• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Outemu Brown vs Kailh Brown vs Gateron Brown
#11
"W takim razie co radzisz, Lanparty 2 ma bardziej trwałe keycapsy niż GK530 i z krajowych to ona będzie lepsza?"
Jak wspomniałem, kategoria budżetowa, to brak znaczących różnic.
Zestaw klawiszy Lanparty, wykonany jest z tego samego tworzywa, a litery nałożone tym samym procesem - powinny utrzymać się przez kilka miesięcy w nienaruszonym stanie.

"Wiem, że do GK530 za kilkadziesiąt złoty można dokupić te trwalsze nie ścieralne keycapsy, co o nich sądzisz?"
Bardzo w porządku zestaw, by wyeliminować wycierające się tworzywo ABS.

"modecom volcano blade"
Niedostępna na pożądanych przełącznikach.

"I na sam koniec, jaką klawiaturę TKL a najlepiej 75% z zagranicy byś polecił na BROWNACH do 300 zł?"
Pozakrajowe wypusty 60%-75%, będą nieznacznym usprawnieniem, zaletą jest gama przełączników i jednak "double-shoty" - produkty Motospeeda są akceptowalne.
Do klasy wyżej, trzeba niestety dopłacić.
> https://bit.ly/35bis1V
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#12
(09-06-2020, 07:11 PM)XeXu napisał(a): "W takim razie co radzisz, Lanparty 2 ma bardziej trwałe keycapsy niż GK530 i z krajowych to ona będzie lepsza?"
Jak wspomniałem, kategoria budżetowa, to brak znaczących różnic.
Zestaw klawiszy Lanparty, wykonany jest z tego samego tworzywa, a litery nałożone tym samym procesem - powinny utrzymać się przez kilka miesięcy w nienaruszonym stanie.

"Wiem, że do GK530 za kilkadziesiąt złoty można dokupić te trwalsze nie ścieralne keycapsy, co o nich sądzisz?"
Bardzo w porządku zestaw, by wyeliminować wycierające się tworzywo ABS.

"modecom volcano blade"
Niedostępna na pożądanych przełącznikach.

"I na sam koniec, jaką klawiaturę TKL a najlepiej 75% z zagranicy byś polecił na BROWNACH do 300 zł?"
Pozakrajowe wypusty 60%-75%, będą nieznacznym usprawnieniem, zaletą jest gama przełączników i jednak "double-shoty" - produkty Motospeeda są akceptowalne.
Do klasy wyżej, trzeba niestety dopłacić.
> https://bit.ly/35bis1V


Dzięki za pomoc ale co z tym modecom volcano blade? Jesli pojawi się na Brownach to kaycapsy są nie ścieralne? Jest ona lepsza od gk530 i lanparty2? Dużo ludzi chwali te przełączniki i klawiaturę. 
Jeszcze mam pytanie czym się różni Led od Led RGB? To są takie same diody, tylko diody RGB ma jeszcze paletę barw dzięki palecie red blue i green?
Odpowiedz
#13
Volcano Blade niedostępna jest od dłuższego czasu, dystrybucja umarła i chyba tak pozostanie.
Tak naprawdę, zalecić mógłbym ją wyłącznie wtedy, gdybyś nalegał na niski profil klawiszy, gdyż niewielka dostępność eskalowała ceny.

"Jesli pojawi się na Brownach to kaycapsy są nie ścieralne?"
Nie licz na tworzywo PBT czy trwały font z krajowej dystrybucji, musiałbyś potroić założony budżet, by sięgnąć zaledwie paru modeli.

"Jeszcze mam pytanie czym się różni Led od Led RGB?"
Zdecydowana większość klawiatur z monochromatycznym - jednokolorowym podświetleniem, posiada diody DIP w kształcie kopuły, a wariant RGB zintegrowane diody SMD, które są trwalsze i mniej awaryjne, oferując również więcej lumenów.
Cherry zastąpiło czarny "housing" serii MX transparentnym, by diody SMD które są wlutowywane na PCB, dostarczały więcej światła.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#14
(09-06-2020, 08:04 PM)XeXu napisał(a): Volcano Blade niedostępna jest od dłuższego czasu, dystrybucja umarła i chyba tak pozostanie.
Tak naprawdę, zalecić mógłbym ją wyłącznie wtedy, gdybyś nalegał na niski profil klawiszy, gdyż niewielka dostępność eskalowała ceny.

"Jesli pojawi się na Brownach to kaycapsy są nie ścieralne?"
Nie licz na tworzywo PBT czy trwały font z krajowej dystrybucji, musiałbyś potroić założony budżet, by sięgnąć zaledwie paru modeli.

"Jeszcze mam pytanie czym się różni Led od Led RGB?"
Zdecydowana większość klawiatur z monochromatycznym - jednokolorowym podświetleniem, posiada diody DIP w kształcie kopuły, a wariant RGB zintegrowane diody SMD, które są trwalsze i mniej awaryjne, oferując również więcej lumenów.
Cherry zastąpiło czarny "housing" serii MX transparentnym, by diody SMD które są wlutowywane na PCB, dostarczały więcej światła.
Zostaje gk530 i wymiana keycapsów albo szukanie za granicą i kupowanie w ciemno, w kraju jednak z gwarancją dużo lepiej to wygląda. 
Zagraniczne tkl typu drevo gramr są na mój portfel, reszta z tej strony już nie na mój portfel albo nie mogę ich znaleźć, co o nich sądzisz łącznie z drevo gramr: https://switchandclick.com/2020/03/23/to...s-of-2020/
Odpowiedz
#15
Nie wiem czy jest jakikolwiek sens robić odpowiedni "research", modeli bliźniaczych, odnajdziesz zapewne jeszcze kilkanaście.
GK530 wraz z zestawem PBT, prezentuje się najowocniej.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
(09-06-2020, 08:26 PM)XeXu napisał(a): Nie wiem czy jest jakikolwiek sens robić odpowiedni "research", modeli bliźniaczych, odnajdziesz zapewne jeszcze kilkanaście.
GK530 wraz z zestawem PBT, prezentuje się najowocniej.

Właśnie testuje SPC Gear K530.
Klawiatura wydaje się fajna ale ma jeden defekt, który mnie strasznie wkurza, niektóre klawisze przy pisaniu wydają taki dziwny metaliczny odgłos, jakby echo.
Czy da się coś z tym zrobić? Bo jeżeli nie to nie wiem czy nie poszukam innej klawiatury.
Odpowiedz
#17
Szkopuł pokrewny z opisanym problemem tego wątku?
> https://bit.ly/3h7lLJT

Dotknąć może niestety każdą serię przełączników, niechciany "ping" pojawił się również w niektórych przełącznikach Cherry MX Brown w mojej klawiaturze, jeżeli jednak defekt w GK530 dotyczy wielu przełączników, być może trafiłeś na wadliwą partię.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#18
Temat do zamknięcia.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.