• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 250zł do FPS
#31
(03-21-2017, 02:56 PM)Moon napisał(a): Kumplu ale wiesz, że zadaniem MB nie jest "ciągnięcie" kabla tylko jego trzymanie w taki sposób aby nie haczył o biurko/brzeg podkładki i nie krępował naszych ruchów? :/

W mieszkaniu gdzie studiuję radzę sobie w taki sposób, że przyciskam myszkę biurkiem do ściany i zostawiam sobie tyle kabla ile mi trzeba. A tak to sobie jakoś poradzę jak wrócę na wakacje z tym problemem, gdzieś się zawsze ten kabel zaczepi (najwyżej na taśmę izolacyjną :P). Nie widzi mi się wydawanie na MB około 100zł, bo następnym krokiem u mnie będzie zakup podkładki prawdopodobnie.


Z takich spraw odnośnie przymiarek do myszki, to byłem dziś w Saturnie i mierzyłem sobie kilka z myszek. Najlepiej z nich trzymało mi się G502 Proteus Spectrum. Bardzo podobnie trzymało mi się też G402 Hyperion Fury.
Całkiem przyjemnie trzymało mi się również SteelSeries Rival 300.

Ma ktoś, lub może miał ktoś jakąś z wyżej wymienionych? Najlepiej G502, bo najbardziej mi się spodobała pod względem wygody. Również całkiem ciekawie jest zaprojektowana i z tego co wyczytałem na internecie to jest na PMW3366.
Na x-kom do końca marca będzie w cenie 299zł-50zł rabatu co daje 249zł, także idealnie zamyka się w moim budżecie który i tak jest już podanym maksimum jakie mogę wydać :P

Pytanie też mam odnośnie samego jej scrolla, chodzi mi o to że może być "normalny", lub kręcić się bardzo luźno. Do czego jest w ogóle ta luźna opcja?
Odpowiedz
#32
Co do scrolla - jak masz  ścianę tekstu i chcesz przewinąć na sam dół to rozkęcasz go i idziesz se zrobić herbatę ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio to nie mam pojęcia :P
Co do MB - Można zrobić własne MB za grosze. Bardziej prowizorycznie to nawet lampka na biurku + taśma da radę(ja sobie tak poradziłem). Mówiąc o MB miałem na myśli coś co ci po prostu będzie ładnie trzymać ten kabelek :)

=EDIT=
Jeżeli nie zależy ci na miliardzie przycisków, wychylanym scrollu i sporej wadze, to Rival 300 wydaje mi się sporo lepszym wyborem ;)
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#33
G502 ma dla mnie beznadziejny scroll jest za ciężka oraz ma za dużo przycisków pod kciukiem inciagle wciskałem przycisk snajper co nie pozwało mi się skupić o wiele lepiej pod wezgeldem wygody wypada g403
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#34
(03-21-2017, 07:14 PM)Moon napisał(a): Co do scrolla - jak masz  ścianę tekstu i chcesz przewinąć na sam dół to rozkęcasz go i idziesz se zrobić herbatę ( ͡° ͜ʖ ͡°) A tak serio to nie mam pojęcia :P
Co do MB - Można zrobić własne MB za grosze. Bardziej prowizorycznie to nawet lampka na biurku + taśma da radę(ja sobie tak poradziłem). Mówiąc o MB miałem na myśli coś co ci po prostu będzie ładnie trzymać ten kabelek :)

Czytam (też na stronie test-gearu), że scroll się chwieje na boki trochę. Było tak w Proteus Core, nie ma opinii o Proteus Spectrum. Nie wiem czym się różnią te dwie myszki, bo wyglądają identycznie.

Odnośnie MB to jak widziałem gdzieś na YT to przeważnie to MB "pracowało" wyginając się za myszką z kablem, a takie coś by mi przeszkadzało. Jeśli chodzi jednak o zastosowanie MB jako zwykłego trzymacza kabla to fakt, jest dla mnie przydatne, ale można to zrobić samemu w cenie +/-10zł, zamiast płacić 100 za jakieś sklepowe :P
Odpowiedz
#35
Amok, G403 także ma ten śmieszny przycisk. Jak dla mnie on w połączeniu z tą wagą, przy każdym szybszym ruchu będzie objawiał się niepotrzebnym kliknięciem :/
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#36
(03-21-2017, 07:14 PM)Moon napisał(a): =EDIT=
Jeżeli nie zależy ci na miliardzie przycisków, wychylanym scrollu i sporej wadze, to Rival 300 wydaje mi się sporo lepszym wyborem ;)

No przyciski nie są mi niezbędne, ale jednak lepiej mi się ją trzymało od Rivala 300, bo w nim mały palec szurałby mi po podkładce, a jestem przyzwyczajony do tego że jest na myszce. Tak dziś w Saturnie zauważyłem. Niestety w takim Saturnie nie mam możliwości przetestować myszki dokładnie takim uchwytem jak przy biurku, bo tam są one na wystawie. Dodatkowo jeszcze z jakimiś kablami zabezpieczającymi...

