• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka + podkładka - głównie cs:go
#1
Dobór myszki
  • jaką obecnie myszkę używasz: Sensei Raw
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 450
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): -
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): dużo... ponad 40cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): we wszystko prawie haha, głównie cs:go i to pod niego ma być myszka
  • jaką masz obecnie podkładkę: kilkuletni A4 Tech X7-500MP
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam wszystkich aktualnie (tych z prawej rzadko)
  • twój budżet: Nie ograniczam
  • jaki chwyt stosujesz: palm / "palmofinger"
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18.5cm
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)?: 16/17mm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: niekoniecznie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: dpi większe niż 400-450 nie będzie używane
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: denerwuje mnie akceleracja w cs'ie; przez kilka dni scroll strasznie piszczał, jakby się miał zaraz rozlecieć, ale się naprawił nagle; oplot się przeciera delikatnie. W sumie wszystko, co w Waszej recenzji mi delikatnie mówiąc przeszkadza :P
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Poszukuję czegoś wygodnego (nie że narzekam, ale zawsze można coś poprawić, tak? :) ). Często używam komputera po kilka godzin. Miałem kiedyś profilowanego a4 techa x748, ale była trochę ciężka, przy pełnym palmie palec serdeczny dziwne się układał i czuć było dyskomfort. Wygodniejsza była przy ułożeniu 1+3+1. Nie wiem czy podobnie będzie ze wszystkimi profilowanymi - ta była jedyna z tej kategorii. Przy obecnej nie mam tego problemu. Logitech g300 - malutka (113mm), ale o dziwo wygodna.

Dobór podkładki
  • jaką obecnie używasz myszkę (optyk ,laser, jaki sensor, jakie ślizgacze): podkładka pod myszkę, którą wybierzemy tutaj
  • jaką masz podkładkę (oraz czy chcesz szybszą/wolniejszą od obecnej)?: kilkuletni A4 Tech X7-500MP
  • chcesz plastikową, aluminiową, szklaną, materiałową czy hybrydową (materiałowa z uczuciem gry na plastikowej): materiał
  • jaki rozmiar by Cię interesował: minimum taka jak obecna
  • czy akceptujesz podkładki których żywotność może nie przekraczać 6 miesięcy (przy intensywnym użytkowaniu) ale w zamian dadzą nam bardzo dobry ślizg?: tak
  • wolisz szybką/średnio szybką/średnią/raczej wolniejszą/wolną/bardzo wolną(zawodowa pod rtsy)(wybierz którąś opcję)*: raczej szybsza
  • czy podkładka musi być kupiona w Polsce?: tak
  • maksymalna cena za podkładkę?: Nie ograniczam
  • uwagi (wygląd, ulubiona firma, grubość, itp.): -
Odpowiedz
#2
na twoim miejscu pozostałbym przy symetrycznych i spróbował Zowie ZA12, nie za duza nie za mała (jeżeli taka mała wypustko po prawej stronie będzie Cię cisnąć to ją spiłuj jak ja zrobiłem ;p). Sensei ma akurat bardzo uniwersalny kształt i jak na symetryczny jest na pewno jedną z wygodniejszych ;p Wiadomo, że profilowane powinny być wygodniejsze, jednak skoro ten a4tech CI nie leżał to być może nie są dla Ciebie, bo akurat ten model należy do tych wygodniejszych u a4techa ;D o ile mówimy o tym http://www.multi-markt.pl/allegro/images...-baner.jpg

jak pod CSa to weź Zowie G-Sr , nie wiem czemu byś chciał szybką, będziesz miał gorszą kontrolę na szybkiej, ten a4tech jest średni szybkościowo ale pod cs nie jest najlepsza bo nie ma zbyt równej o jednolitym poślizgu powierzchni. Stąd g-sr powinien lepiej się sprawdzić.
Odpowiedz
#3
cisnąć?? :D to jest genialny wynalazeek. Przynajmniej czwarty palec nie haczy o PPM
Odpowiedz
#4
W sumie też nie wiem czemu szybką. Tak jakoś na szybkości walnąłem. Nie ważne... Zowie G-sr brałem pod uwagę tylko więc tutaj nie mam wątpliwości już.

