• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór komputera do gier
#1
Witajcie, :-)

potrzebuję Waszej specjalistycznej porady w wyborze komputera stacjonarnego do gier. Zależy mi na czymś na długie lata, więc wybór nie jest łatwy. :)
Budżet jakim dysponuję to 4500 maksymalnie 4700 złotych za cały zestaw z monitorem i windowsem 10 (64 bity)
Monitor już praktycznie wybrałem, zależało mi na full HD 24 calach, krótkim czasie reakcji oraz zmniejszonej emisji niebieskiego światła i wydaje mi się, że najlepszym wyborem jest Iiyama GE2488HS – B2 (myślałem o zakupach w morele.net, gdzie z rabatem ten monitor wyjdzie za 700 złotych). Więc na samą jednostkę mam do przeznaczenia jakieś 3700 złotych (zakładam, że uda mi się wynegocjować dodatkowy rabat za duże zakupu i wraz z windowsem ostatecznie zmieszczę się w cenie 4700 zł).

Co do komputera to jak pisałem przeznaczam go do gier (cs:go, gta 5, h1z1 itp.). Na pewno chcę dysk HDD 1TB, ale poza tym nie wiem jakie części będą odpowiednie do takiego zestawu. Żadnych dodatkowych części (typu ram, zasilacz etc) nie posiadam.

Mam nadzieję, że będziecie w stanie podpowiedzieć mi coś ciekawego :)

Pozdrawiam,
Grzesiek
Odpowiedz
#2
to forum to stricte tylko peryferia, niestety nie mój budżet, jakby było coś z kategorii "ekonomicznej" to tak ;D Ale 4700 to nie moja bajka ;p
Popróbuj na pclab czy coś
Odpowiedz
#3
może tutaj: https://www.purepc.pl/zestawy_komputerow...arzec_2017
Odpowiedz
#4
Wiesz Czyszczu, 4700 to z monitorem i windowsem, więc za sam komputer będzie z tysiąc mniej ;P Tu już można czegoś szukać.
Odpowiedz
#5
Nie kupuj na morele.net weź w x-komie, dużo lepszy sklep (z lepszą obsługą), jak podejdziesz do stacjonarnego to nawet Ci cenę dadzą niższą jak powiesz, że w morele czy gdzieś jest taniej.
Odpowiedz
#6
Z x-komem mam kiepskie wspomnienia i nie kupuję u nich żadnego sprzętu. Dwa razy próbowano mnie tam oszukać i sprzedano mi wadliwy sprzęt, którego nie chcieli naprawić.

Co do komputera, to miły pan z moreli (udawał!) zaproponował mi coś takiego, co o tym sądzicie?
https://www.morele.net/of/KkLjQJxOlQOaDeo/
Odpowiedz
#7
Kto jeszcze bierze monitory do gier nie 120 / 144 Hz dołóż trochę i weź 144Hz a kartę graficzną weź używaną z gwarancją na allegro.

Do tego masz procek którego nie podkręcisz to nie wiem czy potrzebne Ci dodatkowe chłodzenie jak w wersji box masz wiatraczek raczej, który w pełni wystarcza. Toshiba robi najgorsze dyski HDD. Weź coś od WD. O płycie głównej poczytaj czy nie ma czegoś lepszego i czy taka Ci jest potrzebna.

No to w morele jest tak samo jak źle trafisz. Oni są mili do czasu. No i ogólnie nasz serwis jest anty morele, więc nigdy ich tu nie polecimy, tylko odradzamy.
Odpowiedz
#8
to koledzy tutaj mają jeszcze gorsze wspomnienia z morele. Wiesz było podobnie a nawet jeszcze gorzej niż u ciebie ;>
Co do zestawu to nienajgorszy, ale zmieniłbym pewne rzeczy:
monitor kup 144 Hz - serio
zamiast windowsa 10 wziąłbym 8.1 ale to moja preferencja.
I jeszcze kartę wziąłbym inną - tyle, że ja jak mówiłem mam mniejszy hajs, ale generalnie wziąłbym używkę na gwarancji (mniej hajsu wydajesz a masz lepszą wydajność w cenie + jak kupisz 144 Hz to masz z 500 zł mniej, więc akurat)
Procek też mam używkę i5 2400, 250 zł na olx :p Każda gra idzie. Nie były męczone bo one są stosowane w biurach. Ty masz 7500, ale też nie podkręcasz więc nie wiem czy jest sens. Ale jak chcesz nówkę to bierz.
Chłodzenie mam takie samo, również z morele. Spoko jest, tylko jak się rozpędzi to trochę terkocze.
Odpowiedz
#9
Cóż, z morelami jak na razie nie miałem problemów, za to x-kom najpierw nie chciał mi naprawić fabrycznej usterki w laptopie (tak w ogóle to oficjalnie mi jej nie naprawili, tylko odesłali bez naprawy, bo nie chciałem płacić 500 złotych, ale chyba jakiś technik się ulitował, albo przypadkowo dobrze podłączył kabelki przy składaniu komputera, bo wifi mi normalnie już działa). Za drugim razem kupiłem słuchawki (pisałem tu zresztą o tym) z naderwanym kablem, a x-kom stwierdził, że to ja je zepsułem. Dlatego od tego sklepu trzymam się z dala i każdemu go odradzam :)

Co do kompa to wolę nówki, a 144 hz nowy to wydatek prawie dwa razy droższy. Tak samo z kartą graficzną. Także wolę win 10, dlatego chyba ten zestaw zostaje.
Odpowiedz
#10
ziomuś nie kupuj 60 Hz, koleżka kupił 144 i to różnica ogromna. Jak juz chcesz te 60 Hz to nie wydawaj na monitor 600 zł ;)
Inaczej kup gorszego kompa bo będziesz potrzebował tylko stałych 60 FPS, przy 60 Hz nie będzie różnicy w płynności a na 144 ogromna, nawet na pulpicie
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.