• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór słuchawek do ~200 zł
#1
Witam serdecznie społeczność internetów.
To mój pierwszy post na forum. Chciałbym prosić Was o podzielenie się wiedzą na temat słuchawek.
Dobór słuchawek
  • jakie obecnie używasz? Sony MDR-xb450
  • czy używasz dedykowanej karty muzycznej/dac/amp ?
     --- jeżeli nie planujesz kupować karty to podaj swój model płyty głównej H110M pro
  • słuchawki mają być w 100% do gier // głównie gry trochę muzyki // gry i muzyka po równo ? (wybierz jedną opcję) Tylko i wyłącznie gry.
  • jakiej muzyki głównie słuchasz?
  • w jakie gry grasz (która jest priorytetem)? Gram głównie rozrywkowo, nie jestem jakimś zawodowym graczem.  Battlefield 3/4, Wiedźmin 3, Assassin's Creed.
  • twój maksymalny (nieprzekraczalny pod żadnym pozorem) budżet? Ciężko powiedzieć, ~200 zł.
  • stawiasz na 1 miejscu dźwięk czy komfort? Komfort.
  • jaki chcesz typ słuchawek: otwarte, pół otwarte, zamknięte (jak nie jesteś pewien to napisz w jakim otoczeniu grasz)? Mieszkam sam, za oknem mam głównie spokój i ciszę.
  • wolisz słyszeć wszystko bliżej ciebie czy dalej (większą - lepiej w grach czy mniejszą scenę) ? Słuchawki tylko do gier, więc analogicznie - większą.
  • czy będziesz często podróżował ze słuchawkami (np. na lany)?
  • dodatkowe uwagi (np. wokół uszne, douszne, wygląd, rodzaj padów): Preferuję słuchawki bezprzewodowe. Muszą mieć one dobre pozycjonowanie oraz mikrofon, najlepiej wysuwany.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Nic ciekawego z bezprzewodowych nie widzę do 200 zł.
Najrozsądniejszym wyborem według mnie byłyby ISK HF2010 + MT391
Kartę audio masz spoko.
ISKi będą dobry wyborem do muzyki i gier.
W BFie sprawdzają się, bo grają lekko i w miarę naturalnie, a w wiedźminie miód jak dla mnie, gram teraz w 1 na modach, gra wygląda zajebiaszczo ;D
Mikrofon, cóż bdb jakość wykonania, trochę duży, ale bardzo tani a jakość rejestrowania głosu jest mega.
Odpowiedz
#3
A jeśli zwiększymy budżet do 250 i przyjmiemy, że nie muszą być z mikrofonem, to znajdzie się coś z lepszym pozycjonowaniem? Nadal muszą być bezprzewodowe. Znalazłem to - http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluc...ux-hmc631/ ale nie wiem, czy są przewodowe, czy nie. Na niektórych zdjęciach kabel jest, na innych tak jakby go nie było widać.

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
HMC631 są przewodowe.
Mają ciut lepsze (latwiejsze w określeniu) pozycjonowanie, ale na ISK spokojnie da się określić kierunki.
HMC mają mniejszą scenę, bo są zamknięte (wygluszają) i przy tym są jak dla mnie dużo mniej komfortowe.
Mikro mają bdb, ale są mniej wygodne.
Dalej jestem za iskami.
Ewentualnie dobre są HD668b, ale to trochę kastraty ze względu na malutki bas i ostre góry. Dźwiękowo mogą mieć lekką przewagę, choć znów są gorszej jakości wykonania i ergonomii.
Odpowiedz
#5
To teraz takie teoretyczne pytanie - ile musiałbym dopłacić, żeby mieć słuchawki bezprzewodowe z dobrym pozycjonowaniem? Możliwe, że zwiększę budżet.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#6
Dużo, o ile takie istnieją. Nie warto sobie nimi zaprzątać głowy.
Tutaj testowane był Creativa Wrath i Rage, ale były średnio wygodne.
Kup jakieś na przewodzie i ładnie go ułóż, nie będzie problemów ;d
Odpowiedz
#7
Tak ja przedmówca.
Czy to myszki czy słuchawki, bezprzewodowe coś zawsze ma więcej wad i kosztuje 3x tyle :)
Takiego dźwięku jak w tych ISK nie uświadczysz w bezprzewodowych, w dodatku Czyszczu mówił, że są mega wygodne i lekkie.

Pozdrawiamy :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#8
Po raz kolejny dziękuję za odpowiedzi.
Rzuciliście trochę światła na temat, ostatecznie podążając za Waszymi radami zamówiłem ISKi.
Temat do zamknięcia i ja również pozdrawiam. (swoją drogą aż dziwne, że tak szybko uzyskałem pomoc, na pewno jeszcze wrócę na to forum)
Odpowiedz
#9
Napisz jak dojdą, jakie wrażenia :)
Спутник
WMO 1.1A [PMW3360]
Odpowiedz
#10
Słuchawki doszły, ale nie jestem pewien co do tego pozycjonowania.
Pisaliście Panowie, że nie ma problemu z określeniem kierunków. Otóż ja problem mam i to dość spory, bo kierunki to tylko lewo-prawo, a szczerze mówiąc nie o to mi chodziło, kiedy pisałem o dobrym pozycjonowaniu. Sprawdzałem na obu wejściach audio. Zastanawiam się nad zwrotem i dołożeniem pieniędzy do czegoś lepszego.
To wszystko może być spowodowane faktem, że nigdy nie miałem słuchawek z dzwiękiem przestrzennym, ale porównując je do http://www.sony.co.in/electronics/headba.../mdr-xb450 nie za bardzo czuję różnicę. No może poza tym, że dzwięk jest gorszej jakości.

Pozdrawiam
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.