(03-21-2017, 07:19 PM)Amok napisał(a): G502 ma dla mnie beznadziejny scroll jest za ciężka oraz ma za dużo przycisków pod kciukiem inciagle wciskałem przycisk snajper co nie pozwało mi się skupić o wiele lepiej pod wezgeldem wygody wypada g403

Jak mierzyłem to scroll mi jakoś nie przeszkadzał. Wydawał się dość normalny. Czy jest za ciężka to nie powiem, mierzona przeze mnie była bez jakichkolwiek odważników i wydawała się być ok. Nie za ciężka, nie jakaś za lekka.
Co do przycisku snajper to nawet go za bardzo nie sięgałem przez to jaki mam uchwyt myszki. Pewnie nie będę z niego korzystał, a nawet jeśli to nie jako przycisk snajper. Nie da się go wyłączyć tak btw? Aby po przypadkowym kliknięciu nic nie robił :)

Co do wygody to G403 nie miałem okazji mierzyć, ale G502 i G402 wydały mi się bardzo ok jeśli chodzi o profil. Może jeszcze jutro się przejdę tam i spróbuję potrzymać ją na wszystkie możliwe sposoby by odtworzyć warunki podczas gry :P Być może Tobie wygodniej na G403, mi na G502, w końcu mamy inne ręce i inny chwyt. Muszę pomierzyć.

A co jest najbardziej nie tak ze scrollem G502?
Odpowiedz
#37
A w jakim sensie przeszkadzało? Bo jeśli myślisz, że mogłoby delikatnie cofać myszkę w swoją stronę, czy coś takiego to nie nie - w najlepszym filmiku, który widziałem na temat robienia domowego MB, jego ramieniem była krótka rurka(nie pamiętam jednak z czego) zakończona sprężyną. To właśnie sprężyna trzymała kabel na wysokości i poruszała się na tyle na ile było to potrzebne. Kabla nie wtykamy też "na styk" jeżeli chodzi o długość, więc ma żeby już myszka ewentualnie lekko się poruszyła, musiałbyś naciągnąć sprężynę do granic możliwości. Dałbyś radę to zrobić, ale oczywiście celowo, podczas gry już nie :D
Mysz: Rival 100
Podkładka: Zowie G-SR
Słuchawki: Superlux HD668B
Klawiatura: Tesoro Durandal g1n
Monitor: LG 24GM77-B + M1994D-PZ
Odpowiedz
#38
(03-21-2017, 07:30 PM)Moon napisał(a): A w jakim sensie przeszkadzało? Bo jeśli myślisz, że mogłoby delikatnie cofać myszkę w swoją stronę, czy coś takiego to nie nie - w najlepszym filmiku, który widziałem na temat robienia domowego MB, jego ramieniem była krótka rurka(nie pamiętam jednak z czego) zakończona sprężyną. To właśnie sprężyna trzymała kabel na wysokości i poruszała się na tyle na ile było to potrzebne. Kabla nie wtykamy też "na styk" jeżeli chodzi o długość, więc ma żeby już myszka ewentualnie lekko się poruszyła, musiałbyś naciągnąć sprężynę do granic możliwości. Dałbyś radę to zrobić, ale oczywiście celowo, podczas gry już nie :D

Chyba też nie do końca się rozumiemy, wiem jak to tam działa i w sumie póki co mi nie potrzebne, a jak będzie trzeba to zrobię sam coś w tym stylu i też będzie gitara :) Ale dzięki za chęci :D
Odpowiedz
#39
Powie mi ktoś jak jest ze scrollem G502 Proteus Spectrum? :P Bo niedługo koniec przeceny i zależy mi na czasie :D Czy ten problem był tylko w Proteus Core, czy jest też w Proteus Spectrum?
Jeśli jest też w Proteus Spectrum to czy w każdym, czy to tylko wada fabryczna w niektórych modelach podlegająca wymianie?
Odpowiedz
#40
Mierzyłem dziś w sklepie (o dziwo pan z MediaMarktu odpakował mi myszki i pozwolił się nimi pobawić) G502, G403 i jeśli dobrze pamiętam G203.
Dla mnie G203 jest zbyt płaska, a najlepiej wypadła G502. G403 jak dla mnie jest zbyt słabo wyprofilowana, a przyzwyczaiłem się do tego praworęcznego profilu na kciuk już w swoim Tracerze. Dodatkowo też jak dla mnie G502 ma lepszą gumę pod mały palec z bardzo drobnymi wypustkami (nie czuć ich w żaden negatywny sposób, ale lepiej trzyma się palec do myszki).

Scroll w G502 (kołysanie się) również mi nie przeszkadzał, było je czuć podczas delikatnego przesuwania go palcem na boki, ale nie jest to hałaśliwe, ani w żaden sposób inwazyjne dla użytkownika. Myślę że jeśli trafiłby się klekoczący to by przyjęli jako zwrot.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.