• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 300zł na pmw3360 lub pochodnych
#11
"Ale jednak wrażenie wizualne sporo też wpływa na ocenę całości.
CM MM530 nie podoba mi się z wyglądu i jest strasznie szeroka po jednej stronie."
Sam sobie komplikujesz sprawę.
Roccaty nie, bo mi się wydaje...
CM jakiś z wyglądu, bla, bla, bla...
Odrzucasz to, czego sam szukasz.
Jakkbym patrzył 6 lat temu, przez pryzmat twojego posta, to w ciągu tego okresu zmieniłbym mysz kilka razy, kończąc na G400 od którego zacząłem.
Wymiary CM'a to 70mm szerokości.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#12
Wizualne wrażenie wpływa na twoją ocenę?
No cóż, nawet jeżeli, to KPOE prezentuje się według mnie bardzo ładnie :)
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#13
(10-15-2017, 08:12 AM)XeXu napisał(a): "Ale jednak wrażenie wizualne sporo też wpływa na ocenę całości.
CM MM530 nie podoba mi się z wyglądu i jest strasznie szeroka po jednej stronie."
Sam sobie komplikujesz sprawę.
Roccaty nie, bo mi się wydaje...
CM jakiś z wyglądu, bla, bla, bla...
Odrzucasz to, czego sam szukasz.
Jakkbym patrzył 6 lat temu, przez pryzmat twojego posta, to w ciągu tego okresu zmieniłbym mysz kilka razy, kończąc na G400 od którego zacząłem.
Wymiary CM'a to 70mm szerokości.

No sorry, ale płacąc ponad 200zł za myszkę to chyba mogę wymagać by mi się podobała? A to wystające coś w MM530 po prawej stronie to dla mnie element nie potrzebny i z tego względu ta myszka odpada. Mierzyłem nie jedną myszkę z tym skrzydłem pod małe palce i to nie dla mnie. Myszka ma być przede wszystkim wygodna i na to nie będę szukał ustępstw, bo równie dobrze mógłbym zostać przy swojej..

(10-15-2017, 09:31 AM)akatrosh napisał(a): Wizualne wrażenie wpływa na twoją ocenę?
No cóż, nawet jeżeli, to KPOE prezentuje się według mnie bardzo ładnie :)

Chyba każdy ocenia pierw wizualnie ;p Zobaczę tą KPOE w sklepie i jak mi się ją trzyma bo wydaje się być całkiem ciekawa.

Póki co mam trzy typy (kolejność od tych które mnie najbardziej interesują):
1. Najchętniej bym przetestował DM1 Pro S Matte (ręka mi się często na g502 poci na tym tworzywie, na matowym z DM1 może przestanie, dodatkowo sam rozmiar i kształt wydaje mi się być fajny, ale to wyjdzie w praniu. No i cena jest bardzo atrakcyjna, jedynie brak oprogramowania mnie trochę odpycha. Duży plus to też waga, przy ponad 120g G502 czasem ręka potrafi się zmęczyć podczas gry).
2. KPOE (+ rozmiar, + może kształt, ale to się okaże (wygląda kształtem na bardzo fajną), oprogramowanie).
3. Rival 310, Sensei 310 (+ rozmiar podobny do obecnej, ale jednak trochę inna, okaże się mierząc, oprogramowanie i też na + materiały. Gorzej tu z ceną ;P).
4. Rozwarzam też g403 (w wersji bez kabla), ale mierzyłem i za wysoka + ta cena.
Odpowiedz
#14
MM 530
M M 5 3 0
EM EM PIĘĆ TRZY ZERO
Nie MM520.
Patrząc na to co napisałeś, jaki sens ma zakładnie tematu, skoro twoje widzimisię stwierdzi, że mysz źle wygląda i się na nią nie zdecydujesz.
CEEM BLE, ROKAT BLE
Nie miałeś żadnej z nich w rękach, ale przecież Owl-Eye wygląda na ulepa, więc pewnie ergonomia stoi na poziomie pada trzymanego w przeciwną stronę, a CM ma matową powierzchnię, więc nie wytrzyma podłączenia do komputera.
Jeżeli intrygują Cię kolorki, to polecam pewnien segment forum "Kafeteria.pl", nikt Ci tak nie doradzi jak kobiety.
"Myszka ma być przede wszystkim wygodna"
Widzę.
Nawet nie sprawdziłeś, że G502 na szerokość jest większa, prawda?
Zacznij respektować to, że ktoś próbuje sprostać twoim wymaganiom i wykrzesaj myśl, że może jednak się czegoś dowiesz wpisując w Google frazę "Roccat Kone Pure Owl-Eye".
Bo póki co, wygląda to na smutny, pełen nieprawidłowości monolog.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#15
Nie wiem czego Ty nie rozumiesz i niezbyt rozumiem dlaczego piszesz do mnie jakbyś pierwszy raz rozmawiał z człowiekiem. Mam do wyboru pełno myszek na tym samym sensorze, więc to po czym wybieram to jak będzie leżała w ręce, jak wygląda i jej żywotność. Jest XXI wiek, a nie komuna gdzie mam brać cokolwiek.Jeśli płacę za mysz 200-300zł to ma mi się ta mysz podobać i mam kurwa w dupie czy to odpowiada komuś innemu czy nie, to są moje pieniądze i to ja mam być zadowolony z tego co kupię.
Temat napisałem by poznać inne myszy na tym sensorze i wybrać tą która mi będzie odpowiadać. Najważniejsze żeby była mniejsza i lżejsza od g502. Dostałem odpowiedzi za co dziękuję, a teraz sobie odbiorę odpowiednią mysz która MNIE się podoba.

