• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naprawa myszki
#61
Wiecie gdzie można kupić sam kabel do myszki Kone Pure? xD XeXu Ty go sobie miej, ja bym chciała np. z aliexpress zamówić i tak przy okazji jeszcze raz przetestować myszkę, bo coś dziwnego się dzieje, jak tylko wysłałam paczuszkę do XeXu, to przycisk przestał trzeszczeć :D Nawet kurde na siłę próbowałam by zatrzeszczał i nie szło. Dodam, że wcześniej skrzypił i sprawdzałam kilka razy. Co mogło być tym spowodowane - chcąc wyjąć kabel, odkręciłam też całą płytkę z obudowy, w sumie to nie wiedziałam gdzie ten kabel jest przypiętym bo szedł dołem, a nie górą, stąd odkręciłam wszystkie śrubki które trzymały płytkę, zamknęłam obudowę i przycisk jest już ok, na razie nie skrzypi. Z tym że już nie sprawdzę czy działa w komputerze, bo nie mam kabla :D Dacie linka gdzie mogę go sobie zamówić, a on spokojnie z aliexpress będzie do mnie leciał. Być może przycisk i tak jest walnięty, ale chcę jeszcze raz to sprawdzić, może samo to wyjęcie płytki coś tam pozmieniało. A jak drogi kabel nie będzie, to czemu nie.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#62
Teraz to mi wstyd trochę.
Najzwyczajniej po poluzowaniu PCB, dałaś obudowie upust, co spowodowało lepsze "osadzenie".
Nie ma dla mnie problemu, żeby Ci go odesłać.
Z Alie, musiałabyś się nastawić na spory okres dostarczenia.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#63
Nie nie, nie ma mowy byś odsyłał. Wysłałam, to prezent i nie odsyłaj. Bo przecież i tak jaka szansa że ten przycisk w systemie będzie dobrze klikał i zaznaczał. Ja się i tak nastawiam że marne szanse, bo obudowa to obudowa, a lewy przycisk który nie zaznaczał tekstu czy nie klikał za każdym razem, to chyba co innego za to odpowiada. Daj linka do aliexpress który by pasował i ja popatrzę co to za kabel, on będzie w miarę dobry? Znaczy się w oplocie jest? A mi nie zależy na czasie, mam myszki, mam czym klikać, to chcę tylko tak przy okazji z ciekawości sprawdzić.

Ewentualnie przecież można dorwać kiedy fajną okazje na uszkodzone Kone Pure, rozkręcić i wyjąć kabel, tylko Black Edition to już mało ich jest, a pytanie czy np. ze zwykłej Kone Pure Optical czy Military pasuje taki przewód?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#64
Tak.
W Military czy wersji Optical, kable mają identycznie rozłożone żyły.

Czerwony/Biały/Zielony/Czarny/Czarny

Jednakże, rozłożenie nie ma większego znaczenia, w tym przypadku oczywiście - taki sam rozmiar wtyku.
Jedyne co musiałabyś zrobić, to ułożyć przewody we wtyczce analogicznie do pinów na PCB.
Reasumując, Kone'y mają układ jak wyżej (Oprócz Owl-Eye), więc w nagłym wypadku, uporządkujesz po prostu według schematu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#65
A to nie jest tak, że po prostu wpinam i już? Np. z Military, bez odpinania tych kabelków kolorowych, bo wolę nie ruszać tego, nie znam się, a te przewody są takie że odpinam razem z tym białym plastikiem i łatwo wpinam ponownie. To by zadziałało?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#66
Oczywiście.
Z przewodem od Military, Optical nie ma problemu.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#67
Aha jak tak to spoko, to kiedy pokombinuję i pobawię się, zdobędę nowego skilla, reanimacja myszek :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#68
Ewelina, już o to pytałem kilka razy, ale wole się upewnić.

Różnica pomiędzy powierzchnią w KP Optical Black Ediotion, a KP Owl-Eye jest naprawdę duża? Mogłabyś mi jakoś scharakteryzować tą w Black Ediotion?

EDIT: Kształt w 100% jest 1:1?
Odpowiedz
#69
Tak, jest duża. Black Edition ma taką jakby matową, mięciutką powłokę, taką bardzo przyjemną w dotyku, taką lekko hamującą, czyli dobrze chwytasz myszkę, dobrze trzyma się dłoni, ale jednocześnie nie przykleja się jak dłoń się spoci. Jak to w testach na test-gear przeczytałam słowo "gumo-podobna" i to jest chyba te słowo :) A Owl-Eye ma po prostu plastik śliski, jaki ma większość myszek, wiec raczej z takim się spotkałeś.
Kształt wydaje się identyczny, ale patrząc na wymiary w tabeli, to minimalnie ponoć się różni, chociaż ja raczej nie odczułam różnicy, tylko taką że mi powierzchnia bardziej odpowiada w Black Edition. No i BE ma cichsze, przyjemniejsze przyciski. Ogólnie według mnie wszystko ma lepiej zrobione i przyjemniejsze jeśli chodzi o obudowę.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#70
No to chyba czas sie przerzucić z Owl-Eye na Black Edition, bo ten plastik strasznie mnie denerwuje. W myszce, która kosztowała 300zł imho taki plastik to tragedia.

Z jak wygląda tam kwestia właśnie z tymi przyciskami? Jakie przełączniki są w Black Ediotion?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
5 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.