• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz do 300zł na pmw3360 lub pochodnych
#1
Cześć,
 
Obecnie od pół roku posiadam mysz Logitech G502, sensor, przyciski świetne (+ ten magiczny scroll), wykonanie mega, gumy i ślizgacze super, wygoda normalnie też jest idealna, ale przy skupianiu się na grze (w CS:GO) palce idą mi trochę dziwnie w jedną stronę, tak jakby myszka była jednak dla mnie trochę za duża (robię to podświadomie). Tak samo przy skakaniu w grze (gdy palcem muszę dotykać scrolla).
Chyba mam trochę za małą rękę do niej jednak i dopiero teraz mi to zaczyna przeszkadzać ;P
 
Coś tam wiem o myszkach i nie oczekuję teraz doboru idealnej dla mnie myszy (bo przez internet się nie da za bardzo), ale potrzebuję trochę nakierowania, bo nie znam pewnie wielu marek myszy.
 
Poniżej podaję kryteria i chciałbym się dowiedzieć jakie myszki je spełniają. Planuję wybrać kilka z nich najbardziej mi odpowiadających i potestować korzystając z "14 dni na zwrot towaru przy zakupie przez internet".
 
Czego oczekuję od nowej myszy:
- cena max 300zł (nie więcej, a najlepiej mniej, nie wiem jeszcze za ile uda mi się sprzedać obecną).
- Sensor pmw3360 lub jego pochodne typu 3366/truemove3 itp itd.
- LPM, PPM, Scroll, dwa boczne po lewej stronie (nie mniej przycisków, może być więcej).
- Oczywiście dobra żywotność wszystkich przycisków i normalny pojedynczy klik (wiadomo, że nie da się przewidzieć, ale różnie bywa - czasem są znane wady w danych modelach). 
- Dobre długotrwałe gumy po bokach
- Dobre ślizgacze (dobrze jakby były z możliwościami wymiany)
- Dobra jakość wykonania (bez wad seryjnych występujących w większości/każdym modelu danej serii)
- W pełni programowalne przyciski, a jeśli się nie da to chociaż ludzkie wartości DPI typu (400, 800).
- Mniejsza od G502 undefined
- Lżejsza od G502 (najlepiej mniej niż 100g)
- Mój chwyt to claw-grip, ale chyba po części delikatnie przechodzi w palm-gripa (szczególnie przy podstawie dłoni) 
- Sensor ma się nie gubić przy 800DPI oraz przy bardzo szybkich ruchach ręką przez całą podkładkę. 
- Kolor najlepiej czarny
- Podświetlenie mile widziane, bo klawiatura świeci ;P
- Dobrze by było gdyby miała oprogramowanie, ale nie jest to konieczność.
 
Jeśli trzeba to schemat:
 
§  Budżet: 300zł
§  Jakiej myszki obecnie używasz: Logitech G502
§  Jaką masz obecnie podkładkę: Roccat Taito 2017
§  Z jakich wartości DPI korzystasz: 300/400 pulpit i większość gier, 800 w CS:GO
§  Ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – cm / 360° w grach FPS: całą podkładkę (nieistotne)
§  W co grasz (gatunki oraz konkretne tytuły): głównie CS:GO i pod tym kątem szukam mysz
§  Ile przycisków używasz w myszce: LPM, PPM, Scroll (góra dół), dwa boczne po lewej stronie.
§  Chwyt: Claw-grip (przechodzi lekko w palm przy podstawie).
§  Jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+3+1 (czasem, ale rzadko 1+2+2)
§  Wielkość dłoni:
Od czubka środkowego do linii wyprostowanego kciuka to jakieś 13,5cm
Od czubka środkowego do końca dłoni - 18cm
§  Dlaczego chcesz zmienić mysz: jak napisałem wyzej
§  Uwagi (wygląd, liczba przycisków, waga, materiał myszy): również jak wyżej
 
 
Proszę o jakieś pomysły myszek spełniających te wymagania. Każda propozycja pasującej myszy (lub lekko innej ale ciekawej) będzie bardzo mile widziana.
 
Moje pomysły na ten moment to jedynie:
DM1 PRO S - bardzo ciekawa, ale niestety bez oprogramowania więc może znajdzie się coś innego
CM MasterMouse Pro L - również ciekawa, ale kompletnie nie znam producenta i nigdy o niej nie słyszałem, dodatkowo już trochę cięższa
 
Myślę, że najchętniej wybrałbym DM1 PRO S.

