• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania o sensory... Czemu taki popularny?
#21
(06-21-2016, 10:42 PM)XeXu napisał(a): "Tak samo jest z dyskusjami optical vs laser mimo że to jedno i to samo wciąż idzie "hate" na jedno bądź drugie od swoich "wyznawców"" - Jak to?
"Piszę tutaj gdyż chciałbym się dowiedzieć czemu sensor PMW3366 i jego publiczna wersja 3360 są tak popularne i instalowane w różnych myszkach gamingowych które wychodzą w tym roku... Czytając różne fora np overclock.net, esreality dowiedziałem się że ma kompletny brak predykcji wysokie parametry itp ale pomimo wysokiego dpi kursor zaczyna skakać powyzej 2k dpi np na 12k dpi (na którym nikt nie gra ale jest możliwość jego ustawienia) sensor wydaje się być nie do użytkowania..." - Sam sobie odpowiedziałeś

A tak to że na każdym forum na którym jest dyskusja o myszkach i innym hardware każdy nienawidzi sensory laserowe nie bazując często na swoich odczuciach a na powszechnym stwierdzeniu że są one złe. A akceleracja rzędu 5% to jedyny problem sensorów laserowych w tym momencie gdyż nawet taki PTE bez dampingu rozwiewa wątpliwości co do ich czułości na małe ruchy. A z-axis jest niwelowany poprzez powracanie do tego samego punktu po położeniu myszki na podkładce

Sam sobie odpowiedziałem na co? na to że sensora optycznego nie da się używać na wysokich dpi? na to że ma wysokie parametry ? na to że mimo że je posiada nie radzi sobie dobrze już nawet tam gdzie 3988 daje rade? a mimo to jest instalowany i wychwalany za nie wiem dokładnie co ? to tak jakbym zainstalował optyczny sensor z 32k dpi i rysował linie które miałyby jitter już na 500dpi a na 32k już niewidziałbyś niczego co rysujesz ale wyznawcy tych sensorów napisaliby "400dpi ci wystarcza" "on jest najlepszy ma 32k dpi ale mimo to że sobie tam nie radzi to oznacza że nie ma żadnych negatywnych rzeczy typu predykcja które te linie prostuje"

"jak dla mnie gościu nie ma co robić z pieniędzmi."

