• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania o sensory... Czemu taki popularny?
#1
Cześć wszystkim
Piszę tutaj gdyż chciałbym się dowiedzieć czemu sensor PMW3366 i jego publiczna wersja 3360 są tak popularne i instalowane w różnych myszkach gamingowych które wychodzą w tym roku... Czytając różne fora np overclock.net, esreality dowiedziałem się że ma kompletny brak predykcji wysokie parametry itp ale pomimo wysokiego dpi kursor zaczyna skakać powyzej 2k dpi np na 12k dpi (na którym nikt nie gra ale jest możliwość jego ustawienia) sensor wydaje się być nie do użytkowania... a na tej stronie czytam że nie da się zredukować tego zjawiska zmianą podkładki bez podkręcania predykcji która by te linie chociaż troche wyprostowała... Czy dobrym wyborem jest kupienie np logitecha g502 z tym sensorem czy np deathaddera który osiąga 10k dpi (pomijając dpi ma też podobne specyfikacje)  lecz z lekką predykcją i lekkim smoothingiem który prostuje linie powyżej 5 lub 8k lecz jest ciągle precyzyjny mimo to w czasie gdy logitech chwieje się na boki? Stawiam te pytania gdyż chcę się dowiedzieć który z tych  sensorów może osiągnąć więcej np gdybym chciał potem zrobić jakiś remake w przyszłości gdy mi sie coś zepsuje (np za 8lat przy wielkich monitorach)

Tak samo chciałbym spytać czy philips twin eye w wersji 2034 (mad catz te) po właczeniu sensor dampingu ma jitter na swoim maxymalnym ustawieniu dpi? Czy on faktycznie osiąga to 6m/s? Czy po dobraniu dobrego hard pada (szkła lekko przyciemnionego) lepiej by się sprawował niż te dwa sensory powyżej pomijając to że będzie posiadał akceleracje rzędu 5% na - lub +?

Planuję kupić coś bo mam 450zł na zbyciu i sobie bym chciał sprawić coś co będzie działać na większych ustawieniach nie tylko 400 lub 800 ale np 5k dla zabawy... i pytam który sensor (typu high end) lepiej się sprawuje..? czy to tylko moja wyobraźnia że logitech ma jitter czy to perfekcyjne odwzorowanie nierówności mojej podkladki?
#2
Po co Ci 5000dpi jak tego sie nie da używać? Machniesz myszka 2cm a ona na drugim koncu pulpitu. Bezsens :p jak nie masz co robić z kasa to kup sobie np w xkom logitech g502 i potestuj. I najwyzej zwróć. A jak jeszcze bardziej to mozesz mi zrobić przelew mi sie chętnie przyda te 4 stówy :p
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
#3
Chciałem właśnie uniknąć takich komentarzy... i tak mam świadomość co robię... i co ustawiam... i czego używam... Rownie dobrze powinniśmy używać tego samego sensora z 400dpi bo nikomu więcej nie potrzeba... Please jeśli nie odpowiadasz nie wiesz nic to nie pisz... Próbuję się dowiedzieć czemu jest lepszy x gdyż y robi to dobrze... Tak samo jest z dyskusjami optical vs laser mimo że to jedno i to samo wciąż idzie "hate" na jedno bądź drugie od swoich "wyznawców"... Pozatym to nie jest normalny temat typu kupuje myszke testuje i oddaje jak mi sie nie spodoba lub zostawiam.. ja pytam sie o technologie i jej osiągi oraz czemu wciąż ludzie twierdzą że coś jest lepsze... A o moje pieniądze sie nie martw dobrze im się powodzi...
#4
Skoro im sie dobrze powodzi to kup da chrome i g502 ustaw sobie i porównaj na 'własnej skorze' to chyba najlepsze jak sam przetestujesz a nie jakis gość ja forum Ci powie ;)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
#5
Zatem życzę Ci, żeby nigdy nie zabrakło Ci pieniędzy. Co do tematu:
Nie wszystkie podkładki osiągają takie same wyniki - jedne lepsze, drugie gorsze, gdyż każda ma inne właściwości. Osobiście zgadzam się z Amokiem, że jest to wydawanie kasy w błoto, bo jeśli masz dobrą myszkę to zainwestuj w coś innego, a nie inną myszkę, bo to się nie opłaca :)
Nawet najlepszym sensorom zdarzają się niedokładności, ponieważ NIC i raczej NIGDY nie będzie doskonałe. Oczywiście będzie wciąż ulepszane, ale można zadać sobie pytanie po co - domyślam się, że mniej niż 1% graczy, bądź nawet użytkowników korzysta z poziomu powyżej 5000 DPI.
Mniej więcej na każdym sensorze granie powyżej 5000 DPI to katorga. Jak mówiłeś jitter daje o sobie znać. Być może ten w DA był lepiej zoptymalizowany (jest duża rozbieżność w DA z tym skalibrowaniem).
Jeśli chcesz się dowiedzieć dokładnie to musisz poczekać na moderatorów, którzy z takimi rzeczami mieli do czynienia.
Ale naprawdę, nie kupuj myszki dla zabawy, jak Ci już kasa zbywa to daj potrzebującym...
#6
Poczekam w takim razie na opinie innych może sie ktoś wypowie bardziej sensownie... I przeczyta pierwszy post z zrozumieniem oraz proste pytanie postawione na początku jak i w nazwie tematu.

