• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna cena/jakość
#1
Witam, bardzo proszę o pomoc w doborze klawiatury. Moim głównym celem jest zakup najbardziej opłacalnej klawiatury, tj. takiej, która zasługuje na swoją cenę.
  • budżet jest dosyć elastyczny, oczywiście im taniej tym lepiej, chodzi mi przede wszystkim o jej opłacalność; powiedzmy, że 500 zł to nieprzekraczalna granica, ale proszę też o tańsze propozycje
  • klawiatura mechaniczna - przełączniki prawdopodobnie Brown, z tego co już zdążyłem przejrzeć forum, to raczej bez różnicy czy Cherry MX czy Kailh. Nie mam jak sprawdzić, które przełączniki najbardziej by mi odpowiadały, ale dużo piszę (z racji zawodu), nie mam masywnych dłoni, a gram na razie rzadko, po upgradzie komputera może się to zmienić
  • podświetlenie byłoby mile widziane (jak już wydawać tyle kasy to lepiej żeby miała parę bajerów)
  • makra nie są mi potrzebne
  • dodatkowe klawisze nie są mi potrzebne o ile będę mógł używać klawiszy funkcyjnych do obsługi odtwarzacza muzyki itp.
  • z podpórki nigdy nie korzystałem, więc chyba nie, aczkolwiek zawsze miałem klawiatury membranowe
  • poszukuję pełnej klawiatury, z blokiem numerycznym
Po moich poszukiwaniach zacząłem się zastanawiać nad Tesoro Excalibur i CM QuickFire Ultimate. Co uważacie? Co radzicie? 

Z góry dziękuję!
Odpowiedz
#2
dokładnie te modele które sam wybrałeś będą jak najbardziej godne polecenia :) Osobiście wolę Kailh browny, ale na plus Ultimate przemawia fakt, że ma solidniejszą konstrukcję. Z obu będziesz zadowolony.
Odpowiedz
#3
A pod względem ścierania się klawiszy i przyjemności w dotyku, która będzie lepsza?
Czy opłaca się dołożyć do ASUS Strix Tactic Pro?
Odpowiedz
#4
Obie mają te same gumowane keycpasy, więc w obu długo wytrzymają, po ok. 2 latach mogą się lekko świecić. Są przyjemne w dotyku. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych przycisków to można dołożyć do strixa.
Odpowiedz
#5
Ok, rozumiem, obędę się bez dodatkowych klawiszy ☺
Podsumowując, lepszej klawiatury do 500 zł niż te wymienione na początku nie dostanę?
Odpowiedz
#6
Na brownach - nie ;)
Odpowiedz
#7
Dzięki wielkie, wybiorę którąś z tych dwóch :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.