• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania o sensory... Czemu taki popularny?
#11
Wracając do początkowego pytania może tutaj coś znajdziesz: http://www.overclock.net/t/1251156/an-ov...technology
Dodam, że sensory mogą mieć różne wartości pixel walk czyli minimalnej szybkości ruchu potrzebnej do jego zarejestrowania, oraz SROM (żeby nie było dwuznaczności: secure read only memory), czyli podstawowy algorytm definiujący poziom predykcji czy smoothingu zaimplementowany w sensorze przez producenta, wydaje mi się, że obie te rzeczy również mogą mieć wpływ na różnicę feelingu i zachowania się różnych sensorów o podobnych parametrach.
#12
No tak dlatego też pytałem o philipsa bo używa on techniki zwanej jako "dopplers shift" używa 2 laserów na każdą oś i działa na zupełnie innej zasadzie niż np taki 3366 lub 9800... Bardzo mnie do niego przyciągają możliwości konfiguracji (ingerencji w sam tracking oraz możliwość ingerencji w sam firmware jeśli ktoś potrafi) nawet gdy używany jest do tego MCU by przesadnie korygować ruch (gdy się tego chce). Chciałem tu spytać ekspertów gdyż mam zamiar w przyszłości przyzwyczaić się do jednego rodzaju "wyczucia" sensora i tylko go upgrade'ować gdy trzeba (np w PTE z 2032 do 2037 ). Sam nie wiem co robić gdyż każdy mi go odradza ze względu na z-axis bug damping/dpi scalling i nie wyłapywanie najmniejszych ruchów gdy jest to włączone itd. Lecz spotkałem człowieka właśnie na tym samym forum co dosyć poważnie wytłumaczył mi i innym że ta metoda śledzenia ruchów kursora jest bardziej precyzyjna i da pewne 1:1 w dobrej konfiguracji w czasie gdy ICS (Image Coorelation Sensor) nie będzie nigdy w stanie tego zrobić (lecz da takie złudzenie). Jestem takim małym kolekcjonerem i testerem myszy gamingowych i chciałbym coś sobie jeszcze dokupić do kolekcji lecz nadal stoję pomiędzy razerem DA / Nagą (z PTE) a g502 i namyśleć się wciąż nie mogę ;\
#13
Silence, do philipsa nigdy się nie przyzwyczaisz, bo to ustrojstwo jak na nim grasz sprawia, że ruchy wydają się za każdym razem inne :, jak z tydzień pograłem na racie to mnie ch** strzelał co chwilę :D.... bo zero wyczucia na tym jest.... pamięć mięśniowa to chyba nie wiedziała co ma spamiętywać :P Takiemu 1:1 to ja podziękuję....

(06-20-2016, 11:45 AM)Silence napisał(a): Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź o to mi właśnie chodziło...
Jeszcze takie pytanie :
Czy g502 ma problemy z ruszającą się soczewką sensora tak samo jak ma g303?
Oraz czy są jakieś znaczące różnice pomiędzy sensorem z końcówką 60 a 66?
DM1 z 3360 jest już testowane?

Odnośnie ruszającej się soczewki, sama konstrukcja PMW3366 i PMW3360 ma tak, że wystarczy lekko naruszyć jakby łączenie soczewki z sensorem i wtedy ta soczewka drga, problemem jest to, ze to łączenie jest bardzo delikatne, w G303 nie wiem czy logitech w ogole przywiązywał do tego wagę i być moze wsadzali na przypał, stad tyle skarg odnośnie tego elementu ;) W G502 raczej nie drgała, przynajmniej nie w stopniu w którym warto było zawracać sobie tym głowę.
W DM1 z tego co widziałem chińczyki na delikatnym plastikowym spoiwie to łączyli więc nie drgało, ale po rozkręceniu wystarczyło troszkę palcem o to zahaczyć i odpadało i już sobie lekko drgała soczewka, imo to lekkie drganie w niczym nie przeszkadza, ale zawsze znajdują się jacyś fanatycy którym wszystko przeszkadza, pomimo, że nie widzą różnicy w działaniu ;)

No mieliśmy DM1 z 3360, żeby zobaczyć jak skalibrowały chińczyki i z ciekawości co to ten sensor oferuje :) serio bardzo dobry jest ten sensor :)

Ja tam nie zauważyłem różnicy między 60 a 66, aczkolwiek nie miałem możliwości bezpośredniego porównania...
#14
A bedzie moze dm1 pro z tym sensorem? Ew jakbym kupił da sie go jakos u was przełożyć na 3366 np?
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
#15
Acha no to dziękuje za odpowiedzi i pomoc w w zrozumieniu niektórych rzeczy... Ja już nie mam pytań ;p
#16
@amok

Będzie DM1 z 3360, ale kiedy to nie wiemy. Musiałbyś znaleźć pasujące PCB z jakiejś myszki z 3360/66, samego sensora nie da się przełożyć.
#17
a poza dm1 mają w planach inną mysz (inny kształt lub rozmiar) na tym sensorze?
#18
@up
z tego co wiem to póki co nie, po prostu dm1 z 3360 ma być do tego chcą jeszcze wersję glossy dodać, będą dwie DM1nki :)
#19
"Tak samo jest z dyskusjami optical vs laser mimo że to jedno i to samo wciąż idzie "hate" na jedno bądź drugie od swoich "wyznawców"" - Jak to?
"Piszę tutaj gdyż chciałbym się dowiedzieć czemu sensor PMW3366 i jego publiczna wersja 3360 są tak popularne i instalowane w różnych myszkach gamingowych które wychodzą w tym roku... Czytając różne fora np overclock.net, esreality dowiedziałem się że ma kompletny brak predykcji wysokie parametry itp ale pomimo wysokiego dpi kursor zaczyna skakać powyzej 2k dpi np na 12k dpi (na którym nikt nie gra ale jest możliwość jego ustawienia) sensor wydaje się być nie do użytkowania..." - Sam sobie odpowiedziałeś
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
#20
jak dla mnie gościu nie ma co robić z pieniędzmi.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.