• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz + podkładka do ~400zł
#1
Witam, 
W związku z tym iż niedawno przerzuciłem się z high sens na low sens ( z 2500 na 400 i zauważalnie niższa sens w grach), oraz liznąłem nieco temat sensorów w gryzoniach i podkładek, postanowiłem wymienić moją leciwą QCK Steelseries ( po 5 latach użytkowania :P ) na Razer Goliathus Speed Large ( dobre recenzje + przystępna cena). Ponadto aktualnie używam Razer Naga Hex Green i jestem z niej zadowolony ( a może po prostu przyzwyczajony) oraz nie mam żadnych problemów technicznych. Zastanawiam się jednak nad wymianą myszki na jakąś optyczną z 'topowym' sensorem. I tutaj moje kilka pytań do was, jako bardziej doświadczonych i obeznanych z różnym typem myszek i podkładek. 

Czy taka zmiana myszki będzie niosła ze sobą jakąś zauważalną różnicę i czy ma ona sens ( nie zapoznawałem się z recenzjami sensora w Hexie więc nie wiem jakiej jakościowo różnicy mógłbym się spodziewać).
Głównie spoglądam na Zowie FK1 i pojawiają się następne pytania: czy taka mysz optyczna nie będzie miała żadnych problemów z wielkim logiem razera na podkładce oraz czy nadaje się ona pod moje 'parametry' dłoni i chwytu? 

Czy Razer Goliathus jest 'trwałym' produktem (tzn czy po kilku miesiącach nie będzie ona dużo gorsza w użytkowaniu? Widywałem takie opinie odnośnie poprzedniej generacji tych podkładek  )?

Czy aktualna wersja oprogramowania Razera dalej negatywnie wpływa na precyzję myszki i czy lepiej jest grać bez niego?

Tak na marginesie, ktoś mógłby przybliżyć temat polling rate dla graczy low sens (500 czy 1000)?

Poniżej uzupełniony szablon:

jaką obecnie myszkę używasz: Razer Naga Hex Green
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: od niedawna 400, wcześniej 2000-3000
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
czułość w Windows: 6/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):  -
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~33cm, ale planuje zejść do ~45cm
w co grasz (podaj tytuły gier): Głównie Tribes Ascend, okazjonalnie jakies RPG (np Wiedzmin 3 )
jaką masz obecnie podkładkę: QCK Steelseries Aion Asmodian - nadgryziona już zębem czasu ( 5 lata)
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 górnych zaprogramowanych jako volume up/down
twój budżet: na samą mysz ~300zł
jaki chwyt stosujesz: ugięty claw grip przechodzący czasami w fingertip
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): Ze względu na specjalnie wyprofilowanie myszki jest to 1+2+2 
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? W przypadku myszek - prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 19cm
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,4cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: Próbowałem łapać myszkę palmem ale aktualna jest do tego trochę zbyt 'krótka', możliwe, że przy innej zmienię chwyt
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Chciałbym móc swobodnie poruszać się w zakresie 400-2000dpi
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Tak jak we wstępie
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): Przyznam ze jestem trochę przyzwyczajony do fikuśnego wyglądu i podświetlenia Hexa, ale sensor gra pierwsze skrzypce.

Jestem otwarty również na inne propozycje myszek, podkładek ( ale w rozmiarze zbliżonym do podanego Goliathusa).
Odpowiedz
#2
Z podkładek to polecę zowie gs-R albo roccat taito control albo Hyperx fury

A co do myszki to albo zowie za12 albo wlasnie fk1/2 2 nawet chyba lepsza pod twój chwyt :) sam mam fk2 i gram na niej palmo-claw a czasem w necie fingerem złapie :) razer ma przereklamowane słuchawki podkładki i klawiatury. Z myszek polecam da chrome :) ale najpierw spróbuj zowie bo ich feeling jak dla mnie jest najlepszy :€ no i powiesz czy to masz taki chwyt przez myszke bo krótka czy tak ci najwygodniej. I czy myszki symetryczne ci odpowiadają :)

Do claw to w sumie jeszcze to - https://m.morele.net/product/details/757750/0
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Dostałeś tego Aviora, Amok?
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#4
(06-22-2016, 07:51 PM)XeXu napisał(a): Dostałeś tego Aviora, Amok?