PS. Pisałem to jeszcze na inne forum (bo zasięg to zasięg ;p), ale chyba wszystko tu będzie czytelne.
Odpowiedz
#2
Zastanawiałeś sie nad g403?
Odpowiedz
#3
G403 jest prawie jak G502 jeśli o rozmiar chodzi, mierzyłem kiedyś.
Odpowiedz
#4
Właśnie G403 bym tutaj widział.
Pro L ma tragiczne przyciski niestety.
Ciekawą opcją dla Ciebie, a nawet bardzo ciekawą jest:

CM MM530
> https://m.youtube.com/watch?v=kc5_CGsiPjM

Dodatkowo, Rival 310
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...rival-310/

Jest również Sensei 310, który różni się od DMa szczególnie silikonowymi bokami i przyciskami po obu stronach.
> http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...ensei-310/

Jeżeli twój chwyt ma dużo z clawa - KPOE.
> https://m.youtube.com/watch?v=Ck-nXyhRJMA
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#5
G403 na pewno odpada ponieważ ją mierzyłem i mi nie pasowała.
Rival 310 też wydawał mi się dość spory, ale być może powinienem jeszcze zmierzyć. Waga na plus. Tak samo Sensei 310.

Co do Myszki CM i Roccata to jakoś nie bardzo mnie przekonują te firmy. CM w ogóle nie znam za bardzo, a Roccat to Roccat, jakoś zawsze mi się z Razerem kojarzył ;P Lekko tandetnie ta myszka wygląda, ale może to takie wrażenie przez to że sobie na temat Roccata coś ubzdurałem.


_____________

Jeszcze takie pytanie ile bym dostał za swoją myszkę? 

Mysz to Logitech G502 Proteus Spectrum Gaming Mouse RGB.
 
Mysz nie ma żadnych rys, żadnych pęknięć, nigdy mi nie upadła. Wygląda jak nowa i działa również jak nowa. Sensor bez zarzutów, przyciski działają tak samo jak po zakupie. Kabel zupełnie nie zniszczony. Gumy po bokach nie są wytarte, nawet ślizgacze moim zdaniem wyglądają bardzo dobrze (korzystałem zawsze z podkładki materiałowej).
 
Nowa kosztowała 300zł. 
 
Posiadam ją od 1 kwietnia 2017 więc jest dość młoda. Nie wiem jak jest z gwarancją, nie brałem żadnej dodatkowej. Mysz kupowałem w x-kom, mam do niej jakiś plik PDF "dokument pro forma" oraz paragon (lekko wytarty jak to paragon noszony pół roku w portfelu, ale wszystko jest w 100% czytelne).
Jeśli ktoś się orientuje czy w x-kom gwarancja jest na paragon to prosiłbym o informację, pewnie wpływa to również na cenę.
Podobno w x-kom działa tez paragon internetowy, który można otrzymać przez numer zamówienia (który też posiadam) i na ten paragon z tego co gdzieś w internecie widziałem też jest gwarancja (nie wiem jaki okres, ale na pewno ponad rok czy dwa, więc mysz dalej na gwarancji powinna być).
Odpowiedz
#6
roccata myszki są akurat wporzo ;D ja zmieniłem dawno temu na Kone Pure tylko military, nie Owl Eye i jestem nawet zadowolony, a dość wybredny z natury (21,5 cm mam dłoń). Chwytam claw-palm, bardziej claw.
Obczaj gdzieś w sklepie konstrukcję Kone Pure
Dla mnie się ona sprawdziła
Odpowiedz
#7
Roccat nie ma prawie nic wspólnego z Razerem ;)
Zasadnicza różnica, to... wytrzymałość.
Starsze Kone'y działają bezproblemowo po dziś dzień.
Jedynie autoboty pokroju Kova'y to takie wynalazki, że najlepiej zostawić niektóre zmysły wolne od tej myszki.
CM - Cooler Master.
Pokazali dosyć dobre podejście, wypuszczając świetnego jak na swój budżet - MasterMouse'a S.
Wcześniej Alcor też poniekąd był dobrą alternatywą.
CM MM530 to...
Zresztą, masz odnośnik do "recenzji".
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Może da elite ? dla mnie to nadal top 1 myszka zaraz przed ec2.
Czekam dnia w którym wyjdzie biała ec z sensorem razera...
Odpowiedz
#9
Allegro zalane jest Logitechami G502 z programu wyprzedażowego Logitecha - jesteśmy niestety śmietnikiem Europy zachodniej. Przez co realna cena używanego G502 (nawet w bardzo dobrym stanie) to w mojej ocenie około 150 zł.
DA Elite sprawia w porównaniu z np. G502 tandetne wrażenie (nawet gdy trafi się dobry egzemplarz). Plastik z jakiego została odlana nie jest najlepszej jakości. IMO nie jest warta żądanej ceny.

