• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki głównie do FPS (Battlefield V)
#21
A co to SBZ? Bo szczerze to nie wiem.
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#22
Soundblaster Z, FreeQowi chyba się pomyliło, że ją masz. co do EQ, to możesz ustawić go przeciwstawnie do pasma przenoszenia, które w k702 wygląda mniej więcej tak:
[Obrazek: frequency-response-graph.png]
Odpowiedz
#23
Za bardzo nie czaję tego wykresu, jak wrócę do domu to zobaczę w EQ, byłbym wdzięczny za dokładną pomoc jak to ustawić.
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#24
Poziomo masz zakres częstotliwości, a pionowo poziom głośności jakie słuchawki osiągają przy podaniu stałego natężenia ze źródła, identycznego dla wszystkich częstotliwości. Czyli jeżeli na wykresie linia przebiega pod poziomą kreską na wysokości 90 dB (decybele), to znaczy, że w danym zakresie głośność była niższa, więc żeby to zrównoważyć możesz podbić dane pasmo w EQ.
W przypadku k702 zakres od 0 do 200 hz można podbić, obniżyć w okolicach 6.000-9.000 hz i znowu podbić powyżej 12.000 hz, ale nawet modyfikując w Equalizerze zazwyczaj nie da się uzyskać równego pasma; różne słuchawki różnie też reagują na modyfikacje w EQ. Poza tym jest to kwestia wyłącznie preferencji. Jeżeli odpowiada ci dana charakterystyka dźwięku (praktycznie każde słuchawki są strojone w jakimś konkretnym kierunku, rzadko kiedy słuchawki starają się odwzorowywać dźwięk dokładnie tak, jak dźwięk rzeczywisty), to nie ma potrzeby tego zmieniać.
Odpowiedz
#25
To nic nie będę ruszał, zostawię EQ wyłączony.
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#26
I dobrze nie ruszaj. W przyszłości możesz się pobawić w wymianę OPA w swoim AIMie(nie wiem czemu myślałem o SBZ). A jak same słuchawki? Spoko w grach? I jak sam nowy BF? Słyszałem że nie urywa kompletnie.
Odpowiedz
#27
Słuchawki kozak, ciszej grają ale więcej słyszę no i przy oglądaniu filmów słuchaniu muzyki całkiem inne odczucia kozak naprawdę. No myślałem o tym wymianie OPA ale nie wiem kto by mi tym się zajął w Warszawie.
Jeśli chodzi o BF'a to dla mnie najlepsza odsłona jaka wyszła. Ale wiadomo zdania są podzielone.
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#28
wejdz na adiofanatyka i tam zapytaj. WWA to stolica a nie jakies zadupczewo, na bank znajdą się odpowiednie sklepy które się tym zajmą. Tylko nie ma co przesadzać. Są OPA które kosztują więcej niż sama karta :P a różnica jest w zasadzie zależna od tego jak dobry masz słuch :). Rozumiesz audiophile a audiofoole :P
Odpowiedz
#29
Widziałem gdzieś w komentarzach słuchawek jakiś gość posiada AIM SC808 na 3xopa1612 - ale nic mi to nie mówi.
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#30
Cóż wymiana OPA może wprowadzić korektę w brzmienie. Ale jeżeli podoba ci się jak grają obecnie słuchawki to bym sobie tym głowy nie zawracal. Ja AIMa nigdy nie miałem. Poza tym nie wydaję mi się by to coś wnioslo w tematykę gier :). Jeżeli chcesz zwiększyć immersje odbioru to lepiej pomyśleć o "nx head tracking". Ostatnio bawiłem się tymi słuchawkami https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-audeze-mobius/ fuck... Mają wbudowaną tą technologię i naprawdę jest świetna.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.