• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór komputera do gier
#11
120-144hz to jest must have do gier:) mam 144hz miałem 60hz i masakra:) Wczoraj odpalilem CS:GO w limitem 60fps. Bo już zapomniałem jak to było. I potwierdzam, że to tragedia:D Ale ten obraz skakał:D

Windowsa 10 sobie na razie nie kupuj. Skup się na kompie. Windows 10 mozesz zainstalować bez klucza, sam go sobie wpisze instalator. Będziesz miał tylko komunikat, że jest jeszcze nie zarejestrowany. Ale znak wodny można usunąć. Ewentualnie możesz pójść w Insider wersję, czyli w pełni darmową:)

Napisz czy planujesz podkręcać komputer czy nie?:)
Ten procek np można kręcić do około 4,5GHz, ale na płytach za 500zl z170:
intel-core-i5-6500-3-2ghz-6mb-oem

Jak nie masz zamiaru nic kręcić, to kup taką płytę:
asrock-h110m-dvs-r3-0-h110-ddr4-sata3-dvi-d-microatx-90
ASRock H110M DVS R3.0 - w pełni obsługuje 7 generację procków bez upgrejdu biosu. Ram 2400 też pociągnie.

Dysk 7200rpm Barracudę lub Caviara weź.

SSD również byłby mile widziany.

To chłodzenie jest nic nie warte, równie dobrze na boxie możesz siedzieć bez OC
silentiumpc-fera-3-he1224-v2


Karta graficzna RX480 8GB :
gigabyte-radeon-rx-480-g1-gaming-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-gv-rx480g1-gaming-8gd

kolejna kasa oszczędzona a grafa nawet lepsza, bo 8GB a nie 6GB. Styknie na pewno na dłużej.

Zasilacz taki:
silentiumpc-vero-l1-600w-spc132
Taniej a nie będziesz upgrejdu kompa zaczynał zawsze od pytania, czy Twój zasilacz to pociągnie:)
Odpowiedz
#12
Co do CPU. Zamiast i5 7500 i monitora 60HZ lepiej kup sobie i3, chowający się pod wdzięczną nazwą Pentium G4560. 2 rdzenie 4 wątki. Za 250zl dostajesz procka odpowiednika i5-2500:
intel-pentium-g4560-3-5ghz-3mb-box


Jak zabraknie mocy to wymienisz procka z niewielką dopłatą. Pentiumek na wartości praktycznie nie straci nic, albo kilka dyszek max. i5 pewnie potanieje:)

A monitorek 144Hz - to będzie coś, z czego będziesz dumny najbardziej i najdłużej. Dzień w dzień będziesz się gapił w ekran i cieszył się płynnością obrazu. 60hz to lipa:)
Odpowiedz
#13
144Hz:

monitor-aoc-g2460fq-144hz-gaming

monitor-acer-gn246hlbbid-um-fg6ee

monitor-asus-vg248qe

monitor-acer-xb240hbmjdpr-predator-750697

144Hz + FreeSync w sam raz do RX480:
monitor-aoc-g2460pf - 1057,59 zł

144Hz + Gsync dla gtx1060:
monitor-aoc-g2460pg-661811 - 1638zl

Jak widać połączenie RX480 oraz ekranu 144HZ z FreeSync wychodzi bardzo fajnie cenowo:)


300zl mniej chcesz dać aktualnie za ekran 60HZ i gtx1060. Przesiadając się na ATI od ręki brakuje Ci zaledwie 150zl. Ciężko to nazwać dwa razy wyższą ceną w momencie, kiedy na kompa chcesz wydać 4500zl.. Jeśli miałbym wybierać 4500zl i 60FPS a 144FPS za niemal tą samą cenę, to bez wahania brałbym 144fps:)



pomijam fakt, że dałem kilka propozycji oszczędności. Po których można kupić 144Hz bez dopłaty i utraty wydajności.
Karta graficzna, płyta, chłodzenie cpu, zasilacz. Ten zestaw daje Ci więcej niż potrzebujesz.. A jak się uprzesz to kolejne kilkaset zł masz z samego procesora. Aczkolwiek to bardzie w celu informacji, decyzję musisz podjąć sam i pooglądać najlepiej testy tych procków.
Odpowiedz
#14
(03-30-2017, 03:47 PM)bazyl11986 napisał(a): Monitor już praktycznie wybrałem, zależało mi na full HD 24 calach, krótkim czasie reakcji oraz zmniejszonej emisji niebieskiego światła i wydaje mi się, że najlepszym wyborem jest Iiyama GE2488HS – B2

Ustawisz sobie paletę barw w monitorze każdym innym na CIEPŁA i będzie mniej niebieskiego:) Czy nie tak ta ściema działa? I jest dostępna w monitorach od dawna?:P

