• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mech- 400/500zł + garść wymagań.
#1
Na wstępie chciałem się przywitać :)
Po przeczytaniu ogromu opinii/recenzji- no cóż, jestem bardziej zamotany i nieświadomy, niż przed podjęciem tego zdradzieckiego procederu, jakim jest wybór klawiatury.
Dlatego też skierowałem swe kroki do Was, licząc, iż tutaj w końcu uzyskam odpowiedź na dręczące mnie od tygodni pytanie- jaką klawiaturę ostatecznie wybrać, która będzie najlepsza dla mnie, etc... :|

A zatem, co by nie przedłużać...
  • Budżet: 400-500zł
  • Rodzaj: Mechaniczna- nigdy z takowej nie korzystałem, acz czytając opinie/recenzje zaczynam się właśnie ku niej skłaniać.
    • Zastanawiam się nad Black, lubię „mocne” klawisze, jednak gdybym miał ustalić proporcje czasowe to jest 70% gry, 30% pisanie.
      Dodam, że grywam głównie w cRPG, aRPG, czasem trafi się jakaś akcja pokroju Dying Lighta.
  • Podświetlana: Tak, zależy mi, aby kolorystycznie komponowała się z moją G502, zatem obowiązkowo kolor niebieski (ewentualnie fioletowy, mam do niego słabość).
  • Makra: Owszem, w RPG, gdzie mamy tysiąc tabelek, sekwencji czarów etc, to jednak dość istotne.
  • Dodatkowe klawisze: Przydałyby mi się, jestem jakoś uczulony na przeklikiwanie tysiąca okienek w celu zmniejszenia głośności itd.
  • Podpórkę: Nie, definitywnie nie, zwykłem klawiaturę trzymać pod kątem, niejednokrotnie często uniesioną z którejś strony.
  • Tenkeyless: No cóż, nie jestem szczególnie przekonany do tego typu rozwiązań, jednak nie jest to coś, co zadecydowałoby o kupnie/odpuszczeniu sprzętu.
  • Uwagi: Wiem, że mam spore wymagania, a budżet wątły, jednak dodam, iż preferuję agresywny design, co byłoby dla mnie sporym plusem przy wyborze klawiatury.
"Gdy bliżej podszedłem i mnie porósł mech, a kiedy wzrokiem oblałem ją mocniej, spostrzegłem, że gałęzie samotnych drzew zawsze są krótsze od strony północnej"
Odpowiedz
#2
hmmm granie w rpgi można by podciągnąć pod pisanie :P z tego też względu nie jestem przekonany czy rzeczywiście dobre będą dla Ciebie black. Osobiście proponowałbym Ci Browny. Tak patrzę i najtaniej znalazłem tutaj http://procpu.pl/p/1727/27956/tesoro-exc...racza.html tesoro excalibur spectrum co prawda nie ma dodatkowych przycisków, ale możesz sobie pod dowolny zaprogramować co tam chcesz :)
Odpowiedz
#3
Hmm, wygląda ciekawie, acz przeciętnie mnie przekonuje....
Wciąż zastanawiam się, czy warto wydawać 5 stów na przeciętnego mechanika, czy tez za tą kwotę kupić wypasioną, gameingową klasykę.
Nigdy nie użytkowałem mechów, zatem powiedzcie mi, czy to gra warta świeczki, czy komfort płynący z użytkowania takiej klawiatury zrekompensuje mi jej braki typowo gameingowe?
"Gdy bliżej podszedłem i mnie porósł mech, a kiedy wzrokiem oblałem ją mocniej, spostrzegłem, że gałęzie samotnych drzew zawsze są krótsze od strony północnej"
Odpowiedz
#4
Ja Ci powiem tak, że większość osób z jakimi się spotkałem, która przeszła na mechaniczną nigdy nie powróci do membranowej. Osobiście też zaliczam się do takich osób. Z mojego punktu widzenia to oczywiście warto. Może udaj się do któregoś z tych większych sklepów stacjonarnych i przetestuj co tam mają z mechaników. Akurat ta klawiatura Tesoro Excalibur poza tym, że nie ma dodatkowych przycisków ma wszystko to co najlepsze membranowe.

Jakbyś zaakceptował pomarańczowe podświetlenie to masz taką klawiaturę mmo ASUS Strix tactic Pro co ma całą masę dodatkowych przycisków na MX Brown - http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...actic-pro/.

