• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dreammachines DM1 PRO i DM2 COMFY MOUSE
Odświeżę trochę wątek i podzielę się moimi perypetiami z DM 1 Pro S.

Zakupu myszki dokonałem w kwietniu, przesiadałem się ze spalonej Zowie FK1. Ogólnie DMka nie ustępowała jakością FK1. Scroll oceniłbym nawet jako lepszy niż w produkcie Zowie. Żeby nie było tak kolorowo, w pierwszym otrzymanym egzemplarzu lewy przycisk był wyraźnie płytszy niż prawy co sprawiało, że klikanie traciło na responsywności. Postanowiłem więc skorzystać z opcji ekspresowej wymiany i odesłałem myszkę do sklepu. Po kilku dniach otrzymałem drugi egzemplarz, w którym podobnie jak w pierwszym wszystko było idealne za wyjątkiem lewego przycisku, tym razem nie był już on tak płytki, ale przełącznik "przerywał" jeszcze przed wyraźnym odkliknięciem (np. jeżeli podczas przeciągania czegoś w systemie lub zaznaczania tekstu lekko zmniejszymy nacisk, przeciągany element zostanie upuszczony, a zaznaczanie przerwane). Skorzystałem więc z kolejnej wymiany. Trzecią już myszkę od razu sprawdziłem pod kątem "przerywającego lewego przycisku" i o ile na początku wydawała się działać praktycznie bez zarzutów, to z czasem problem zaczął się nasilać i po około 3 miesiącach był już nie do zniesienia, więc czekała mnie kolejna wymiana. Czwarty egzemplarz otrzymałem jakoś 4 dni temu i niestety i w nim pojawił się problem z przerywającym lewym przyciskiem. Aktualnie jestem w trakcie czwartej już reklamacji i czekam właśnie na kuriera. Jako szczegół dodam, że numery seryjne wskazują na to, że trzy myszki pochodziły z partii wyprodukowanej w lutym, a czwarta z marca. Zaczynam powoli traci nadzieję, że trafię na w pełni działającą mysz i jeżeli piąty egzemplarz również przyjedzie z wadą to będę się już raczej starał o zwrot pieniędzy i prawdopodobnie kupię Logitecha g403 albo jakąś 310 od Steelseries.

Filmik prezentujący problem z przerywającym lewym przyciskiem (polecam oglądać z dźwiękiem): https://streamable.com/jkqf9

TL;DR
Ogólnie jestem z myszki zadowolony, ale 4 na 4 testowane dotychczas egzemplarze miały problemy z lewym przyciskiem myszy. Jeżeli to jest jakaś wada konstrukcyjna, a nie po prostu wadliwe jednostki, to jak dla mnie najgorzej wykonany lewy przycisk w historii myszy komputerowych, a4techy za 60 zł oferują lepsze doznania z klikania.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dreammachines DM1 PRO i DM2 COMFY MOUSE - peXu - 08-03-2018, 01:49 PM

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.