Bieda boli... Jeden musi być biedny by drugi był bogaty... deal with it..
#22
Dlaczego?
Bo graczy nie obchodzi czy tam będzie 5000 dpi czy 12000, jeżeli sensor nie ma żadnego problemu z działaniem na 400, 800 czy 1600 dpi to tego właśnie szukają. Dla nich ten sensor nie ma wad. A jeżeli chodzi o pytanie dlaczego jest tam 3366 zamiast 3988 to nikt z nas nie będzie zgadywał.
Napisałeś: "Piszę tutaj gdyż chciałbym się dowiedzieć czemu sensor PMW3366 i jego publiczna wersja 3360 są tak popularne i instalowane w różnych myszkach gamingowych które wychodzą w tym roku..." - Jakie to myszki? Bo tak się składa, że większość myszek które wyszła w tym roku jest na s3988.
Stwierdzenie, że sensor laserowy i optyczny to to samo jest błędne. Samo czucie sensora laserowego jest zupełnie inne i nie każdemu może to odpowiadać. O czym powinieneś wiedzieć, mając swoją kolekcję.
W ogóle nie wiem jaki jest sens dyskutowania na ten temat.
Jak będzie zapotrzebowanie na sensory z dokładnym i bardzo wysokim dpi, to wtedy wszyscy będą próbować to doskonalić.
"to tak jakbym zainstalował optyczny sensor z 32k dpi i rysował linie które miałyby jitter już na 500dpi a na 32k już niewidziałbyś niczego co rysujesz ale wyznawcy tych sensorów napisaliby "400dpi ci wystarcza" "on jest najlepszy ma 32k dpi ale mimo to że sobie tam nie radzi to oznacza że nie ma żadnych negatywnych rzeczy typu predykcja które te linie prostuje" - Kto by Ci tak napisał? Laiki?
I to porównywanie sensora optycznego do laserowego, że nie radzi sobie na wartościach rzędu paru tysięcy dpi również jest bez sensu.
Od zawsze cechowało go to, że świetnie sobie radził na małych wartościach i do tego jest wykorzystywany.
To tak jakbyś wyciągną Subaru z WRC, wstawił pomiędzy konstrukcje typowo na wyścigi uliczne i dziwił się, że gorzej sobie radzi. A przecież to i to jest samochodem.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
#23
Nie ma co się kłócić, prawda jest taka, że tak jak teraz 3310 wypiera wszystkie inne sensory, tak wkrótce 3360 będzie wypierał 3310. Będzie tak, że w tańszych myszkach będzie 3310 a w droższych 3360 do czasu aż wyjdzie kolejny sensor itd :}
#24
(06-22-2016, 10:19 AM)XeXu napisał(a): Dlaczego?
Bo graczy nie obchodzi czy tam będzie 5000 dpi czy 12000, jeżeli sensor nie ma żadnego problemu z działaniem na 400, 800 czy 1600 dpi to tego właśnie szukają. Dla nich ten sensor nie ma wad. A jeżeli chodzi o pytanie dlaczego jest tam 3366 zamiast 3988 to nikt z nas nie będzie zgadywał.
Napisałeś: "Piszę tutaj gdyż chciałbym się dowiedzieć czemu sensor PMW3366 i jego publiczna wersja 3360 są tak popularne i instalowane w różnych myszkach gamingowych które wychodzą w tym roku..." - Jakie to myszki? Bo tak się składa, że większość myszek które wyszła w tym roku jest na s3988.
Stwierdzenie, że sensor laserowy i optyczny to to samo jest błędne. Samo czucie sensora laserowego jest zupełnie inne i nie każdemu może to odpowiadać. O czym powinieneś wiedzieć, mając swoją kolekcję.
W ogóle nie wiem jaki jest sens dyskutowania na ten temat.
Jak będzie zapotrzebowanie na sensory z dokładnym i bardzo wysokim dpi, to wtedy wszyscy będą próbować to doskonalić.
"to tak jakbym zainstalował optyczny sensor z 32k dpi i rysował linie które miałyby jitter już na 500dpi a na 32k już niewidziałbyś niczego co rysujesz ale wyznawcy tych sensorów napisaliby "400dpi ci wystarcza" "on jest najlepszy ma 32k dpi ale mimo to że sobie tam nie radzi to oznacza że nie ma żadnych negatywnych rzeczy typu predykcja które te linie prostuje" - Kto by Ci tak napisał? Laiki?
I to porównywanie sensora optycznego do laserowego, że nie radzi sobie na wartościach rzędu paru tysięcy dpi również jest bez sensu.
Od zawsze cechowało go to, że świetnie sobie radził na małych wartościach i do tego jest wykorzystywany.
To tak jakbyś wyciągną Subaru z WRC, wstawił pomiędzy konstrukcje typowo na wyścigi uliczne i dziwił się, że gorzej sobie radzi. A przecież to i to jest samochodem.

Teraz wychodzi Scream One (3360) Nixeus Revel (3360) teraz dowiadujesz sie że DM1 , rival 700 (juz byl), g900 (juz byl), niedługo zobaczymy może coś od zowie...

Poczytaj z czego zbudowane są sensory optyczne i laserowe oprócz zmiany LED / IRLED na laser nie ma różnicy jeśli chodzi o budowe a odczucia to sobie sam oceń wiedząc że laser ma troche więcej informacji do przetworzenia dlatego jest bardziej ciężki

"W ogóle nie wiem jaki jest sens dyskutowania na ten temat." - też tak sądze bo tu zaczyna się płacz i wypociny ludzi którzy nie umieją czytać

 "Kto by Ci tak napisał? Laiki?" - obrażasz w ten sposób Hya i t4co przeczytaj ich posty

