• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mycha głównie do fps
#11
A no to jasne. Przy animacjach 3d się przyda pewnie :]
Odpowiedz
#12
Gdy siedziałem jeszcze w grafice 3D - a było to przeszło 5 lat temu, to procesor był najbardziej istotnym elementem zestawu. W 3DS Maxie w połączeniu z pluginem V-Ray grafiki używałem tylko do szybkiego poglądu V-Ray RT (nie można było jeszcze wtedy renderować wyłącznie na GPU). ZBrush nie wymagał z kolei nie wiadomo jak wydajnej karty. Solidnej karta graficzna była potrzebna jeśli chciałem tworzyć skomplikowane sceny składające się z ogromnej ilości vertexów i dużych tekstur by zachować płynność Viewportów, do sprawnego działania programu przy zaawansowanych projektach przydawał się też zasobny framebuffer karty - 2GB pamięci (zakładam, że posiadasz kartę w tym wariancie), już w 2012 roku byłby ograniczeniem.

Wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb - jeśli posiadasz już konkretnego skilla i czujesz się na siłach tworzyć kompleksowe sceny to jak najbardziej warto inwestować w sprzęt (bo pewnie i tak po jakimś czasie się zwróci). Jeśli ten sprzęt ma posłużyć do nauki Blendera to IMO chyba szkoda na razie wyrzucać kasy w błoto. Nie zmienia to faktu, że GTX750ti to bardzo słaba karta, która nie przystoi wręcz do i7-7700K - przydałby się chociaż Radeon RX480 8GB lub GTX1060 6GB.

5 lat to tak naprawdę kupa czasu, mnóstwo rzeczy uległo zmianie - weszły przede wszystkim nowe silniki renderujące (Arnold, Octane, Physical). GPU z pewnością odgrywa obecnie większą rolę niż wcześniej. Jeśli masz zamiar ulepszyć grafikę, zapytaj kogoś kto siedzi w tym środowisku.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#13
Właśnie słyszałam że procesor jest najważniejszy. Tak mam kartę z 2GB pamięci, jakiś czas temu ją kupowałam to w tym przedziale cenowym (600 zł) była to jedna z lepszych wyborów, jakoś prawie 2 lata temu, dlatego nie kupowałam teraz nowej, gdyż pudełko jeszcze pachnie świeżością, a na ten sprzęt troochę kasy poszło. Tzn skilla posiada mój facet i już powiedział że pożyczy mego kompa do renderingu, więc chcę trochę poszpanować że u mnie będzie się szybciej renderowało niż u niego :D Ten sprzęt dla mnie ma służyć głownie do komfortowej pracy, ma działać szybko, sprawnie, bez zacięć, bez czekania długo na zapis w programach do grafiki 2D, bo w 3D nie siedzę. A gierki swoją drogą, ale to takie nie wymagające jak Paladins, Hearthstone, Battlefield 3. A ja wiem czy słaba? Włączałam gry na swoim jeszcze starym komputerze na max detale i pięknie chodziły bez przycięcia, a grafika miodzio. Nie jestem nerdem by co 2 lata zmieniać kartę, bo tak jak pisałam dopiero niedawno kupowałam nową i w tym przedziale cenowym była jedną z najlepszych. A komputer miałam z 9 lat, służył mi bardzo dobrze bo wtedy na niego wydałam swoje wszystkie pieniądze i to nie małe, mówiąc "raz się żyje" i to był na tamte czasy mega sprzęt. Teraz siadła mi pamięć, być może płyta główna i tak wyszło że nie inwestowałam w stary sprzęt, a kupiłam nową płytę, procesor, pamięć, szybszy dysk. Grafika z tego co patrzyłam teraz na topie którą dużo osób kupuje te GTX 1060. Tak przynajmniej patrzę po ilości osób które kupiły.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#14
W przypadku nowych generacji procesorów Intela przyrost IPC jest marginalny. Różnica wydajności pomiędzy 6-tą a 7-mą generacją to uwzględniając wyższe taktowania Kaby Lake zaledwie około 10%. Na rynku procesorów od kilku lat panuje niezły zastój technologiczny - trzymam kciuki za RyZeny od AMD.

