800 :D ?

zapodaj focie

ps. najwyższy czas było kupić nową myszkę :D
Odpowiedz
#3
No ja właśnie chciałam tą z tego linku na test gear co podałeś (Abyssus 2014), z tą texturą po bokach, a dostałam zupełnie co innego. Apeluję do osób które chcą kupić na Allegro, przed zakupem upewnijcie się, zapytajcie sprzedawcy co za wersję sprzedają, bo jak widać oszukują i to nie jeden, a wielu sprzedawców, kolejny którego się zapytałam czy sprzedaje wersję 2014 którą ma na aukcji, okazało się że jest to starsza wersja Abyssus 1800. Więc robią ludzi w konia. Muszę teraz im odesłać ją. Tak, dostałam starą wersję 1800, 115mm wysokości, ta ze śliskimi bokami. Już zapakowałam ją do odesłania.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#4
;o a najlepsze, że to są chyba podrobki z chin :P bo razer juz tego nei produkuje od lat ;D

podaj linka do tej aukcji zeby ktos sie tez nie naciął
Odpowiedz
#5
Przecież zdjęcia na aukcji zgadzają się z tym co dostałaś. Wystarczyło przeczytać opis aukcji. ;) Zawsze masz 14 dni na zwrot.
Odpowiedz
#6
@Lukasz: Zdjęcia na aukcji nie są podstawą do sugestii co się dostanie. W tytule jest wyraźnie napisane Abyssus 2014 a nie starsza 1800 czy jakie tam nazewnictwo. Jedyne co można przeczytać w opisie aukcji to kod producenta, chociaż nawet jego wklepanie w googlach nie wiele daje bo w niektórych polskich sklepach widnieje jako Abyssus 2014. Jedynie po czym można się domyśleć to wymiarach myszy.

Nie miałem poprzednich Abyssusów ale edycja 2014 to najlepsza mysz jaką używałem. Szkoda że Razer nie chce użyć w Abyssusie sensoru z Deathaddera, zapłaciłbym nawet taką samą cenę. Przede wszystkim mysz byłą świetna pod względem kształtu. Przez chwilę miałem V2 i jakoś gorzej mi się grało - podejrzewam sensor, choć nie potrafiłem go "wykrzaczyć", tak samo jak S3888, to jednak feeling był inny, ale za krótko grałem. Poza tym jak dobrze pamiętam V2 ma bardziej zaakcentowany skok w scrollu, przyciski delikatnie twardsze i głośniejsze, ale wciąż bardzo fajnie "odpowiadały". Gumowe boki mi nie przeszkadzały. Ślizgacze OK jak to u Razera, całkiem dobre i trwałe. Mysz ostatecznie po kilku dniach oddałem bo przy dociśnięciu myszki z prawej strony obudowa się wciskała i trzeszczała.
Odpowiedz
#7
Hya - no to pięknie :D Link podałam na początku: http://allegro.pl/mysz-razer-abyssus-201...53801.html
i http://allegro.pl/mysz-przewodowa-razer-...20380.html

Lukasz Wisniewski - że co? Przecież dobrze widzę, że zdjęcia na aukcji to Abyssus 2014 z bokami z wzorkiem kółeczek i spiczastymi zakończeniami przycisków, a to co ja dostałam to starsza wersja Abyssus 1800 ze śliskimi bokami i łagodnymi bokami przycisków. Jeszcze na aukcji wyraźnie napisane "2014". No bez jaj, mają ludzi za idiotów. Wiem że mogę zwrócić i tak zrobię, tylko chciałam mieć od razu wersję 2014, bo równie dobrze mogłam kupić na innej aukcji, wprowadzili ludzi w błąd, a teraz robota z wypełnianiem formularzy, robieniem paczki, płaceniem za przesyłkę, a tak by można było tego uniknąć.

Avantu dobrze pisze. W tytule jest wyraźnie napisane - 2014. Kod producenta na aukcji jest właśnie do Abyssus 2014, a dostałam starszą wersję 1800. I wymiary myszki, starsza ma 115, nowsza 2014 ma 117.
To jak piszesz że dobra ta myszka to lux, jutro ją będę mieć, bo kupiłam u innego sprzedawcy, więc zobaczymy. No chyba że mnie drugi raz w ciula zrobią. Obawiam się co do przycisków, bo wiem że ciężko trafić na dobre, akurat w tej starszej wersji co oddaję są miodzio.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#8
tam zdjecie jest z wersji 1800 ale rzeczywiście w ciula robią ludzi, ze dopisują 2014 do tego to podróba, a ta podkładka pewnie tak samo na 99%. Jeszce piszą z krajowej dystrybucji.. ciekawe jak tego nie ma żaden legalny dystrybutor (veracomp jest razera z tego co kojarzę), chyba że jakiś cwaniak z chin sprowadza tak samo podróby i to wciska sklepikom ;D

nigdy nie kupowac produktow razera z jakichs krzak sklepów

aż kliknąłem w zgłoszenie naruszenie zasad na tej aukcji allegro;D niech kliknie tam jeszcze ktoś to przynajmniej wywalą moze tą aukcję :P
Odpowiedz
#9
Przecież zdjęcia w opisie aukcji są poprawne, tak samo kod producenta. Nawet DPI się zgadza. Wystarczyło dokładnie przeczytać opis aukcji a nie sugerować się samym tytułem (który de facto jest poprawny, bo ten bundle Abyssus + Goliathus również pochodzi z 2014 roku).
(05-09-2017, 03:44 PM)Hya napisał(a): nigdy nie kupowac produktow razera z jakichs krzak sklepów
do tego to podróba
Nazywanie Sferis krzak sklepem...
To nie podróbka, tylko bundle skierowane na rynek azjatycki. Mysz posiada ten sam sensor co DA 3G (S3668) i w pełni współpracuje z Synapse.
Odpowiedz
#10
Coś mi się zdaje że zdjęcia podmienili, bo przedwczoraj jak kupowałam to była to wersja 2014. Zresztą na głównym zdjęciu, tym w miniaturce na górze jest wersja 2014, sam tytuł wyraźnie mówi o 2014, opis także, więc to jest oszustwo i wprowadzanie ludzi w błąd. Na dodatek aukcje szybko zakończyli po moim mailu. Podkładka jest tak malutka, że szkoda gadać. A sprzedaż podróbek jest chyba karalne...
Tak, zdjęcia szybciutko i sprytnie podmienili na serwerze dziś: 9 maja 2017, 14:02:04, więc dobrze pisałam, zdjęcia były wersji 2014, inaczej bym przecież nie kupowała z tej aukcji, bo się dobrze przeglądałam zdjęciem przed kupnem. Z tym że to nie jest byle jaki sprzedawca, tylko dość znany, nie raz u nich kupowałam.

Lukasz - jak już wyżej pisałam, zdjęcia dziś sprytnie podmienili, opis też. Jeszcze dziś dokładnie sprawdzałam i było napisane 117mm, a teraz zmienili na 115, tak jak i wszelkie inne informacje.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.