Co do myszki to powiem szczerze, że Zowie ZA były ostatnimi chyba o których bym myślał :D Najbardziej w głowie chodziły w ostatnich dniach profilowane właśnie - Rival i ec1/2-a. Gdyby Zowie były w tych popularnych marketach, żeby je pomacać... Życie byłoby prostsze :)
A sensei'a nie uważam za niewygodnego. Po prostu zastanawiam się czy w tej kwestii można upgrade'ować i kupić coś bez tych jego wad :P

A4tech - dokładnie ten model ze zdjęcia. Jakoś nie podpasowała mi, ten palec dziwnie się układał i przyciski boczne były za daleko dla kciuka :)

A co do Zowie.. Wiadomo kiedy w PL będą te nowe z logo benq i omronami? No i podkładka ładniejsza ta nowa, obszyte brzegi. Same plusy :) - Napisałem do sklepów i jeden odpisał, że połowa lutego, a drugi, ze w styczniu hah :D
Odpowiedz
#5
W PL pewnie styczniu będą nowe Zowie, mamy już sampla testowego i tak powiem Ci, że przyciski są trochę fajniejsze, ale scroll to słabiutki :P jak w starych zowie sprzed ZA tyle, że nie przeskakuje sam (chyba, bo nie testowany za długo) :P . Inna jest też powierzchnia imo gorsza, ale to moje zdanie nie wiem jak koledzy ją odbiorą - jest gładsza, bardziej śliska. Klik jest głośniejszy, bardziej wyrazisty, szybszy i miększy, ale nieznacznie. Zauważalnie. Odnośnie sensora to nie wiem bo nie testowana dłużej jak 30 minut :P
Odpowiedz
#6
Ze słabym scrollem mam na co dzień do czynienia więc wolałbym "apgrejd" . No i skoro powierzchnia gorsza (też bardziej śliska mi się nie widzi)... Za samo logo benq nie warto :D
W takim razie chyba nie będę czekał na te myszki. Na podkładkę może... Chciałbym w przyszłym tygodniu kupić coś :)
Waham się cały czas czy iść w ZA czy próbować ec :S W ZA z tą wypustką właśnie może być problem bo palec serdeczny jest lekko ugięty, nie wyprostowany i znając moje szczęście akurat będzie się układał tak, że będzie to lekko uwierać :D W razie czego zawsze można zwrócić. Ale korci bardzo, żeby ec którąś wybrać haha :D (jeśli ec to która pod moje rozmiary? :) )
Odpowiedz
#7
tak porównując do senseia to jeżeli uważasz, ze wielkościowo sensei był ok to weź EC1-A jak jednak czułeś, ze mógłbyś wybrać coś mniejszego to EC2-A :).
Odpowiedz
#8
No tutaj i sensei mi odpowiadał i malutka g300 była też ok więc i jedna i druga powinna pasować. Z małym naciskiem na ec2 :D
Odpowiedz
#9
Kupiłem dziś ec2-a. Idealnie leży w dłoni, bardzo przyjemna myszka. W międzyczasie kilka dni intensywnie poużywałem Rivala - też mi dobrze leżał (delikatnie za ciężki - kwestia ogrania), trochę się przyzwyczaiłem do większej masy i rozmiaru i kilka dni się będę przestawiał, ale myszka jak najbardziej na plus. W sumie obie. :D
Przyznam szczerze, że jak pierwszego dnia spróbowałem Rivala - efekt 'wow' ogromny. Spory przyrost skilla praktycznie momentalny (moc olofmiester'a xD ) :P Sensor czy kształt temu winny? :D
Odpowiedz
#10
Sensei jest znana z dobrego kształtu i słabego sensora, więc odpowiedź narzuca się sama :P
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.