• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w wyborze myszki - czesc 2
#11
Dlon - 15,5 cm, grubosc palca wskazujacego tak w polowie: 1,4/1,5 cm :P
Ta owl-eye ksztalt ma podobny do mojej starej logitecha, ale przy niej nie gralam. Tak czy siak zle sie trzymalo :/ jesli cos ma pomoc, to aktualna fk2 super mi sie trzyma, mimo iz moze byc teoretycznie ciut za duza :P
Czyli wg Ciebie sensei 310 pod wzgledem sensora nie rozni sie niczym do DA elite? A jak roznica bylaby odczuwalna w stosunku do fk2? Ona ma bodajze 3310 :>

Wiem, ze to jeszcze nie koniec ale tak czy siak chcialabym Wam juz teraz podziekowac za pomoc i rady :)
Odpowiedz
#12
Owl-Eye trzeba by było przymierzyć, zresztą jak każdą inną.
Do małych dłoni jest to jedna z lepszych myszek.
Różnica w stosunku do FK2 będzie.
Głównie w feelingu, którego w EC nie mogłem zdzierżyć.
DM szykuje nowe klikacze, wyglądają na coś podobnego do Kana od Steelseries, czyli jak dla Ciebie - świetnie.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#13
A różnica między sensei, a DA elite? :)
W sumie większość osób z tego co widzę po necie, kupuje rival 310 niż sensei 310. Wszystkie opinie rewelacyjne i zachwalające mysz. Wiec skoro różnica jest tylko w wymiarach, to jednakowo traktuje te komentarze jak do sensei :P ?
Odpowiedz
#14
Nie patrz na komentarze, to najgorsze źródło.
Nigdy się tym nie sugeruj.
Sensorowo Sensei jak i DA są bodaj identyczne, podobnie jak KPOE, G403, MM530 i wszystko inne na PMW3360 i jego rozwiniętych wersjach.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#15
to mnie teraz przeraziles :P czesto to robie, kupujac rozne rzeczy.... wiadomo, trzeba dzielic przez polowe, ale takie pozytywne opinie to az chce sie wierzyc :)
A jakbyscie mieli juz tak ostetecznie ocenic sensei 310 i DA elite, ktora lepsza pod wzgledem: wspolpracy z podkladka roccat taito 2017, pracy sensora, wykonania ii wygody pod moja jakze wielka dlon? :> nadmienie, ze gram jedynie w CS'a wiec typowo pod fps.
Odpowiedz
#16
Komentarze, szczególnie te na stronach sklepowych, są pisane przez osoby, które niewiele miały w dłoniach.
Stąd nawet największy crap sięga zenitu w sprzedaży i plugawi miano dobrego produktu w dobie przyjętych przez masę opinii.
Nie wiem czemu dalej ciągniesz temat tego Deathaddera ;p
Jest to mysz typowo palmowa dla dłoni ~19+, ważąca ponad 100g.
Pograsz dma chwilę i zacznie boleć Cię nadgarstek.
Już nie wspominając, że ergonomia to istny kot w worku.
Jakość nie stoi na najwyższym poziomie, gdyż nic od Razera nigdy nie było jej synonimem, szczególnie po 2013/2014 roku.
Według mnie, jak i wielu innych osób, Kone Pure Owl-Eye jest pozycją obok której bezapelacyjnie nie można przejść obojętnie przy małych dłoniach.
Na zdjęcia nie patrz, gdyż sam się kiedyś naoglądałem i naczytałem jaka EC1-a nie jest wspaniała, po czym wróciła do pierwotnego miejsca po dwóch dniach.
Więc, przechodząc do meritum...
1. Roccat Kone Pure Owl-Eye,
2. Czekać co pokaże DM,
3. Zainteresować się poważniej Sensei'em 310 / DM1 Pro S
W międzyczasie, w miarę możliwości sprawdzić G Pro / G203.
MM530 też byłby dobrą opcją wartą rozważenia, jednakże słaba dostępność go dyskfalifikuje.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#17
Dziękuje XeXu. Tak wiec DA elite odchodzi w niepamięć ;) myśle, ze zakupie sensei dlatego, ze przynierzalam jej pierwsza osłonę taka metalowa i bardzo fajnie leżała w dłoni, może dlatego takie przekonanie co do niej. Mam nadzieje, ze się nie pogniewasz :P tylko takie pytanko odnosnie tej sensei na przeciw choćby g403 czy tego kone pure. Czy sensor sensorowi równy? Chodzi mi o konkretny typ jak 3360 czy na bazie jego jak w przypadku rivala/sensei310. Czy każda mysz mając ten sam sensor ma takie same osiągi, prace, jakość sensora? Mówimy o samym sensorze, nie o wykonaniu obudowy itp :)