"I to porównywanie sensora optycznego do laserowego, że nie radzi sobie na wartościach rzędu paru tysięcy dpi również jest bez sensu.
Od zawsze cechowało go to, że świetnie sobie radził na małych wartościach i do tego jest wykorzystywany." - Pytanie na początku kierowałem w sposób podobny do optical (3366/60) versus optical(3989) nie jako optical versus laser przeczytaj pierwszy post jeszcze raz aż zobaczysz o co chodzi... potem pytałem się o PTE i zaczeło się to samo co w każdym temacie dotyczącym tych spraw

"To tak jakbyś wyciągną Subaru z WRC, wstawił pomiędzy konstrukcje typowo na wyścigi uliczne i dziwił się, że gorzej sobie radzi. A przecież to i to jest samochodem." To tak jakbyś wziąl optical z niskim dpi i laser na tym samym i na podstawie akceleracji próbował wyłonić zwycięzce a potem wziął laser na wyższym i optical na tym samym... kto będzie miał więcej problemów niż sama akceleracja laser czy optyk?
#25
"to tak jakbym zainstalował optyczny sensor z 32k dpi i rysował linie które miałyby jitter już na 500dpi a na 32k już niewidziałbyś niczego co rysujesz ale wyznawcy tych sensorów napisaliby "400dpi ci wystarcza" "on jest najlepszy ma 32k dpi ale mimo to że sobie tam nie radzi to oznacza że nie ma żadnych negatywnych rzeczy typu predykcja które te linie prostuje" - Czyli tutaj uważasz, że t4co i Hya są tymi "wyznawcami" i w dodatku laikami?
Bo z twojej ostatniej wypowiedzi "obrażasz w ten sposób Hya i t4co przeczytaj ich posty" właśnie tak to wygląda.
Owszem, przeczytałem ich posty i nigdzie nie widzę jakiegoś bełkotu, że ten jest taki, z tego i tak nie będziesz korzystał, faworyzowania czegoś co ma wady. Wszystko ładnie Ci wytłumaczyli.

"To tak jakbyś wziąl optical z niskim dpi i laser na tym samym i na podstawie akceleracji próbował wyłonić zwycięzce a potem wziął laser na wyższym i optical na tym samym... kto będzie miał więcej problemów niż sama akceleracja laser czy optyk?" - W tym miejscu chyba skończę z tobą dyskusję. Przecież o to dokładnie mi chodziło.

"Poczytaj z czego zbudowane są sensory optyczne i laserowe oprócz zmiany LED / IRLED na laser nie ma różnicy jeśli chodzi o budowe a odczucia to sobie sam oceń wiedząc że laser ma troche więcej informacji do przetworzenia dlatego jest bardziej ciężki" Jeżeli nie byłoby różnicy w praktyce, to nikt by się na forach nie kłócił, nie sądzisz? Raczej mało kogo interesuje jak to jest zbudowane, a raczej jakie ma właściwości.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
#26
"Czyli tutaj uważasz, że t4co i Hya są tymi "wyznawcami" i w dodatku laikami?"- Przecież to ty tak napisałeś
W tym miejscu chyba skończę z tobą dyskusję. Przecież o to dokładnie mi chodziło. - wszystko juz jest jasne
Jeżeli nie byłoby różnicy w praktyce, to nikt by się na forach nie kłócił, nie sądzisz? - daj komuś kto się nie zna grać na laserze i optyku i pokaż mi kogoś kto zauważy różnice

Wracam do siebie bo tu nie ma dla mnie miejsca
Jak nie o pieniądze to komentarze nie związane z tematem a nawet gdy temat nie jest o laserach (mimo że było tam pare pytań) to dalej zeszło na to samo.
Dostałem to co chciałem wychodze
Wygrałeś...

...całe nic albo jeszcze mniej ;p
#27
To dowidzenia, bo według mnie średnio sensowny to temat, a po drugie to nie XeXu jest tu nietaktowny a Ty, bo wywyższasz się jaki to bogaty jesteś i co Ty możesz... Pycha po prostu.
#28
To ja może zamknę temat , uznajmy, że wszystko jest wyjaśnione odnośnie pierwszego postu. Make love, not war! :]


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.