• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słuchawki głównie do FPS (Battlefield V)
#1
  • jakie obecnie używasz? - SOMIC V2 z PADAMI od HM5 Welurowe
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
    - jeśli tak – to jakiej? AIM SC 808
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) - Głównie do Battlefield V, okazyjnie do filmów/muzyki (spotify)
  • jakiej muzyki głównie słuchasz? Spotify (głównie Rock,Metal, czasem Hip-Hop)
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Battlefield V
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? 500-700
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? - Dźwięk
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? - Otoczenie: Cisza 
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej Ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę)? - To zależy zależy mi na dobrym pozycjonowaniu.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)? - W ogóle
  • co w obecnych słuchawkach Ci przeszkadza? Co chciałbyś zmienić? - Nic nie przeszkadza ale powoli rozpadają się.
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Miło by było gdyby pady od HM5 pasowały do nowych (o ile będą lepsze niż fabryczne)
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#2
A jak ci się zgrywał AIM z Somicami? Pytam bo z tego co mi wiadomo ta karta średnio się lubi z niską impedancją a Somic V2 to zaledwie 40Ohm jak dobrze pamiętam.

Otoczenie cisza to znaczy że masz ciszę więc mogą być otwarte czy MUSISZ mieć ciszę więc raczej zamknięte? :P
Odpowiedz
#3
(11-23-2018, 11:44 AM)FreeQ napisał(a): A jak ci się zgrywał AIM z Somicami? Pytam bo z tego co mi wiadomo ta karta średnio się lubi z niską impedancją a Somic V2 to zaledwie 40Ohm jak dobrze pamiętam.

Otoczenie cisza to znaczy że masz ciszę więc mogą być otwarte czy MUSISZ mieć ciszę więc raczej zamknięte? :P

Nie narzekam chociaż nie urywa dlatego powoli zastanawiam się nad zmianą bo jedna muszla gdzie jest ten mechanizm obrotowy musiałem skleić na kropelkę.
No mam ciszę zamykam pokój i nie ma problemu :)
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#4
sennheiser hd599 równe granie idące trochę w stronę jasności. Bardzo ładna scena i precyzyjna. W muzyce jaką słichasz będą OK
dt990 250ohm Granie w planie V czyli bas(wybuchy i efekty) jak i podkreślony sopran(świsty, kroki itp.). Bardzo spoko scena i gdyby nie bas który potrafi zakłócić resztę pasma to świetnie wychwytują ciche dźwięki. Polecam zabawę w EQ by go trochę uspokoić. W muzyce jaką słuchasz będą świetne.
AKG K702 jasne analityczne granie. Ogromna przestrzeń(scena), świetne pozycjonowanie(sam obecnie sprzedałem ATH AD700X dla nich). Problem z wygrzaniem(resztę słuchawek też trzeba poddać temu procesowi ale nie tak długiemu) bo pełnie możliwości uzyskują po około 300h(mity twierdzą że nawet 600h :P ). Do muzyki której słuchasz.... cóż będziesz musiał trochę w EQ podkręcić bas :).

Są to opcje na pograniczu 600zł ale jak coś można też taniej. NIE WIEM jak te słuchawki zagrają z AIM'em. CHociaż źródło wpływa na lekką korektę niż zmianę brzmienia :).
Odpowiedz
#5
Przejrzę sobie wszystkie na spokojnie, te AKG K702 właśnie mnie kiedyś interesowały... tylko czy jest sens tyle wydawać na słuchawki pod gry?
A jakieś tańsze propozycje, żebym miał jakieś porównanie.

Zaciekawiłeś mnie tymi AKG :P
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#6
Czy wydawać tyle pieniędzy pod gry to zawsze temat tabu. Bo wiele zależy od samej gry(jak sprawuje się silnik dźwiękowy) i od twojego słuchu. Zawsze masz 14 dni na zwrot. Ja jak zakładam AKG K702 a potem AKG K240 to czuję różnicę :).

Z tańszych właśnie AKG K240 są spoko opcją. Albo AKG K612 pro naprawdę spoko słuchawki do gier.
Odpowiedz
#7
Bo też tak rozmyślam skoro już kupować coś po tych Somic'ach to już na długo czyli jak to ja mam coś lepszego.
I tak przeglądam strony z ofertami na te K702.
W nowym Battlefieldzie V jest nowe ustawienie audio stworzone przez DICE - Headphones 3D, więc myślę że z lepszymi słuchawkami jeszcze lepiej by było.
Bo jeśli chodzi o EQ w AIM to nie ruszam, wyłączony jest.
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#8
Nie mam nowego BF'a. Moja przygoda skończyła się na IV.
Odpowiedz
#9
Wrócę to poczytam recenzje, ale te K702 zachęciłeś, a jak z wygrzewaniem? Trzeba je zostawić odpalone długo czy można normalnie od razu użytkować?
fps player: k/d ratio: bf3: 3.15 bfh: 2.25 bf4: 2.51 bf1: 4.62 bfv: 5.46
Odpowiedz
#10
Można bezpośrednio. Ale powinna być różnica w ich brzmieniu po wygrzaniu. Trochę zyskać na basie i się bardziej otworzyć :).
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.