• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór słuchawek do ~200 zł
#11
Pamiętaj , ze przyzwyczajenie do starych to jedno.
Drugie to wygrzanie słuchawek.
Masz problemy? Ja nie mam żadnych.Dla mnie łatwo określić kierunek. Fakt scena jest głównie lewo prawo, niż przód, ale to są dobre słuchawki.
Jak chcesz najlepsze możliwe pozycjonowanie z recenzowanych tutaj to odeślij te ISK i jak zwiększysz do 400 zł to kup Analog 5.1
Przepraszam ze zle doradzilem, ale to możliwe że mam lepszy słuch albo juz jestem przyzwyczajony ;d
Analogi głownie do CS'a, bf tak średnio (wlasnie ISK w bfie są bardzo dobre) a wiedzmin cóż jak dla mnie wolę brzmienie ISK.
Ewentualnie HD668b (tylko uwazaj bo mogą być ostre) mają dobrą scenę i lepsze pozycjonowanie od ISK.
Jako że nie grasz w CS to kavy odpuściłbym, ale podałem głównie ze wzgledu na klarowne i bezproblemowe pozycjonowanie.
Priorytet scena/pozycjonowanie do 200 zł 668b. Pamiętaj też że zintegrowana dźwiękowa (mimo ze nie jest najgorsza) wciąż może niejako ,,hamować" słuchawki.
Odpowiedz
#12
Nie doradziłeś źle, a nawet gdybyś doradził źle to przecież zawsze mogę te słuchawki zwrócić. Może po prostu miałem swoje wyobrażenie dźwięku przestrzennego w słuchawkach, a realia są, jakie są.
Słuchawki właśnie przetestowałem w BF 3 na jednej z map close quarters. Szczerze mówiąc, jak do mnie strzelali to nie miałem pojęcia skąd, więc pod tym względem nic się nie zmieniło. Zagrałem też na otwartej mapie, ale tylko przez chwilę. Jak znajdę czas i nie zapomnę to dopiszę na dole postu czy jest jakaś różnica.
W CS'a nie gram i grać w niego nie będę, więc tak jak napisałeś, kupowanie słuchawek do tej gry jest bezcelowe. W Wiedźminie dźwięk przestrzenny niby jest, ale kiedy powinienem słyszeć kogoś za sobą, to jednak nie jestem pewien czy jest za mną, czy przede mną.

Postanowiłem, że dam tym słuchawkom szansę i zostaną u mnie do końca tygodnia, ale jeśli się do siebie nie przystosujemy, to wypróbuję te HD668b.

Co do karty dźwiękowej, to pewnie dobrym rozwiązaniem byłaby jakaś zmiana. Niestety zawsze korzystałem z kart zintegrowanych, nie jestem też jakimś melomanem. Muzyki słucham głównie na telefonie. Zestaw Xperia e4g + http://www.sony.co.in/electronics/headba.../mdr-xb450 + pełna wersja Poweramp działa (przynajmniej dla mnie) aż za dobrze.
Więc gdybym miał kupować kartę dźwiękową, to pewnie też prosiłbym Was o radę.

Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie w tych trudnych dla mnie chwilach

@edit

Chciałem dać Wam plusy, ale nie działały ani wczoraj, ani dzisiaj.
Odpowiedz
#13
haha plus za to że kupiłeś słuchawki które ci nie pasują :D
to akurat myślę, że 668b będą w sam raz
bo ISK są ,,spokojniejsze" i bardziej do hmm po prostu słuchawki HiFi nie Progaming, co nie znaczy że w tej cenie są złe
Jak chcesz słuchawki zgodne z wyobrażeniem to kup AKG Q701 ;D
A tak serio to naprawdę 668b powinny spełnić oczekiwania chociaż w połowie, jeśli nie to albo masz do dupy słuch (bez obrazy) albo masz za wysokie wymagania.
PS. Do słuchawek też trzeba się przyzwyczaić, a i każdy dźwięk odbiera trochę inaczej
Odpowiedz
#14
Plus za chęć pomocy, na niektórych forach ludzie potrafili omijać moje tematy, a tutaj bez problemu znalazłem pomoc.
Recenzję AKG Q701 widziałem i przez chwilę miałem "muszę je mieć" ale wróciłem na ziemię. :D
Rzeczywiście, ISKi są spokojniejsze, ale muzyka wcale nie brzmi naturalnie. Przynajmniej nie dla mnie. Dźwięk jest czysty, ale nie ma tego "czegoś".
W przyszłym tygodniu będę prawdopodobnie zamawiał te HD668b. Jeśli mój słuch jest aż tak beznadziejny, że HD668b mi nie będą pasowały, to dołożę do tych Roccat Kave. A jeśli Kave nie spełni moich wymagań..