I jjakbyś tak miał popatrzeć wylacznie na sensor, to jaka byś wybrał z tych omawianych? Myśle, ze należą już do górnej polki :)
Odpowiedz
#18
(10-23-2017, 09:43 PM)Julix napisał(a): to mnie teraz przeraziles :P czesto to robie, kupujac rozne rzeczy.... wiadomo, trzeba dzielic przez polowe, ale takie pozytywne opinie to az chce sie wierzyc :)
A jakbyscie mieli juz tak ostetecznie ocenic sensei 310 i DA elite, ktora lepsza pod wzgledem: wspolpracy z podkladka roccat taito 2017, pracy sensora, wykonania ii wygody pod moja jakze wielka dlon? :> nadmienie, ze gram jedynie w CS'a wiec typowo pod fps.

Większej różnicy gołym okiem nie uświadczysz jeśli chodzi o sensor w tych myszkach, dla laika jest to ten sam sensor. Większy wpływ będzie miał chwyt myszy który ostatecznie wpłynie na lepszą kontrolę myszki, w csie akurat jest to ważne.
Dla mnie sensei 310 jest średniakiem jeśli chodzi o chwyt, o wiele lepiej trzymało mi się nowego rivala 310 aczkolwiek nie jest to mój ideał jak zowie ec, razer da
Pomijając fakt, że masz drobne dłonie to i tak jest dużo streamerek które używają deathaddera, nawet taka drużyna jak skt 1 (mistrzowie świata w league of legends) którzy mają tam kilka modeli myszek w palecie razera "sponsor" wybierają da a również nie słyną z dużych dłoni.. 

Dlatego musisz sobie sama sprawdzić co ci się będzie lepiej trzymało, ja za małolata również nie miałem jakiś dużych dłoni i bez problemu grałem na starym da 3g.
Odpowiedz
#19
@Up
Przecież lolowcy używają kosmicznych DPI jak 3600, robiąc przy tym ruchy po 2 centymetry.
Dodatkowo, zazwyczaj każdy z nich trzyma fingerem, tym samym ukazując, że nijak to się ma do FPSów.

@Julix
Wszystkie które wymieniłaś, mają obecnie najlepsze sensory.
Nie odczujesz różnicy w użytkowaniu.
"Czy każda mysz mając ten sam sensor ma takie same osiągi, prace, jakość sensora?"
Ogólnie mówiąc - nie.
Wszystko zależy jak sensor jest skalibrowany.
Głównie tyczyło się to starszych sensorów jak A3050 czy A3090.
Przykładowo A3090 w Cougar 300M, jest słabo skalibrowany - strasznie wybredny co do podkładki, dosyć niski max speed.
Ten sam sensor w wersji dla Logitecha (S3095), działa bardzo dobrze na niemalże każdej czarnej szmaciance, przy czym ma całkiem przyzwoity max speed.
Obecnie, w sferze PixArtów jak 3360, niemalże każdy jest dobrze skalibrowany.
Różnice są marginalne, lecz dopiero w różnych wersjach.
PMW3366 dla Logitecha cechuje się takim samym smoothingiem na każdej wartości DPI, w odróżnieniu od PMW3360/3361 które tę wartość mają większą, wraz ze wzrostem czułości.
Niemniej jednak, na 400 Dpi ta wartość jest taka sama na obu sensorach.
Czy jest to decydujący czynnik?
Absolutnie nie, nie odczujesz różnicy w użytkowaniu.
Podobnie sytuacja ma się z max speedem, który w podstawowej wersji 3360 wynosi ~ 7m/s, a w rozwiniętych wersjach nawet ponad 8m/s.
W praktyce nie ma to żadnego znaczenia, gdyż najprawdopodobniej nie przekroczysz granicy nawet dobrze skalibrowanego A3090, jak ten w G400.

Reasumując...
Wstrzymałbym się z zakupem, jeżeli nie jest konieczny.
W międzyczasie na spokojnie sprawdził Kone Pure Owl-Eye, myśląc jeszcze o nowych klikaczach od DM.
Nie odraczam Cię od zakupu Senseia, tylko najzwyczajniej chcę, żebyś dobrała sobie najbardziej odpowiadającą Ci mysz.
A w takim kryterium, KPOE tak jak pisałem - należałoby sprawdzić.
Nowe myszki od DM będą podobne do Kana, więc będzie to naprawdę ciekawa opcja dla Ciebie, zwłaszcza iż widzę, że nawet lubisz symetryki.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#20
Wow. Teraz to temat uważam za wyczerpany.. Dziękuje !! :) zatem będę przeglądać oferty po pojawieniu się DM, a w międzyczasie poprzymierzam sobie. Jeśli zdecyduje się na jakaś, na pewno dam znać i złoże własna recenzje :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.