• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G303/G502 + kompatybilna podkładka.
#1
Witam, tak wygląda mój aktualny ledwo zipiący sprzęt (nie mam podkładki):

[Obrazek: 5BsBeJh.jpg]

Info:
- głównie cioram w QL'a,
- długość dłoni: 20.4 cm, szerokość palca wskazującego: 1.85 cm,
- praworęczny,
- ułożenie dłoni 1+2+2,


Chciałbym zakupić G303 albo G502 z uwagi na sensor PMW3366 (podobno aktualnie najlepszy), tylko problem polega na tym, że strasznie dużo wiosłuje w powietrzu i wybór byłby o wiele prostszy i skłaniałbym się w stronę G502, gdyby nie ten element podkciukowy, którego G303 nie posiada, przez co mam wrażenie, że G502 jest mniej "zwrotna" od G303 (mam na myśli wykonywanie wielu szybkich ruchów takich jak na przykład przy przemieszczaniu się na dm6 lecąc z filarów na most przez banana). Idealnym rozwiązaniem byłoby wsadzenie do G402 PMW3366, ale jak się nie ma co się pragnie to się... ;D.

Co do podkładki to jestem zainteresowany Zowie TF - X (nowa TF'ka) albo SR (Dark Grey) i tu pojawia się pytanie o kompatybilność, czy to będzie banglać z G303 tak samo jak z G502 (pytanie z uwagi na to, że G502 posiada jakieś tam automatyczne super dopasowanie do powierzchni) oraz czy sensor nie zgubi się na tych białych kreskach które posiada SR (Dark Grey)?

Albo może ktoś się orientuje czy będzie dostępna SR'ka w wersji całkowicie czarnej z obszyciami taka jak występuje o tutaj na oficjalnej Zowie: 

http://zowie.benq.com/mousepads

Czy to po prostu pic na wodę fotomontaż?
Odpowiedz
#2
Sensor pmw3366 działa dobrze na praktycznie każdej powierzchni, i z żadną podkładką nie powinien mieć problemów. G-sr jest malowana specjalną farbą w jakiś tam sposób zapobiegającą problom z gubieniem się sensorów, tak, że większość nawet starych sensorów optycznych radzi sobie na niej bardzo dobrze. Co do wersji czarnej bez wzoru jest to najnowsza seria, która nie dotarła jeszcze do sklepów. Co do wyboru myszy zastanowiłbym się czy spora waga g502 nie będzie utrudnieniem w takich grach jak quake, zwłaszcza po przejściu z takiego na pewno leciutkiego maleństwa. Na twoum miejscu rozważyłbym rozszerzenie swoich poszukiwań o myszy na sensorze pmw3310, różnicy między 3366 i 3310 w praktyce nie będziesz w stanie zauważyć (chyba, że chcesz grać na szklanej podkładce lub innej powierzchni na której 3310 sobie nie radzi a takich jest bardzo mało), a wybór będziesz miał znacznie zwiększy. Możesz też poczekać na nowe myszy na sensorze pmw3360, których można się w tym roku spodziewać, aktualnie jest już na nim ss rival 700, choć tej konkretnie myszy raczej bym nie polecał.
Odpowiedz
#3
Dokładnie jest tak jak kolega wyżej pisze. Do quaka raczej lekkie myszki będą lepsze. G303 bez wcześniejszego mierzenia nie bierz. Jeżeli przyzwyczaiłeś się do małych gryzoni to rozważ lepiej ZA13 lub EC2-A.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.