Jakbyś zaakceptował czerwone podświetlenie i dołożył100 zł to masz z kolei jeszcze bardziej rozbudowaną klawiaturę Gamdias Hermes Ultimate (ma bardzo zaawansowane makra, nawet możesz sobie ruch kursora nagrywać) do tego całą masę innych funkcji, jest dostępna też na MX Brown. - ten model to miałbyś na długie lata i myślę, że by Cię zaspokoił pod każdym względem :P http://www.test-gear.pl/testy-i-recenzje...-ultimate/
Odpowiedz
#5
Znalazłem G910 Orion Spark za 599zł, co sądzicie o tym modelu Logitecha?
Nie ukrywam, iż firma przypadła mi do gustu po zaznajomieniu się z G502, jednak jak to jest u nich z klawiaturami?
Ogółem wahałbym się między owym G910 a ASUS Strix Tactic Pro, gdyż przypadł mi bardziej do gustu, niż Gamdias, mimo pozornie mniejszych możliwości.
"Gdy bliżej podszedłem i mnie porósł mech, a kiedy wzrokiem oblałem ją mocniej, spostrzegłem, że gałęzie samotnych drzew zawsze są krótsze od strony północnej"
Odpowiedz
#6
Imo te przełączniki w G910 to mega niewypał, to tak jakbyś membranówkę wciskał idź do byle lepszego media marktu wszędzie je mają tam wystawione, nawet czasem można znaleźć membranę o fajniejszym kliku ;) Ale to kwestia gustu, każdy ma inny ;) jak lubisz cichy, membranowy klik to czemu nie, bogatemu nikt nie zabroni ;D Ja bym prędzej tego asusa brał...
Odpowiedz
#7
Oglądałem recki na yt, różnica w kliknięciu zauważalna, co mocno przemawia w moim mniemaniu na plus.
Nie odczuwam podniecenia na dźwięk mecha, co więcej- niebawem zamieszkam razem z kobietą, piecyk zapewne będzie niedaleko łóżka, serio, współczuję jej snu przy tym młocie pneumatycznym, zaważa tu również fakt, iż zwykłem sporo pisać równocześnie rozmawiając przez skejpa/czy na czacie głosowym w trakcie gry.

Ciekawe, czy w jakimś sklepie zgodzą się, abym przetestował przez chwilę G910 i innego mecha dla porównania.
Nie ukrywam, iż ta klawiatura mnie dość mocno kusi.
Brak usb/audio mi zwisa, jakoś klawę i tak mam na wysuwanej podstawce spod blatu biurka, i zwykle od "backspace" klawa jest schowana (trzymam ją pod kątem, wygodniej mi się tak używa).
Zastanawiam się na ile wykorzystałbym makra, gdyż możliwość zapisania ruchów myszki wydaje się kusząca, jednak czy na tyle istotna, aby decydowała o wyborze...:|

Wcześniej byłem pewny na G510S, jednak wszedł pomysł z mechem i się zaczęło....

Ehh, już glany łatwiej było wybrać....
"Gdy bliżej podszedłem i mnie porósł mech, a kiedy wzrokiem oblałem ją mocniej, spostrzegłem, że gałęzie samotnych drzew zawsze są krótsze od strony północnej"
Odpowiedz
#8
hehe, a pomyśl, że polski rynek mechaników i tak jest dosyć zacofany i wielu świetnych firm nie ma w sklepach. W Saturnach mają wystawione G910... często jest to jedyna mechaniczna jaką mają wystawioną.
Odpowiedz
#9
Mój wybór padł na G910.
Zdecydowałem się na nią ze względu na m.in- cichszą pracę klawiszy, niż w standardowych mechach, wystarczający system makr, fenomenalne podświetlenie, znośną i relatywnie konfigurowalną podpórkę, ogólny design klawiatury, jak i swoją słabość do Logitecha, spodobało mi się również profilowanie klawiszy.
Poza tym zakochałem się w niej i wiem, że gdybym podjął inny wybór "No cóż, fajna, szkoda jednak, że nie G910".
Subiektywne uczucia ponad racjonalizmem, a co tam! :D

Chciałem wszystkim podziękować za porady, gdyż mając już jakiś obraz na stan rzeczy- mogłem podjąć wybór, którego żałować nie powinienem.

Gdy dostanę Logitecha w swoje łapska- opiszę wrażenia z jego użytkowania ;)
"Gdy bliżej podszedłem i mnie porósł mech, a kiedy wzrokiem oblałem ją mocniej, spostrzegłem, że gałęzie samotnych drzew zawsze są krótsze od strony północnej"
Odpowiedz
#10
jak cisza odgrywa ważną rolę, to na pewno jest to dobry wybór.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.