• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa Myszka + Podkładka
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4TECH X7 (z AVAGO)
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400 DPI
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): w granicach 400 DPI 1.5-2.5
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): brak
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): całą podkładkę QCK+
  • w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO
  • jaką masz obecnie podkładkę: QCK+
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 6 tak używam bocznych
  • twój budżet: do 200 zł z podkładką (chociaż mogę kupić na razie mysz a podkładkę później)
  • jaki chwyt stosujesz: mieszanka palm z claw
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: Prawo ręczny
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni: 20 cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?4cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak ale wolalbym aby bylo 400dpi
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: laser
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Obojętne chodzi głównie o sensor i to jak bd działać.


  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): podkładka pod poleconą myszke
  • jaką masz  podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?: QCK+ podobna szybkosc
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiałową
  • jaki rozmiar by Cię interesował: duzy :D
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: wolałbym mieć podkładkę na dłużej
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*:  średnio-wolną
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: Tak
  • maksymalna cena za podkładkę?: +/-50zł
#2
Nie ma sensu sie rozdrabniac wiec będzie lepiej jak podkładkę kupisz osobno ;) W cenie do 200 zl najlepszydla Ciebie byłby chyba Steelseries Rival. Masz duza dlon, a myszka tez jest nie malych rozmiarow ;)
Jednynym wiekszym problem sa wycierajace sie gumowe wstawki po bokach, ale to tylko mankamebt estetyczny ;) Jakbys byl w stanie dolozyc 50zl to myszki: Mionix Avior 7000, Zowie EC1-A czy Razer DA Chroma (sam posiadam) bylyby troche lepszym wyborem ;)
Najlepszą wolną podkładką w cenie 50zl będzie Tesoro Aegis X2/X3 ;)
#3
Myślałem o tym Mionix Avior 7000 ale czy dostane go w Polsce? Co do Rival'a to interesuje mnie czy dostane później do niego ślizgacze lub ogólnie do wymienionych przez Ciebie myszek.

Czy ta podkładka nie będzie za mała?
#4
Mionix Avior nie jest dostępny w żadnym Polskim sklepie. Często można go tanio wyłapac na massdropie (ostatnio cena wynosiła ok. 180zł) albo na allegro.
Ze ślizgaczami nie powinno byc żadnych problemów ;)
Rozmiary Tesoro Aegis:
X4 - ok. 435 mm x 370 mm x 4mm
X3 - ok. 355 mm x 300 mm x 4mm
X2 - ok. 285 mm x 235 mm x 3mm
X1 - ok. 265mm x 225 mm x 2,5mm
#5
Ok, a musze sie zarejestrowac na tym MassDropie zeby chociaz przeszukac jakies akucje? I czy te myszki są Nowe? A czy Chroma jest warta ceny? Jakie +/- w porownaniu do Rivala ;)
#6
Prawdopodobnie musisz się zarejestrowac. Tak, myszki są nowe ;)
Moim zdaniem Chroma jest warta swojej ceny, w końcu sam się na nią zdecydowałem ;) Ona i Rival są bardzo dobrymi myszkami o świetnych sensorach. Na plus Chromie można uznac fakt, że prawdopodobnie nie ścierają się gumowe wstawki po bokach. Dobrze by było gdybyś mógł "przymierzyc" myszkę do swojej dłoni w jakimś sklepie. Mi kształt Chromy bardzo pasuje, ale nie każdemu może się spdobac ;)
#7
Inaczej, jesli chcesz naruszyc budzet 200 zl i bierzesz pod uwage DA chroma lub mionixa, to tansza, lepsza oraz bezpieczniejsza opcja bedzie zowie. Zowie fk1, podobnie jak a4techy x7 ma symetryczny ksztalt ksztalt \_/ (troche mniejszy mionix avior) wiec przejscie z x7 na fk1 powinno byc latwiejsze niz na myszy profilowane, jesli chodzi o jej wady, mozna sie przyczepic do bocznych przyciskow po obu stronach myszy (wybierasz strone, po ktorej przyciski boczne beda aktywne). Jezeli jednak zdecydowalbys sie na mysz profilowana pod prawa reke jak razer, lepsza opcja od razera bedzie zowie ec1-a. Glowna przewaga myszy zowie na sensorze pixart pwm 3310 (innych wersji na innych sensorach nie ma co nawet brac pod uwage) jest minimalny brak ingerencji oprogramowania w jego prace. W efekcie wystepuje lekki jitter przy najwyzszych wartosciach dpi, do tego masz skoki dpi 400/800/1600 itp zamiast co 50 badz 100 jak inne myszy na tym sensorze, ale w zamian sensor jest praktycznie pozbawiony smoothingu, predykcji i innych form ingerencji pogarszajacych feeling badz input laga, co za tym idzie jest najlepsza opcja dla graczy preferujacych 400/800 dpi. Co do rivala, poza niezbyt wysokiej klasy materialami mozna doczytac o lekkim smoothingu i lekkiej akceleracji pozytywnej sensora.
#8
Chyba zdecydowałem i wybiorę FK1 wygląda prosto i solidnie + czytałem wasza recenzje i muszę przyznać ze jest to b.dobra myszka.
A czy ta ZOWIE FK1 bd pasować do Tesoro X4 (a jak nie to jaka bd jeszcze dobra podkładka)?

A co jeszcze z ZOWIE FK2 czy jest to ta sama mysz?
#9
Może Roccat Taito?
Tak FK2 to ta sama mysz, tylko że mniejsza ;)
#10
Wybiorę FK1 ze względu ze jest większa. Ale teraz pozostaje kwestia podkładki Tesoro X4 czy Taito? Jeszcze słyszałem o Natec M11 i nie wiem :/


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.