• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mechanik dla programisty ~450
#1
Witam,

Jako, iż moja, była już, klawiatura ASUS Tactic Strix Pro nie wróciła z naprawy, jestem zmuszony zakupić nową.
Przez większą część dnia pracuję jako programista (po 10-12h), reszta jak najdzie ochota to gry MMO, toteż raczej celuję w Blue/Brown.
  • twój budżet: 450zł +/-
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: MX brown/blue lub odpowiednik
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? tak
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? nie, 20% pod gry, 80% pisanie
  • czy chcesz podświetlenie? jak najbardziej
  • czy chcesz makra? mogą być (chyba większość już ma)
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? miło by było, gdyby były
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? miły dodatek, nie wymagany
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? raczej preferuję full, ale wezmę pod uwagę również tk
  • twoje uwagi (wygląd, firma): brak.
Z obecnych poszukiwań znalazłem:
- Razer BlackWidow Ultimate (lub Stealth) 2016 na Razer Green/Orange
- Corsair K70 (Red LED) na MX Blue
- Corsair K65 Gaming (RGB) na MX Brown
- Patriot Viper V760 RGB LED na Kailh Brown
Czy są jakieś inne godne polecenia?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Myślałeś, żeby wybrać niebieskie przełączniki?

Wtedy masz np. Zalman K900M - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...man-k900m/

z brązowymi to rozważałbym CM Masterkeys Pro M lub L White

ps. co się stało z twoim Strixem?
Odpowiedz
#3
Dodatkowe klawisze z makrami (M1-M10) przestały działać.
Myślałem o niebieskich, ale boję się ich głośności (brown były ok).

A co możesz powiedzieć o moich propozycjach? Pudło totalne?
Odpowiedz
#4
Zarówno K70 jak i K65 są jak najbardziej w porządku - niewiele im można zarzucić. Wadą może być niestandardowy układ rzędu klawiszy R1, w przyszłości ciężko będzie dobrać pasujący zestaw keycapsów. Fabryczne po jakimś czasie z pewnością się wyślizgają (zwłaszcza przy tak intensywnym użytkowaniu) - to tylko tworzywo ABS.

Na siłę przyczepiłbym się to przeciętnej jakości fabrycznych keycapsów - dla mnie są po prostu zbyt rachityczne, ale to standard w zdecydowanej większości klawiatur na rynku.

CM Stormy i seria K od Corsaira prezentują bardzo podobną jakość wykonania, wychodzą z tej samej chińskiej fabryki.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#5
Na pewno odpuść sobie BlackWidowa, nie jest wart żądanej ceny. Jakość wykonania jest słaba. Używają chińskich przełączników produkcji Kailha - jeśli z założonym budżecie jesteś w stanie nabyć klawiaturę na oryginalnych Cherry MX (a jesteś), kup klawiaturę na oryginalnych przełącznikach.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#6
Nie koniecznie musisz odpuszczać BlackWidowy, są dostępne wersje na MX Blue, więc jeżeli bardzo Ci się podobają te klawiatury, to jak najbardziej polecam (sam posiadam BlackWidow 2013 Ultimate na MX Blue :D )
Odpowiedz
#7
W którym polskim sklepie dostanę Blackwidow X na Cherry MX Blue za ~450 zł?
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#8
Widziałem wersję TKL Blackwidow X za 500zł na MX Blue w Polsce, także myślę, że da się znaleźć.
Odpowiedz
#9
A może nie przepłacać i zgarnąć coś w stylu Sharkoon Skiller Mech SGK1 Kailh Brown?
Odpowiedz
#10
Może i to ma sens, ale pamiętaj, że tej podpórki nie można zdjąć. (moze przeszkadzac)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.