Dodatkowo jeśli dziwi Cię to, że moim zdaniem mysz ma być przede wszystkim wygodna, to nie doradzaj ludziom zakupu. No chyba że mam krzywić sobie palce i się z nią męczyć ale ważne że gość z forum powiedział że fajna to jakoś te lata przeboleję... 
Jak mam do wyboru 5 myszek na tym samym sensorze, dobrze wykonanych z dobrymi przełącznikami, to najważniejszą rzeczą według której dokonam wyboru jest właśnie wygoda i komfort użytkowania. Nie myślałem że to trzeba komuś tłumaczyć.

Mam nadzieję że teraz dotrze do Ciebie o co chodzi, na kolejne posty typu tego co wyżej nie będę odpisywał i pozgłaszam spam. 

Nie szukam myszy takiej jak G502 tylko mniejszej (węższej i krótszej, być może też trochę niższej), jakbym chciał to samo to bym sobie G502 zostawił.... szanowałbym Twoją pomoc gdybyś Ty chociaż przeczytał temat ze zrozumieniem.

A i żeby nie było że nie napisałem wprost - nie podoba mi się zarówno mm530 jak i mm520.
Odpowiedz
#16
Człowieku, proszę cię, przecież ludzie ci tu polecili myszki, które będą dla ciebie najwygodniejsze, czego nadal nie rozumiesz i o co się spinasz?
Mysz: O-
Podkładka: G-SR
Klawiatura: Huntsman TE
Słuchawki: K712 

Inny sprzęt który miałem:Xtrfy M4, Model O, Viper, K702, K550 MKIII, HD9999, G403 Wired/Wireless, Rival 600/310, Durandal MX Black, G Pro/wireless, KPOE, Kone EMP, DM1 Pro S/FPS, ZA13, DA Chroma/Elite, Naga 2012/Hex/Trinity
Odpowiedz
#17
Nie zrozumiałeś aluzji.
Ale masz rację, nie zrozumiemy się.
Nie lubię ludzi, którzy oczekują wiele, samemu nie robiąc nic.
Nie chciało Ci się nawet sprawdzić wymiarów i kształtu CM'a, tak samo jak KPOE.
Podchodząc sceptycznie do jakichkolwiek propozycji, bo masz widzimisię, że Roccat jest słaby jakościowo, a o CMie nie słyszałeś = crap.
No i oczywiście wygoda jest najważniejsza, dlatego odrzucasz Coolera, którego nie miałeś w rękach, bo Ci się ekhm... nie podoba.
Bla, bla, bla
Koniec.
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#18
(10-15-2017, 03:16 PM)akatrosh napisał(a): Człowieku, proszę cię, przecież ludzie ci tu polecili myszki, które będą dla ciebie najwygodniejsze, czego nadal nie rozumiesz i o co się spinasz?

No i za to podziekowałem bo o te propozycje mi chodziło. A nie spinam się tylko już nie wytrzymałem ;) Nie lubię jak ktoś mi wmawia coś na siłę.

(10-15-2017, 03:19 PM)XeXu napisał(a): Nie zrozumiałeś aluzji.
Ale masz rację, nie zrozumiemy się.
Nie lubię ludzi, którzy oczekują wiele, samemu nie robiąc nic.
Nie chciało Ci się nawet sprawdzić wymiarów i kształtu CM'a, tak samo jak KPOE.
Podchodząc sceptycznie do jakichkolwiek propozycji, bo masz  widzimisię, że Roccat jest słaby jakościowo, a o CMie nie słyszałeś = crap.
No i oczywiście wygoda jest najważniejsza, dlatego odrzucasz Coolera, którego nie miałeś w rękach, bo Ci się ekhm... nie podoba.
Bla, bla, bla
Koniec.

Sprawdzam wymiary każdej myszki jaką wymieniacie i porównuję z g502 i innymi wyborami, po to założyłem ten temat żeby właśnie wybrać odpowiednie rozmiarowo myszki.
Dlaczego niektóre odrzucam w ciemno? Bo coś muszę zamówić i za to zapłacić, więc chcę wybrać jak najlepiej. Jeśli jakaś mysz mi nie pasuje i mi się nie podoba odkładam ją na drugi plan, być może sprawdzę później, a być może nie będzie już potrzeby bo przypasuje się coś co mi się podoba.
Żadnej nie olewam bez obejrzenia filmów, zdjęć i bez przeczytania recenzji.

I żeby było jasne, nie wybiera myszy ze względu na wygląd, ale skoro płacę te 200 czy 300 zł to chcę żeby w myszy odpowiadało mi wszystko.