Albo używasz apki, która to robi programowo w zależności od godziny :)
Odpowiedz
#15
@minciu nie obraź się, że usuwam linki do morele, ale jak próbują wyłudzić od mnie pieniądze za coś czego nie kupiłem to nie popuszczę czemuś takiemu ;)
Odpowiedz
#16
linki nie były do morele, tylko do serwisu gdzie autor chciał kupić kompa:) A że uparł się na morele to ja nie chce go zmuszać do x-komu:D Zresztą sam kupiłbym pewnie wszystko na allegro:)

Tak jak patrze to widać co miałem na myśli konkretnie, to sobie autor odnajdzie bez problemu gdzie chce dany sprzęt:)


Najważniejsze to zakup 1060 6gb jest bez sensu, jeżeli nie ma i nie planuje zakupu ekranu z G-SYNC. Ja akurat mam Gsynca to jestem "skazany" na nvidie. Nie ma sensu kupowanie sprzęty zdolnego wyświetlać setek FPS, a na koniec spiąć to z monitorem biurowym:) Szczególnie, że FreeSync 144hz + rx480 cenowo wyjdzie już prawie jak 60hz + gtx1060.
Odpowiedz
#17
Jeszcze jedno mi spać nie daje, o co chodzi z tą kamerką za 60zeta? Komp nie ma myszki, klawiatury, głośników ani słuchawek a jest tam kamerka jakaś? To jakaś zapchajdziura do ceny czy co?:P
Odpowiedz
#18
hehe no wszędzie można kupować tylko nie w morele, chyba jedyny sklep gdzie klient to chyba dla nich zło konieczne, póki płacisz i nic nie chcesz to jest spoko, ale jak coś oni zajebią to winią Ciebie i jeszcze wielce oburzeni, że śmiesz się z nimi nie zgadzać, nawet przeprosić nie chcą, tylko człowieka nękają telefonami i mailami, teraz chyba firma windykacyjna ma pisać pismo z tego co mówili ;D

a jakiś tam gnój mi jeszcze mówi, że ja mam im przyjechać do sklepu i oddać towar skoro odbierałem zamówienie osobiście... ale zapłacić za mój czas i amortyzację auta to już nie chcą.. a do mnie im się nie chce przyjechać odebrać tego towaru bo mówią, że nie mają jak (zaznaczam, że z krakowa są tak samo - ja mogę do nich przyjechać, ale oni do mnie nie ^^), a mnie z kolei nie ma w godzinach pracy kurierów, to nie mają jak odebrać ode mnie - tak twierdzą. Ja z kolei na pocztę nie będę chodzić i jeszcze za przesyłkę płacić tylko dlatego, że podrzucili mi ekstra towar, którego nie zamawiałem i sobie przypomnieli, że chcą go z powrotem... normalnie szopka

pewnie do streama kamerka jest ;D

ja bym też brał monitor 144hz zamiast 60 hz, bo to się zauważa, a różnicy miedzy 1ms a 8 ms ni chu*a
Odpowiedz
#19
1ms to parametr jakiś grey to grey - nic nie wart bo sztucznie naciągany:D
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_reakcji

Wiem że sporo daje dynamiczny BackLight, ULMB, LightBoost, BlurReduction itp. Tutaj realnie urywa się czasy reakcji matrycy.
https://www.blurbusters.com/zero-motion-...ightboost/
https://www.blurbusters.com/faq/60vs120vslb
https://www.blurbusters.com/faq/motion-blur-reduction/
https://www.blurbusters.com/faq/120hz-monitors/

W jednym z linków jest tabelka która pokazuje jak bardzo można urwać smużenie, i to jest zauważalne:) Znaczy ja widzę różnicę ogromną na 144Hz vs 120HZ+ULMB, na korzyść ULMB. Jest też lista monitorków które to mają, ale chyba nie kompletna:) Nie interesowało mnie to nigdy za bardzo, bo mam już ULMB:) I bardziej mi to pasuje niż G-Sync z którego nie korzystam;] A w zasadzie korzystam tylko w celu aktywowania funkcji ULMB.

Dzisiaj jakbym kupował ekran, to szukałbym coś co ma po prostu LightBoosta w dowolnej formie i olał Syncki:)
Odpowiedz
#20
W angli mój kumpel kupił monitorek jakiś tam za okolo 500-700funtów nie pamiętam. Zamówił jeden w sklepie i zaplacil online. Oni to zamowienie anulowali i kase oddali. To zamowil drugi raz ekran i znowu zapłacił:) No i tak jakoś wyszło, że dostał dwa ekrany od kuriera.
Żeby nie było, to uczciwie odesłał im jeden z nich drugi sobie zostawił, za który zapłacił:)

I najlepsze na koniec, znowu oddali mu kase na konto:) I tak wyszło, że został mu jeden ekran w domu i kasa na koncie za zwrot dwóch sztuk:)


Ale to wersja bardziej optymistyczna zamieszania:)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.