Nie wiem czy sobie go nie odpuszczę bo chce kupic klawe mechaniczna a procpu zwraca mi kasę w tempie  żółwia.
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#5
Ja czekałem prawie dwa tygodnie :p
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#6
Cytat:Czy taka zmiana myszki będzie niosła ze sobą jakąś zauważalną różnicę i czy ma ona sens ( nie zapoznawałem się z recenzjami sensora w Hexie więc nie wiem jakiej jakościowo różnicy mógłbym się spodziewać).
Może jest to banalne ale zależy od konkretnego gracza, gry i poziomu, dla jednych różnica będzie kosmiczna dla innych nieodczuwalna, co do sensora w hexie jest to philips PLN 2032, czyli raczej starszy model sensorów philipsa, możesz o nim i o innych sensorach oraz różnicach poczytać tutaj:
http://www.test-gear.pl/informacje-o-sensorach/
Cytat:Czy Razer Goliathus jest 'trwałym' produktem (tzn czy po kilku miesiącach nie będzie ona dużo gorsza w użytkowaniu? Widywałem takie opinie odnośnie poprzedniej generacji tych podkładek )?
Ja starej wersji goliathusa (czarnej) używałem łącznie ponad 2 lata, nadal jest w takim stanie, że dałoby się z niej korzystać, materiał specjalnie się nie wytarł, ale ślizg jest wręcz denerwujący (efekt przyklejania się myszy przy rozpoczęciu ruchu, itp) . Ogólnie od początku ślizg jest nijaki, ani nie ma specjalnie kontroli, ani gładkości ruchu, ja sam nigdy więcej bym jej nie wziął mając porównanie z innymi podkładkami.
Cytat:Tak na marginesie, ktoś mógłby przybliżyć temat polling rate dla graczy low sens (500 czy 1000)?
to może czasem zależeć od samej myszy, niektóre mogą nie radzić sobie dobrze przy 1000 hz (brak spójności przesyłu, większy smoothing) i 500 hz jest zwykle dla nich lepsze, zasadniczo 1000 hz powinno dawać po prostu minimalnie mniejsze opóźnienie.

Co do myszy jeżeli zdecydujesz się kupić nową, to poczekałbym na nową mysz od Dreammachines albo nixeus revel, obie będą miały najlepszy dostępny sensor, a cena może wcale nie być specjalnie wyższa od myszy zowie.
Odpowiedz
#7
hmm ja to sobie tak myślę, że może ASUS Strix Claw byłby lepszy dla Ciebie, ewentualnie Mionix Castor, w sumie dalej byś miał takie trochę udziwnione kształty :P bardzo dobry sensor, w strix więcej przycisków, w sumie nie będzie szoku w komforcie po przejściu z nagi ;)
Odpowiedz
#8
Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
(06-22-2016, 03:57 PM)Amok napisał(a): Z podkładek to polecę zowie gs-R albo roccat taito control albo Hyperx fury
Z tych 3 zainteresowała mnie zowie gs-R, niestety zauważyłem pewien problem z jej dostępnością, a jedyny sklep w którym ją znalazłem liczy sobie za nią 140zł, co jest moim zdaniem przesadą. - Jest już niedostępna również w tamtym sklepie.

Cytat:A co do myszki to albo zowie za12 albo wlasnie fk1/2 2 nawet chyba lepsza pod twój chwyt :) sam mam fk2 i gram na niej palmo-claw a czasem w necie fingerem złapie :) razer ma przereklamowane słuchawki podkładki i klawiatury. Z myszek polecam da chrome :) ale najpierw spróbuj zowie bo ich feeling jak dla mnie jest najlepszy :€ no i powiesz czy to masz taki chwyt przez myszke bo krótka czy tak ci najwygodniej. I czy myszki symetryczne ci odpowiadają :)

Do claw to w sumie jeszcze to - https://m.morele.net/product/details/757750/0

Myszek Razera używam już od długiego czasu i chciałbym spróbować czegoś nowego. :P
Co do Zowie - czy biorąc pod uwagę dł dłoni, FK1 nie będzie bardziej uniwersalna?

(06-22-2016, 08:52 PM)cesarz cyberprzestrzeni napisał(a): Może jest to banalne ale zależy od konkretnego gracza, gry i poziomu, dla jednych różnica będzie kosmiczna dla innych nieodczuwalna, co do sensora w hexie jest to philips PLN 2032, czyli raczej starszy model sensorów philipsa, możesz o nim i o innych sensorach oraz różnicach poczytać tutaj:
http://www.test-gear.pl/informacje-o-sensorach/

Znalazłem informacje o typie sensora oraz powyższy artykuł wcześniej (swoją drogą,  jest to jeden z czynników powodujących moją cheć wymiany :P), niestety brak w nim opisu mojego sensora ( ew. występuje pod inną nazwą, leciałem CTRL+F po stronie).

Cytat:Ja starej wersji goliathusa (czarnej) używałem łącznie ponad 2  lata, nadal jest w takim stanie, że dałoby się z niej korzystać, materiał specjalnie się nie wytarł, ale ślizg jest wręcz denerwujący (efekt przyklejania się myszy przy rozpoczęciu ruchu, itp) . Ogólnie od początku ślizg jest nijaki, ani nie ma specjalnie kontroli, ani gładkości ruchu, ja sam nigdy więcej bym jej nie wziął mając porównanie z innymi podkładkami.

Przyznam, że przeleciałem przez kilkanaście recenzji/testów/porównań podkładek przed założeniem tematu i pierwszy raz spotykam się z taką opinią. Czy mógłbyś powiedzieć z jakiej myszki wtedy korzystałeś oraz jakie inne podkładki wydały Ci się lepsze?

Cytat:Co do myszy jeżeli zdecydujesz się kupić nową, to poczekałbym na nową mysz od Dreammachines albo nixeus revel, obie będą miały najlepszy dostępny sensor, a cena może wcale nie być specjalnie wyższa od myszy zowie.