Karty graficzne nadal rozwijają się jednak dosyć prężnie. W ich przypadku dwie generacje do tyłu to już jednak przepaść. 
GTX1060 w niektórych sytuacjach jest nawet o 220% bardziej wydajny od 750ti. 750ti będzie wąskim gardłem systemu w każdej nowej grze. Zdaję sobie sprawę, z tego iż nie wykorzystujesz swojej maszyny do grania w nowe tytuły AAA i piszę to wyłącznie po to abyś wiedziała jaka moc drzemie w Pascalach i Polarisach ze średniej półki :P

Mam nadzieję, że przy ulepszaniu sprzętu nie zapomniałaś o zasilaczu i sprawdziłaś chociaż stabilność jego napięć. Do Kaby Lake przydałaby się jednostka wyposażona w przetwornicę DC-DC.

Koniec offtopu, nie zaśmiecajmy więcej tego wątku.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#15
Zdaję sobie sprawę. Karty graficzne wychodzą bardzo szybko, bo po pół roku masz w tej cenie lepszy sprzęt, tylko kto by nadążył. Jeszcze niedawno 1GB na karcie było dużo, 2GB to już coś, a teraz jak zobaczyłam że jest 6GB i więcej to ło matko, kiedy to wyszło. Nawet za szybko to wychodzi. Wszystko ładnie sprawdzone przez kolegę fachowca, nawet porządek w kablach zrobił bo miałam artystyczny nieład :D Zasilacz też jakiś czas temu zmieniałam, Pure Power Be Quiet 630W za jakieś ponad 400 zł, więc udźwignie. Piszesz o obudowie czy płycie? Płyta nowa, obudowa stara, jej nie zmieniałam, lubię proste. Ale wszystko siedzi ładnie, jest chłodzenie, radiator nowy, jest cicho.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#16
(02-13-2017, 04:17 PM)Ewelina napisał(a): Pure Power Be Quiet  630W
Zasilacz z białej listy ;)

Pytałem wyłącznie o zasilacz. Widuję od czasu do czasu podzespoły warte kilka tys. zasilane wynalazkiem pokroju ModeCom Feel czy Take Me ATX - to proszenie się o kłopoty. Taki zasilacz umierając (a jest to wysoce prawdopodobne) weźmie ze sobą resztę sprzętu.
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#17
Co znaczy biała lista? :) Nie raz mi się zasilacz palił, zwłaszcza te tandetne za około 100 zł, to ostatnio postanowiłam kupić coś konkretnego ze znanej firmy. W sumie to po tym jak strzeliło mi w komputerze, poszedł dym, smród i całe osiedle straciło prąd :D
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#18
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html - oto legendarna w niektórych środowiskach czarna lista zasilaczy :D
IBM Model M Space Saving Keyboard
Odpowiedz
#19
(02-13-2017, 07:01 PM)plagocki napisał(a): http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html - oto legendarna w niektórych środowiskach czarna lista zasilaczy :D

Czyli znane marki to dobry sprzęt, nie kupuję czegoś, czego nie znam i o czym nie słyszałam, a jak już to czytam recenzje i opinie :) Co do grafiki to zdecydowałam się na MSI Radeon RX 480 GAMING X 8GB.
Testowałam myszki: Steelseries (Kinzu v3, Rival 100, Rival 110, Rival 3), Roccat (Lua, Kiro, Kone Pure BE, Owl-Eye, SE, Kain 100 AIMO), Logitech (G203, G403 Prodigy, Wireless, G502), Zowie (ZA13, EC2-A), Razer (Abyssus 1800, Abyssus 2014), Dream Machines (DM1 Pro, DM3 Mini), CM MasterMouse S.



Odpowiedz
#20
spam alert hehe ;D
ale się dołączam, ja mam Antec 500W, ten za 150 zł, zawaliście działa
Wcześniej miałem z czarnej listy, nie palił się przez 5 lat więc krótko mówiąc fart. Po prostu kupując z tej ,,białej listy" mamy zapewnioną mniejszą awaryjność ale to tez moze sie zdarzyc.
co do gpu to ja mam GTX 660, wystarczy mi :)
Jak zauważyliście to ostatnio pojawiają się recki, bedzie ich wiecej ale narazie mam duzo spraw na głowie, nawet na forum raz na 2 dni teraz jestem ;D
koniec spamu :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.