• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik dla programisty ~450
#11
A MODECOM Volcano Gamer? Kojarzycie może taki wynalazek? Bardzo dobre recenzję widzę na ten temat i w odróżnieniu do Sharkoon'a - ma zdejmowaną podpórkę.
Boję się jedynie kliku Blue i jakości Kailh (podobno ich opinię zepsuł Zalman pojedynczym wybrykiem...).
Odpowiedz
#12
Tego Modecoma to bym jednak odpuścił mimo wszystko. Z dwojga złego lepszy już ten Sharkoon.

http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...#kailhblue - Kailh Blue VS Cherry MX Blue
Nielinearne przełączniki Kailha potrafią być odrobinę niejednorodne, ale sytuacja z modelem KM-K500 Zalmana nie powinna się już raczej powtórzyć - przełączniki padały w nim jak muchy czego doświadczyłem na własnej skórze.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#13
Bodajże ze 2-3 lata temu Kailh zmienił cały proces produkcji przełączników po czym znacznie wzrosła ich jakość. U nas jeszcze ani jeden Kailh nie padł (sam najbardziej lubię i używam Kailh Brown), a trochę różnych klawiatur mamy.
Żeby było zabawniej to sklepy podobno więcej notują zwrotów z padniętymi przełącznikami Cherry niż Kailh. Inna sprawa, że producenci stosujący Kailh często oszczędzają na innych komponentach, nawet LEDy najtańsze dadzą, które po 2 latach zaczynają padać, albo nie dopracują elektroniki...

Złe opinie mieli po pierwszych klawiaturach z Kailchami (właśnie wspomniany K500). Obecnie nawet K500 ma się dobrze.

Ja bym nie wydziwiał i wybrał K900M (wydaje nam się, że fabryka ta sama co CM'y), Corsair z serii K lub CM Storma. Przynajmniej sprawdzone konstrukcje.
Odpowiedz
#14
No i plany szlak trafił - jak to zwykle w życiu bywa.
Nowy budżet: 300zł.

W tym momencie zostaje chyba jedynie:
Sharkoon, Ravecore Edge lub Modecom Volcano Gamer. Chyba, że są inne?
Zależy mi na pełnym rozmiarze. Gdyby jeszcze miały dodatkowe przyciski na makra (coś jak Delux T15/Bloody 318) to już byłoby genialnie, ale raczej nie te progi, mam rację?

Odnośnie walki brown/blue - czy blue będą dawać się we znaki sąsiadom podczas nocnych sesji? Wiadomo, jak to jest w blokach...
Odpowiedz
#15
Jeżeli chodzi o MX Blue, to bez oringów faktycznie może być z tym problem (niestety nie wiem jak sytuacja wygląda gdy origni mamy, ponieważ ich po prostu nie posiadam)
Odpowiedz
#16
oringi w blue nic nie dają :/
W bloku to mogą się wkurwić nieźle :c
Ale to też zależy jakich masz sąsiadów i ile ścian was oddziela ;)
Z tych wszystkich to wziąłbym Modecoma jeśli musisz podświetlenie, jak nie to weź Durandala na MX Blue od Cherry
Odpowiedz
#17
W podanym zakresie cenowym są jeszcze DELUX TITAN KM02 i E-blue Mazar 729... zbierają ciekawe recenzje.
W promocji jest też A4Tech 720, ale nie wiem jak z pisaniem na tych przełącznikach.

PS. Przy okazji - mógłby ktoś potwierdzić, że klawiatura Delux KM02 posiada standardowe keycapsy? I nie będzie problemu ze znalezieniem zamienników? Nawiązując do video: https://youtu.be/JtyNCfH5nR8?t=55
Odpowiedz
#18
zapytaj w sklepie, bo jej nei mielismy an testach to ciezko powiedziec o tych keycapsach :(
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.