• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka do ~400zł
#11
Kiedy DM1 ma dobre komponenty :D sami im je wybieraliśmy, w tej cenie nie da rady nic lepszego do środka wsadzić ;) Wiadomo, że można trafić na np. luźniejsza obudowę ale to już wina chińczyków którzy je skręcają :P jak w każdej myszce moze się trafić jakiś gorszy klik, ale to wina tych co lutują przełączniki. Wtedy oddasz do 14 i po kłopocie :P Ja używam DM1 w sumie od dawna i nic się z nią nie dzieje, ostatnio koledze lutowałem (to co w filmiku) inne przełączniki bo chciał Huanosy, PCB się nie przepaliło a to też dobrze świadczy ;).
Odpowiedz
#12
(06-23-2016, 03:37 PM)Hya napisał(a): Kiedy DM1 ma dobre komponenty :D sami im je wybieraliśmy, w tej cenie nie da rady nic lepszego do środka wsadzić ;) Wiadomo, że można trafić na np. luźniejsza obudowę ale to już wina chińczyków którzy je skręcają :P jak w każdej myszce moze się trafić jakiś gorszy klik, ale to wina tych co lutują przełączniki. Wtedy oddasz do 14 i po kłopocie :P Ja używam DM1 w sumie od dawna i nic się z nią nie dzieje, ostatnio koledze lutowałem (to co w filmiku) inne przełączniki bo chciał Huanosy, PCB się nie przepaliło a to też dobrze świadczy  ;).

Nie chodzi mi tu o stosunek cena/jakość bo ten jest jak dla mnie bardzo dobry. :)
Bardziej chodzi mi o to jak DM 1 prezentuje się na tle FK1 ( którego wszyscy ganią za kamienne przyciski :P ), i czy jest to różnica stricte 'markowa', czy może diabeł tkwi w szczegółach. Szczególnie, że DM 1, który wydaje mi się 'poprawioną wersją FK 1' (oplot, miększe przełączniki(?) ) jest sporo tańszy.

Przydałaby się jeszcze jakaś dodatkowa opinia odnośnie 2 wcześniej wymienionych podkładek (Aegis X4, Taito Control), bo trudno się zdecydować. :D


Btw, dzisiaj jeszcze obniżyłem trochę ingame sens, myślę, że teraz gram na czymś w okolicach 44cm/360*, co skutkowało pojawieniem się sporadycznych wariacji kursora w Hexie, dlatego też, już na 100%, po weekendzie będę zamawiał którąś z tych 2 myszy.
Odpowiedz
#13
hmm obie dobre podkładki, do Taito Control coraz więcej osób się jednak przekonuje, taka bardzo ciekawa podkładka jak ktoś nie moze się zdecydować to imo bym ją spokojnie polecił ;)

dm1 ma jednak trochę inny kształt, niby podobny, ale w ręce czuć wyraźnie różnicę, na pewno przyciski jak dobrze trafisz to w dm1 bardziej ci sie spodobaja, scroll tez sensory podobne, kabel to akurat wole gumowy z zowie, ale wiele osob woli pleciony, slizgacze dm1, pokrycie w sumie mi obojetne tu i tu dobre. Jednak zawsze wolałem kształt senseia od fk wiec to jest tak na prawdę główny czynnik wyboru :)
Odpowiedz
#14
Cytat:Przyznam, że przeleciałem przez kilkanaście recenzji/testów/porównań podkładek przed założeniem tematu i pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Czy mógłbyś powiedzieć z jakiej myszki wtedy korzystałeś oraz jakie inne podkładki wydały Ci się lepsze?
Porównywałem z taito (zwykłą, nie control) i hyperx fury pro, różne myszki, w różnym czasie (czasem wracałem do taito, potem z powrotem na goliathusa)
i mniej więcej: gładkość ruchu gorsza od podobnej szybkości hyperx fury, przy okazji gorsza kontrola od hypera, efekt przyklejania się przy ruchu z punktu 0 (różnica między tarciem statycznym a dynamicznym) prawie jak na sporo wolniejszej taito, przy okazji po półtora roku użytkowania krawedź w miejscu, gdzie trzymałem rękę zaczęła się odklejać (to chyba nie będzie dotyczyć nowszych podkładek razera), szybkość i gładkość ruchu już po paru miesiącach spada dość znacznie. Przy okazji już parę osób pisało tutaj na forum o problemach z goliathusem przy szybkich ruchach, gdzie nawet sensor pmw3310 z rivala potrafił się gubić na kolorowej części. Ale zaznaczam, że jest to stara, czarna wersja, nie wiem, czy w tym czasie cokolwiek zmienili z materiałem, choć z tego co macałem nową w sklepie to różnicy nie odczułem.

Co do innych opinii to weź pod uwagę, że spora część tych recenzji opiera się na kilkudniowych czasem kilkugodzinnych testach, podkładka "dochodzi" przez jakiś miesiąc lub 2
Odpowiedz
#15
Co do podkładki to już zdecydowałem i będę brał Taito Control.

Nad myszką jeszcze pomyślę. 
Gdybym zdecydował się na FK 1 to brać wersję białą czy żółtą ( I czy myszki w linkach, które wkleiłem to są te wersje? Bo patrząc po ilości tych Zowie i screenach do nich dołączonych, to już nie wiem, czy są tylko 2 rodzaje, czy może więcej :P)?
Odpowiedz
#16
Sa 3 rodzaje . Czarno żółta (imput lag na przyciskach ) biało czarna i ta od benq. Według mnie kup ta czarna żółta albo benq wedle uznania.
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#17
Prawdopodobnie zakupie DM 1, chciałbym się jednak dowiedzieć, czy Waszym zdaniem kabel nie będzie zbytnim problemem ( nie mam na biurku miejsca na mouse bungee, jedyne co mogę zrobić to jakieś prowizoryczne przyklejenie kabla do monitora, czy czegoś innego) w codziennym użytku, bo jest to chyba najbardziej punktowana wada DM 1. 

Btw, ktoś kupował na Media Arena? Może wiecie, jak wygląda tam sprawa gwarancji ( będę mógł bezpośrednio kontaktować się z DM czy bawić się w pośrednictwo sklepu?) 
Bo znalazłem tam DM 1 ( LINK ) i zastanawiam się, czy wszystko jest w porządku z tym sklepem/gryzoniem którego oferuja, bo jakby nie patrzeć, cena jest bardzo niska porównując ją do innych sklepów.
Odpowiedz
#18
Ja mam zowie fk2 z mediaareny. W poprzedniej padł ki sensor , oddajesz do sklepu oni odsyłają i czekasz 2tyg. Mi wymienili na nowy model, polecam ten sklep :)

Mozesz rozważ fajna myszke w świetnej cenie - https://m.morele.net/product/details/757750/0

Sam mysle czy sie nie skusić :) ale aktualnie czekam na logitecha g502 :D i planuje zakup klawiatury mechanicznej.
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#19
sklep pewny
Odpowiedz
#20
Zamówienie złożone, dzięki za porady. :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.