• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozdzielczości w CS:GO
#1
Czy mógłby ktoś z redakcji potwierdzić że na mniejszych rozdziałkach nasza celność wzrasta ?

PS. Tutaj temat o tym: http://forum.gocs.pl/topic/25751-rozdzie...sgo-brejq/ .
Odpowiedz
#2
teoretycznie prawda
Ale jak skilla nie masz to guzik trafisz :)
Odpowiedz
#3
Większość gra na niskich rozdziałkach bo piksele są większe :D
Odpowiedz
#4
A jaką to daje rzeczywistą przewagę w grze ? W końcu hitboxy są takie same o ile się nie rozciągnie rozdziałki na cały ekran (wtedy powiększają się wizualnie). Jedyną pozytywną różnicę jaką zauważyłem to znaczny przyrost płynności ruchu kursora ale nie jestem pewien czy właśnie o tą zaletę chodziło (choć sam nie jestem pewien czy to zaleta czy wada - ta płynność chyba może wpłynąć także na łatwość zatrzymania kursora w miejscu ale sam nie wiem xd).

PS. Obecnie gram na 1024x768 ale róznica między tą rozdziałką a 800x600 nie jest dla mnie taka ogromna - często ostatnio grywam właśnie na tej drugiej, więc może opłacałoby się obecną rozdzielczość zmienić na niższą ?
Odpowiedz
#5
Ja nie pomoge bo gram na 1680x1050 w ultra :)
Odpowiedz
#6
Graj na tej na której idzie Ci najlepiej. Przecież tylko ty wiesz, jak jest Ci lepiej. Wielu graczy zaczynało na 800 x 600 i tak się przyzwyczaiło. W budowaniu pamięci mięśniowej najważniejsze jest wykonywać w kółko te same ruchy w tym samym otoczeniu - myszki, podkładka, ustawienia dpi, sens, rozdzielczość, odległość od monitora, wysokość siedziska itp (stąd tak wielu graczy, w kółko gra np. na qckach - po prostu kiedyś nie było niczego lepszego)
Odpowiedz
#7
odświeżanie monitora też ma zauwazalne znaczenie
Odpowiedz
#8
Im mniejsza rozdzielczość, tym dana czułość daje wrażenie niższej, przez co wydaje ci się, że ruch jest płynniejszy i margines błędu twojego ruchu jest większy. Poza tym moim zdaniem mniejsza rozdzielczość daje lepszą kontrolę (mniej pixeli do kontrolowania - mniej możliwych pozycji przeciwnika, jest mniej ruchów i są one wyraźniejsze), ale jednocześnie obniża też poziom maksymalnie najlepszej możliwej celności. Przykładowo przy małej rozdzielczości na pewnej odległości przeciwnik ma głowę wielkości pixela i jak wiadomo sam może przesuwać się minimalnie o jeden pixel, to trafienie w głowę z tej lub większej odległości staje się już raczej przypadkowe, zależnie od tego, czy wyczujemy, że pójdzie w lewo/prawo albo będzie stał w miejscu (nie patrząc na rozrzut broni) i myślę, że dlatego nikt nie gra już na rozdzielczościach typu 640x480, a 1024x768 jest właśnie dobrym kompromisem między łatwością celowania a maksymalnymi możliwościami.
Odpowiedz
#9
Mam pytanie czy granie na rozdzielczości 1280x1024(BlackBars) która jest rozdzielczością 5:4 ruch myszki bd inny niż na rozdz 4:3 np 1280:960/1024x768(BlackBars)?
Odpowiedz
#10
a nie prościej samemu sprawdzić? :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.