• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Naprawa myszki
#1
Czy jest tu na forum osoba, która zajmuje się naprawą myszek, wymianą części itp? Bo kupiłam na olx myszkę Roccat Kone Pure Black Edition, która jest dla mnie najlepsza, ale jej już nowej nie sprzedają, tylko używki. No i gość mnie oszukał, pisząc że myszka jest w bardzo dobrym stanie i bez wad technicznych. Myszka przyszła brudna, lepiąca się, z zakurzonym sensorem, lewy przycisk wysłużony jak po wojnie, ruszający się, trzeszczący, jak przetrzyma się go, to się rusza i trzeszczy. I właśnie ten przycisk byłby do wymiany. Nie wiem co za to odpowiada, zapewne przełączniki. Umie ktoś to naprawić? Zapewne ślizgacze też by były do wymianie po odklejeniu ich. Więc myszka do przeczyszczenia, naprawienia lewego przycisku i naklejenia ślizgaczy, ile takie coś by wyniosło kaski? Nie chcę innych Kone Pure, bo tylko ta mi jest najlepsza. Zapewne to nie opłacalne, ale może mamy tu złotą rączkę, dla której naprawa takich rzeczy to rzecz łatwa?
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#2
Na początek to proponowałbym koleżkę ujebać, bo to co zrobił to jawne oszustwo i trzeba się pozbywać takich januszy biznesu. Problem w tym że to olx, a nie allegro :/ wracając do pytania, Stachu tworzył jakieś potworki pokroju kinzuaddera i tego dm3, może się skusi na pomoc koleżance z forum :D
Odpowiedz
#3
Napisałam do niego, że mnie oszukał, bo w opisie było zupełnie co innego niż otrzymałam i ostrzegłam by na przyszłość tak nie robił. Wiem, że to nic nie da, oleje sprawę i będzie miał to gdzieś, wiem też że pieniędzy nie odzyskam, bo wątpię by z olx był tak miły, że sam to zaproponuje. Przecież on tej myszki nikomu by nie sprzedał, chyba że właśnie takim oszustwem. No tutaj pare osób coś pisało o przeróbkach, nie jeden zaglądał do myszki :D Więc może komuś się nudzi i chce pogrzebać w myszce :D

Aha, z tego co wcześniej pisał, to ponoć używał ją tylko 2 tygodnie. Moje myszki po kilku latach używania wyglądają jak nowe, to nie wiem co on z nią robił przez 2 tygodnie.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#4
Nie jest to problem switchy, tylko wyeksploatowanej obudowy.
Rozmawialiśmy poprzednio o zmianie skorupy, pozostawiając wnętrzności Owl-Eye.
Taki sam proces czekałby Ciebie, a przecież to kupno drugiego BE.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
Tak? To obudowa? To jeszcze gorzej... ehhh
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#6
w najlepszym wypadku to byłoby całą obudowę jakoś przemyć i sprawdzić czy problem dalej występuje
Odpowiedz
#7
Sztuka, która będzie Ci odpowiadać, to igła w stogu siana.
Jeżeli ze sklepowymi produktami masz niemały problem, to gorzej jest jeszcze z "second-hand".
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Wiedziałam że tak napiszesz, ale nie do końca masz rację. Nie oczekiwałam cudów, że będzie nówka idealna, wiedziałam że może np. scroll latać, być głośniejszy, że jakiś przycisk może być trochę głośniejszy, że jakieś ryski będą. Ale że aż tak? Że aż tak walnięty lewy przycisk... koleś połamał przycisk i sprzedał jako stan bardzo dobry. Na to się nie pisałam.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#9
Ja nie mówię, że to twój grymas, po prostu większość tychże myszek to nieźle zdeptane przez zegar egzemplarze.
Nie wspominałaś wcześniej o połamanym przycisku, rozkręć i sprawdź :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Przycisk skrzypi jakby był używany wiele lat, a nie 2 tygodnie. Przyciskam i przetrzymuje lewy przycisk i rusza się, skrzypi. Nie znam się na tym, więc nawet jak rozkręcę to nie wiem czy cokolwiek zobaczę co jest tego przyczyną. Bo jak obudowa, to chyba nie będzie to widoczne gołym okiem.

Edit: No i jak bym ślizgacze odkleiła to zapewne do wymiany, koszt ze 20 zł + przesyłka. A dodam, że nigdy nie odklejałam ślizgaczy z myszek, jak rozkręcałam starego a4techa to śrubki były normalnie widoczne i dostępny. Nawet nie wiedziałabym jak prawidłowo odkleić i równo przykleić.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.