I proszę cię panie "Amok" nie pisz już
EDIT:
Dzięki za opinie Czyszczu

tak btw czemu ludzie przywalają się do kasy w tych czasach? już 2 osoby wytykają że 450zł za dużo... daj potrzebującym itp.

"Nie wszystkie podkładki osiągają takie same wyniki - jedne lepsze, drugie gorsze, gdyż każda ma inne właściwości. " - piszesz coś co jest oczywiste i co już wiem i wszyscy nawet nie zajmujący się myszkami wiedzą...

"Oczywiście będzie wciąż ulepszane, ale można zadać sobie pytanie po co - domyślam się, że mniej niż 1% graczy, bądź nawet użytkowników korzysta z poziomu powyżej 5000 DPI.
Mniej więcej na każdym sensorze granie powyżej 5000 DPI to katorga. Jak mówiłeś jitter daje o sobie znać"

Zdaję sobie sprawe że high dpi to tylko marketing ale ja dla samej wiedzy chcę wiedzieć który sensor może więcej a będzie miał mniej problemów lub jak je zniwelować

"Ale naprawdę, nie kupuj myszki dla zabawy, jak Ci już kasa zbywa to daj potrzebującym..." - Kolejny ból o pieniądze?
http://prntscr.com/bi9dil
#7
Ehh, nikt Ci jednoznacznie nie odpowie, nowość to nowość, marketing to drugie. Teraz raczej trzeba wymyślać co chwile coś nowego, żeby ludzie to kupowali.
Nie znam się na high endowych myszkach, ale z reguły A9800 dawał radę na dużym DPI (kolega miał) a optyki >3366 nie.
#8
Bo 9800 to laser używa techniki angle snapping i smoothing'u by linie były prostsze kosztem feelingu (imput lag) oraz grzania się MCU (Micro-Controller Unit) myszy... Oczywistym jest to że będzie miał mniej jitteru gdyż używa technik które to korygują (próbują zatuszować). Wciąż czekam na odpowiedź od prawdziwych testerów tego forum którzy kiedyś tak miło odpowiadali w komentarzach pod artykułami (testami tych myszy). Może ktoś kiedyś napisze coś co nie jest oczywiste a przybliży mi sprawe sensora 3366/60, PTE, 3988 oprócz sprawy marketingu. No cóż pozostaje tylko czekać..

A i btw odnośnie tego:
"Być może ten w DA był lepiej zoptymalizowany (jest duża rozbieżność w DA z tym skalibrowaniem)."
3989 sensor w DA to nic innego jak zinterpolowany 3988 z 6400 do 10k oraz by zniwelować jitter na wyższych dpi używa technik podanych wyżej... można odczuć bardzo duży lag kursora (niektóre egzemplarze deathadder'a mają nadmierny smoothing nawet na niskim dpi co jest każdy w stanie odczuć z włączonym synapsem gdyż program ten ustawia wyższe dpi niż oczekiwane i skaluje za pomocą MCU na niższe co potwierdzają wykresy mousetestera na chociażby OC.net )
#9
Z tym dpi do 2000 to jest tak, że powyżej zaczyna być widać lekki jitter, ale jest on spowodowany bardzo niskim poziomem predykcji w tym sensorze a co za tym idzie wpływu również podkładki na ruch (zauważ, że na plastikowej G502 miał zauważalny jitter dopiero przy 5000). To że jest ta różnica oznacza, że sensor świetnie odczytuje położenie, jest na pewno bardzo dokładny skoro widać różnicę miedzy materiałową podkładką a plastikową przy takich samych dpi. Przekłada się to po części na świetny feeling samego sensora. Wiem, że nie każdy zauważa różnice czasem nawet między A9500 a A3090 chociaż powinno być to oczywiste. Jednak wielu zauważy. Tak samo z PMW3360/66 a np. PMW3310 niby podobne, ale jednak da się wyczuć różnicę (ponownie powiem, nie każdy zauważy). Dla wielu osób to, że ten jitter jest przy np. 8000 dpi jest właśnie plusem w PMW3366, bo oznacza brak narzutu korekty ruchów.

Najważniejsze pytanie czy jesteś osobą która widzi różnicę w sensorze, w jego ruchu? Warto mieć kilka różnych myszek z różnymi sensorami aby to określić.

Jeżeli jesteś z tych co jej nie widzą, to nie ma najmniejszego sensu zmiany, bo dalej jej nie zauważysz. Jeżeli jednak wyczuwasz te zmiany to PMW3366 nie da się nie kochać :) Feeling zbliżony do A3090, działa jak brzytwa, nie ma buga jak 3310.

Jeżeli w grach używasz np. 5000 dpi i obniżasz to poprzez czułość w grze to nie masz czym się przejmować.

Odnośnie philipsa, ten sensor jest tak denerwujący, że nic mu nie pomoże... wszystko jak w recenzji opisano. Nie warto go rozważać.

PS. warto wydawać na myszki :]

PS2. testowaliśmy DM1 pro z 3360 i było miodnie ;]
#10
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź o to mi właśnie chodziło...
Jeszcze takie pytanie :
Czy g502 ma problemy z ruszającą się soczewką sensora tak samo jak ma g303?
Oraz czy są jakieś znaczące różnice pomiędzy sensorem z końcówką 60 a 66?
DM1 z 3360 jest już testowane?


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.