Na Twoim miejscu zaryzykowałbym własnie KPOE - seria Kone od Roccata to gryzonie, które cenię chyba najbardziej, głównie za sprawą kapitalnego scrolla i materiału jakim są pokryte.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#10
(10-14-2017, 02:20 PM)Czyszczu napisał(a): roccata myszki są akurat wporzo ;D ja zmieniłem dawno temu na Kone Pure tylko military, nie Owl Eye i jestem nawet zadowolony, a dość wybredny z natury (21,5 cm mam dłoń). Chwytam claw-palm, bardziej claw.
Obczaj gdzieś w sklepie konstrukcję Kone Pure
Dla mnie się ona sprawdziła

No chyba zobaczę w sklepie jak to wygląda w ogóle ;p Ja mam chyba taki raczej claw, ale nie mam aż tak podgiętych palcy. Nie dotykają myszki, ale nie są też aż tak zagięte.

(10-14-2017, 04:07 PM)XeXu napisał(a): Roccat nie ma prawie nic wspólnego z Razerem ;)
Zasadnicza różnica, to... wytrzymałość.
Starsze Kone'y działają bezproblemowo po dziś dzień.
Jedynie autoboty pokroju Kova'y to takie wynalazki, że najlepiej zostawić niektóre zmysły wolne od tej myszki.
CM - Cooler Master.
Pokazali dosyć dobre podejście, wypuszczając świetnego jak na swój budżet - MasterMouse'a S.
Wcześniej Alcor też poniekąd był dobrą alternatywą.
CM MM530 to...
Zresztą, masz odnośnik do "recenzji".

No wiem, że nie ma nic wspólnego, ale zawsze mi wyglądał na dość tandetną firmę, nie wiem dlaczego ;P Ale jednak wrażenie wizualne sporo też wpływa na ocenę całości.
CM MM530 nie podoba mi się z wyglądu i jest strasznie szeroka po jednej stronie.

(10-14-2017, 06:12 PM)Synth napisał(a): Może da elite ? dla mnie to nadal top 1 myszka zaraz przed ec2.
Czekam dnia w którym wyjdzie biała ec z sensorem razera...

Napisałem o tym, żeby myszka była mniejsza od G502 i to jest dla mnie najważniejsze chyba. DA Elite to jak dla mnie ogromna myszka, większa od G502 ;P W dodatku jest strasznie szeroka. Jak kiedyś mierzyłem to DA Elite była dla mnie najmniej wygodna akurat, więc odpada ;p

(10-14-2017, 07:00 PM)plagocki napisał(a): Allegro zalane jest Logitechami G502 z programu wyprzedażowego Logitecha - jesteśmy niestety śmietnikiem Europy zachodniej. Przez co realna cena używanego G502 (nawet w bardzo dobrym stanie) to w mojej ocenie około 150 zł.
DA Elite sprawia w porównaniu z np. G502 tandetne wrażenie (nawet gdy trafi się dobry egzemplarz). Plastik z jakiego została odlana nie jest najlepszej jakości. IMO nie jest warta żądanej ceny.

Na Twoim miejscu zaryzykowałbym własnie KPOE - seria Kone od Roccata to gryzonie, które cenię chyba najbardziej, głównie za sprawą kapitalnego scrolla i materiału jakim są pokryte.

Szkoda że tak to wygląda na allegro, nie opłaca mi się za bardzo sprzedawać takiej myszki za 150zł... Szczególnie że jak porównuję te wszystkie myszki do G502 to wyglądają jak zabawki :D Ogólnie to najbardziej (wizualnie) podobają mi się DM PRO S i EC2-A (gdyby miała 3360).

Jakbym miał sprzedać G502 za 200zł to bym pomyślał, ale jak za 150 to trochę słaby deal. Z drugiej strony sprzedać pierw G502, a później szukać myszy i być może nie trafić już lepiej w gust to też niezbyt dobry pomysł.
Ciężka sprawa ;P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.