Mysz i podkładka interesują mnie tylko nowe (w kontekście nieużywanych, niekoniecznie typ 'nowy model na rok 2016!'). Z powyższymi nazwami spotykam się pierwszy raz i raczej do tygodnia czasu chciałbym już zdecydować się na jakąś podkładkę oraz ewentualną zmianę gryzonia.

(06-22-2016, 09:02 PM)Hya napisał(a): hmm ja to sobie tak myślę, że może ASUS Strix Claw byłby lepszy dla Ciebie, ewentualnie Mionix Castor, w sumie dalej byś miał takie trochę udziwnione kształty :P bardzo dobry sensor, w strix więcej przycisków, w sumie nie będzie szoku w komforcie po przejściu z nagi ;)

Przed Hexem używałem DA 3.5G (który nota bene trafił do serwisu, co skończyło się zwrotem pieniędzy ze strony sklepu), z którego przesiadka na Nage skończyła się tygodniowym dyskomfortem w ułożeniu ręki (prawdopodobnie wtedy jakoś naturalnie zmieniłem chwyt), więc szok nie jest mi straszny. Udziwnione kształty też nie są musem, wręcz chciałbym spróbować prostoty. :)

Dodam jeszcze, że z uwagi na specyfikę mojego biurka (dosyć 'płytkie'), między podstawką monitora a kantem biurka jest ~35,5cm. Raczej nie chciałbym wpychać podkładki pod monitor ( mam pewne obawy co do jej żywotności po takim zabiegu ) ani pozwalać jej znacznemu fragmentowi zwisać z biurka ( możliwość przetarcia (?) ). 
Patrzyłem jeszcze na Zowie P-SR, ale wydaje mi się, że skok 'wielkościowy' z mojej aktualnej (która po zmianie sens wydaje mi się po prostu malutka ) będzie zbyt mały + również tą podkładkę trudno mi znaleźć w sklepach. 

Co do wszelkich podkładek 'control' - aktualnie preferuje gry, gdzie potrzebuję precyzyjnego wycelowania a później powolnego śledzenia kursorem za celem z dużą precyzją, ponadto wykonuję dużo szybkich ruchów, nierzadko spin 180*. Dlatego też wydaje mi się, że biorąc pod uwagę zużycie ślizgu, i kierując się TABELĄ, bardziej powinienem celować w średnie/szybkie podkładki aniżeli maksymalnie wolne [kontrolne]. - Aczkolwiek możliwe, że się mylę, nigdy nie używałem kontrolnych podkładek.

Spotkałem się także z pochlebnymi opiniami o Aegis X4. Ktoś może używa/ł i może podzielić się opinią lub nawet porównać z Razerem albo Zowie? 

BTW, jeżeli ktoś znalazłby w necie w PL Zowie GS-R w przystępnej cenie (do 120zł), to byłbym wdzięczny za info. :)
Odpowiedz
#9
@up
My w sumie też nie pałamy zachwytem na Goliathusem, naszym zdaniem godnym a nawet lepszym i tańszym jej zamiennikiem jest Natec M12.

Ja myślę, że Taito Control byłaby dla Ciebie dobra.

Z prostych myszek to jak masz możliwość przymierzenia w sklepie (media, saturm, rtv) myszki SS Sensei i okazałoby się, że jej kształt Ci pasuje to wtedy rozważ zakup DM 1 Pro.
Odpowiedz
#10
(06-23-2016, 08:41 AM)t4co napisał(a): @up
My w sumie też nie pałamy zachwytem na Goliathusem, naszym zdaniem godnym a nawet lepszym i tańszym jej zamiennikiem jest Natec M12.

Ja myślę, że Taito Control byłaby dla Ciebie dobra.

Odpuściłem już Razera. Waham się między Aegisem X4, a wspomnianym już kilkukrotnie Taito Control (wydaje mi się, że obie podkładki są zarówno jakościowo jak i komfortowo zbliżone do siebie, przy czym cena Aegisa jest o ~20zł niższa :P).

Cytat:Z prostych myszek to jak masz możliwość przymierzenia w sklepie (media, saturm, rtv) myszki SS Sensei i okazałoby się, że jej kształt Ci pasuje to wtedy rozważ zakup DM 1 Pro.

Zainteresowała mnie ta DM 1 Pro, niestety nie mam zbytnio możliwości przymierzenia Sensei'a, ale w najgorszym wypadku zawsze istnieje opcja 14-dniowego zwrotu. 
FK2 moim zdaniem byłaby zbyt mała, dobrze wspominam chwyt na Razerze DA 3.5G, i rozważam zakup albo DM 1 Pro albo FK1. 
Czy DM 1 ma jakieś mankamenty o których warto zawczasu wiedzieć ( oprócz mało znanego producenta i dozy niepewności co do trwałości komponentów ) i czy warto jest dopłacać ~40zł do FK1 w takim porównaniu (bo mniej więcej tyle wynosi różnica cenowa między nimi na dzień dzisiejszy)?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.