Może i też niepotrzebnie tak napisałem poprzedni post, ale nie lubię jak ktoś pisze do mnie jak do debila tylko dlatego, że mam inne zdanie ;) Chcę wydać swoje pieniądze tak żebym był zadowolony z zakupu.

Póki co na prawdę najbardziej jeśli chodzi o teoretyczne wymiary podoba mi się DM1 Pro S.
Nie wiem tylko jak wygląda sprawa przycisków. Jedne myszy mają te gwarantowane 20mln kliknięć inne 50mln. Nie wiem jak na to patrzeć bo nigdy nie liczyłem ile klikam, a planuję kupić mysz na jakieś 3-5 lat minimum.
Odpowiedz
#19
Ziomusie zluzujcie dupy
Do autora - wybierz się do sklepu, przymierz wszystko co będzie, komuny nie ma to może są myszki, a nie same puste haki ;D
DM1 Pro S być może będzie Ci pasowała, dla mnie za płaska i wykończenie przycisków od strony w której wychodzi kabel (przód) nie było za dobre - ale to w wersji bez S.
Kone Pure może ładniutki nie jest, ale nie narzekaj - ja mam wersję tą Military, Camo Charge, zielone gówienko, nie za dobrze się kamufluje XD Ale było warto. Być może nie mam skilla teraz albo to przez podkładkę i nie strzelam jakoś superowo, ale nie jest źle. Za to na myszce ponad 2 letniej jest świetna wygoda pracy i ogólnie przyjemnie się gra/korzysta z komputera. Ślizgi 2 letnie jak mówiłem, a są moim zdaniem lepsze niż na DMce - bardzo szybkie, troszkę mniej szybsze niż na Dmce, ale za to mycha porusza się z większą "elegancją" i z zachowaniem lepszej kontroli. Fajniejszy, lepiej wyważony ślizg. Co do budowy to także. Nie ma się co rozpisywać.
Wady: prawy bok, pokrycie PPM powinno być bardziej schowane, bok powinien być bardziej wypchnięty. Ciut lepsze profilowanie by nie zaszkodziło.
Jest sensor rattle (słychać przy potrząsaniu jak coś w sensorze lata - nie czuć tego). Ogólnie wady nie przeszkadzają za bardzo.
Jedyny minusik który czuć to mała ujma w kontroli podczas małych ruchów góra-dół (przy podnoszeniu), nie wiem jak to zdefiniować. Być może to mój brak skilla, bo wydaje mi się, że na G502 byłoby z tym gorzej :D
Ogólnie jest bardzo prawdopodobne to, że to po prostu wada mojej ręki, a nie ma to nic wspólnego z myszą (przy mojej dłoni to KP jest stanowczo za mały :x)
Tak się rozpisałem... Ogólnie polecam, KPOE to nowsza generacja, odświeżona (lepsza?) odsłona Kone Pure. Wydaje mi się, że raczej lepsza. Inna powłoka, lepszy sensor, lepsze przyciski.
DM Pro S mimo tego, że wydaje się mychą, która prezentuje ogromy poziom kontroli jakoś u mnie się nie sprawdziła. Ale po 1 dniu nie a co gadać. Ogólnie za płaska, niby za mała (palce wystawały i to denerwowało), ale wydawała się właśnie za długa, bez garba zapewne, to stąd takie odczucie. Nie miałem nad nią pełni władzy podczas strzelania.
CMa nie miałem, na ogół robi dobry sprzęt (coś jak Roccat).
Najważniejsza rzecz weź to przymierz i opisz dokładnie, szczegółowo. Użyj też wyobraźni trochę, bo najlepiej znasz swoje dłonie i pomyśl (jak już nie dasz rady przymierzyć) jak dana myszka by ci leżała. Ja tak sobie dobierałem, bo KP nie przymierzałem ;p
Odpowiedz
#20
No własnie problem w tym że w sklepach takich jak Saturn czy MediaMarkt do przymierzania są tylko SS, Logitechy i jakieś myszki 10-50zł. Mało co jest w sumie do zmierzenia.
Ogólnie co mi nie odpowiada w G502 - jest lekko za szeroka i troszkę za długa (trzymam claw-gripem i palce mam gdzieś po środku przycisków, gdzie czuć że samo naciśnięcie jest jakby trudniejsze niż na końcu przycisku, przez to mam wrażenie że jakby aktywuję przycisk trochę później niż gdybym klikał końcówkę). Garb jest w niej spoko, jeśli chodzi o umiejscowienie i wysokość, może nie jest perfekcyjny ale nie jest też źle.
No i też waga mogłaby być mniejsza - 121g to jednak całkiem sporo i trochę ręka się męczy po dłuższym użytkowaniu. Myślę że takie 84-90g dałoby sporą różnicę.

Co do samej KPOE wydaje mi się że może być mimo wszystko za krótka z tego co widziałem po opisie, ale zobaczy się.
Jako że za dużo nie zmierzę przez dostępność w sklepach to pewnie będę zamawiał i zwracał, aż trafię idealnie. Pytanie tylko od czego zacząć zamawianie ;P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.