Tak czy inaczej, zaczyna się ostre testowanie tych słuchawek w praktyce, ciekawe, jak się przystosuje mój słuch.
Pozdrawiam i do zobaczenia niebawem
Odpowiedz
#15
Testowanie to zawsze fajna sprawa :)
Będziesz miał już jakąś wyrobioną opinię o produkcie, jak i o swoich wymaganiach.
Miłej zabawy :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#16
Dziwne, właśnie te twoje Sony są ,,z tym czymś" tzn mają dużo basu, i grają według mnie ,,przytłaczająco" jak sobie poczytałem opinie ludzi na róznych stronach.
Tylko właśnie może nie lubisz lekkiego grania.
Podobnymi do sony będą Takstary TS-671, są masywne grają mocniej niż HF2010.
A i nie kupuj 668b, kup 669.
Według mnie nie lubisz takiego brzmienia, a jeśli moje obawy są prawdziwe to nie ma co się próbować przyzwyczajać bo na sile nie można nic.
669 różnią się tym, że mają więcej basu i są zamknięte. Mają spory nacisk ale to można ,,zregulować"
Ew. wygodne (ta sama budowa co isk) są HyperX Cloud im też basu nie brakuje.
Na twoim miejscu poszedł bym w stronę TS 671 (ale one do integry tak sobie), 669 jak nie możesz do 250 zł wyłożyć, a Hypery jak możesz i nie będziesz oczekiwał super pozycjonowania - to mają słuchawki za 1000 zł ;)
Sam wzpominałeś że jesteś takim niezawodowym graczem, a tu chodzi o to, żeby dźwiękiem się cieszyć i móc bezproblemowo siedzieć w słuchawkach.
Serio nie wiem jak ci dopowiedzieć - bo hypery zagrają w twoim guście, ale pozycjonowanie mają podobne do ISK. Więc 669 myślę, ze najbardziej ci podpasują.
Odpowiedz
#17
Te moje od Sony są z edycji Extra Bass. Czy grają przytłaczająco, to nie wiem. Ale od pierwszej chwili wiedziałem, że to tych słuchawek szukałem przez całe życie.
Lekkiego grania nie lubię i nie napisanie tego było chyba największym błędem. Tak na dobrą sprawę nie liczy się aż tak podbicie basu, bo muzyki słuchać na nich nie zamierzam.
Największy problem ISKow to pozycjonowanie. Zbliżony efekt mam na tych od Sony. A słuchawki dedykowane do gier, bez dobrego pozycjonowania to chyba nie jest najlepsza inwestycja.

Czytam właśnie o tych TS 671 (nie 250, tylko 199) i z tego co wyczytałem, to z integrą nawet nie warto podchodzić.
Co do HD669 to są za 149 w sklepie PC hard.

Karty dźwiękowej na razie zmieniać nie będę, bo mam inne wydatki.

Zamówię 669 i zobaczymy. Może stwierdzę, że jednak te od Sony będą wystarczające, a te pieniądze jakoś lepiej spożytkuję.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Odpowiedz
#18
TS 671 owszem nie do integry, ale miej na uwadze, że integre masz całkiem ok (napewno lepsze od tego gówna co ja miałem - alc887)
669 za 149 zł to dobra inwestycja. Na pewno nie grają lekko, lecz nie spodziewaj się tak dużego basu + większość superluxów jest ,,zywiołowa" podkreślona na wysokich tonach - czyli do gier w sumie lepiej, bo bas może zalewać inne pasma, i wówczas określenie kierunku jest utrudnione)
PS. słucham teraz muzyki na ISK i nie wiem czy to wygrzanie czy poprsotu mamy odmienne gusta ;p
Odpowiedz
#19
Na pewno odmienne gusta. Jak miałem słuchawki douszne bez basu, to się męczyłem. Autentycznie - wolałem wyjść na miasto bez nich, niż z nimi.
Po dwumiesięcznym uzależnieniu od słuchawek Sony słuchanie np. https://www.youtube.com/watch?v=RnFunBmZQ70 bez basu wywołuje u mnie bardziej zażenowanie, niż jakiekolwiek uczucie przyjemności. I bynajmniej nie chodzi o tekst. :D

Wpadłem jeszcze na jeden pomysł, jak napisałeś, że basy mogą przeszkadzać jeśli chodzi o określanie kierunków, które może być utrudnione przez bas. Mój equalizer od Realtek'a jest postawiony głównie na bas, chociaż tony wysokie też mam podbite. Spróbuję zagrać z włączonym domyślnym podbiciem tonów wysokich i zobaczymy.

A o co chodzi z tym wygrzaniem? Już drugi raz pada to określenie w tym temacie, a wątpię, żeby chodziło o przejmowanie ciepła przez słuchawki :D

Pozdrawiam

@edit

Już znalazłem. http://forum.mp3store.pl/topic/13851-wyg...ygrzewanie
Odpowiedz
#20
Problemem może być twoja integra, która nie jest zbyt wysokich lotów (chociażby sceniczność będzie trochę gorsza niż na dedykowanej karcie dzwiękowej), ISKi moim zdaniem na niej nie wyrabiają. Do takiej integry trzeba by coś łatwego w napędzeniu. Mógłbyś próbować Superluxy HMC631, które wyjątkowo z integrami dobrze współpracują.

Weź też pod uwagę, że w BF3/4 skąd padają strzały w wielu sytuacjach na niczym się nie da określić, taki urok tej gry. Weźmy na to kroki, to słychać tam tylko jak wokół nic innego się nie dzieje.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.