• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawiatura mechaniczna do CS:GO
#1
  • twój budżet: maksymalnie do 700zł (+/- zależnie od stosunku ceny do jakości danego produktu)
  • jaki chcesz rodzaj klawiatury (membranowa czy mechaniczna)? mechaniczna
    • jeżeli mechaniczna: jaki chcesz  rodzaj przełączników – jeżeli nie wiesz, to napisz nam: w sklepie miałem do czynienia z dwoma rodzajami przełączników - Kailhami Blue i Cherry MX BLACK. Bardzo mi się nie spodobał klik tych drugich, gdyż był dla mnie zdecydowanie zbyt ciężki. Sam niestety nie mogę powiedzieć jakich przełączników szukam dokładnie. Wydaje mi się, że za tę cenę można znaleźć już o niebo lepsze przełączniki niż Cherry MX. Jak już wspomniałem w tytule najwięcej grywam w CS:GO i właśnie do tej gry szukam jak najodpowiedniejszej dla mnie klawiatury.
    1. czy masz masywne dłonie czy nie? nie
    2. czy dużo piszesz na klawiaturze? nie
    3. czy ma to być klawiatura w 100% pod gry? 100% pod gry
  • czy chcesz podświetlenie? niekoniecznie, najważniejsza jest dla mnie jakość przełączników
  • czy chcesz makra? nie
  • czy chcesz dodatkowe klawisze? niekoniecznie, jestem przyzwyczajony do klawiatur bez dodatkowych klawiszy, ale myślę że w niektórych grach mogłyby mi się kiedyś przydać
  • czy potrzebujesz podpórkę pod nadgarstek? jeśli miałoby to podnieść komfort użytkowania klawiatury to tak, ale również niekoniecznie
  • czy może to być klawiatura typu tenkeyless (bez numapda lub numpad w miejscu del, end, ins)? trudno mi powiedzieć, praktycznie wcale nie korzystam z numpada, chociaż myślę, że może się kiedyś przydać. Na pewno nie chcę klawiatury z numpadem w miejscu del, end, ins.
  • woje uwagi (wygląd, firma): Brak.
Zastanawiałem się sam już nad Razer Blackwidow Ultimate, Logitech G910 i Steelseries Apex M800. Z tego co się dowiedziałem wszystkie te klawiatury mają do siebie bardzo zbliżone przełączniki. Ostatnio w sklepie sprawdziłem także jak leży mi ss apex raw, ale na pewno nie było to to czego oczekiwałem. Szukam po prostu klawiatury z jak najszybszym czasem reakcji, oraz z jak największa wytrzymałością, abym nie musiał zbyt szybko jej wymieniać.
Odpowiedz
#2
ja bym na twoim miejscu brał Corsair K70 (co prawda chyba tylko w wersji rgb jest dostępna) to co pisałeś, że są za twarde te przyciski, to MX Redy są przeciwieństwem ich, są mięciutkie a chodzą równie gładko. Razera odpuść jak szukasz czegoś trwałego, G910 ma klik jak membranowa klawiatura (trochę gładszy, nie wiem czy tego oczekujesz) , Apex ma fatalną tą powierzchnię glossy, nieprzyjemna w dotyka ta klawka. Czasy reakcji są praktycznie takie same na wszystkich mechanikach ;)
Odpowiedz
#3
Moglibyście napisać czym ta klawiatura wyróżnia się spośród innych mechaników i co dostajemy w zamian za te 500/600zł ? (chcę mieć 100procentową pewność że to będzie odpowiedni zakup :D). A i jeszcze się spytam. Miał was ktoś do czynienia z tą klawiaturą od razera czy oceniacie po jakości innych produktów tego producenta ?
Odpowiedz
#4
Corsair robi obecnie jedna z najtrwalszych i najmniej awaryjnych klaw w europie (na początku roku mieli co prawda wadliwą serię, ale raczej w sklepach ich już nie znajdziesz). W Razerach problemem jest, ze stosują tam słabej jakości układy elektroniczne. Wiadomo, ze może trafisz na lepszy egzemplarz i nie będzie żadnych problemów, ale po prostu częściej są problemy niż u innych producentów. Do tego pod gry zielone przełączniki w BW są odpowiednikami Kailh Blue czyli nie są najlepsze. Wersja pomarańczowa to taki mix red/brown ale imo nie mają zbyt fajnego feelingu.
Odpowiedz
#5
Dzięki za odpowiedź, choć prawdę mówiąc już zamówiłem wspomnianą klawiaturę od corsaira. Zastanawiałem się też nad tesoro lobera supreme na przełącznikach kailh brown, ale zdecydowałem jednak pozostać przy tej klawiaturze. Tak przy okazji - wiecie czy na wersji k70 bez rgb występuje nowe logo (właściwie sam to sprawdzę za jakieś 2 godz ale zżera mnie już ciekawość :D).
Odpowiedz
#6
to napisz jak Ci się podoba :)
Odpowiedz
#7
Klawiatura jest bardzo dobrze wykonana. O dziwo przełączniki mx red wcale mi tak nie przeszkadzały podczas pisania. W teście na szybkie pisanie osiągnąłem wynik 480 liter na minute popełniając przy tym 20 błędów (co daje ok. 7/8 poprawnie wpisanych literek na sekundę), co uważam za bardzo dobry wynik jak na klawiaturę sygnowaną dla graczy (na membranowej było to ok. 440 z 8 błędami). Niestety o wrażeniach w trakcie gry nie mogę się wypowiedzieć gdyż mam czysty system - bez żadnej zainstalowanej gry ( choć wkrótce z pewnością to się zmieni ;) ). Dopowiem jeszcze że klawiatura jest bardzo dobrze dopracowana pod każdym względem. Producent zadbał o wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, jak i o różne bajery, których można oczekiwać za klawiaturę w tym przedziale cenowym. Bardzo zauroczyły mnie także takie drobiazgi jak np. materiał, z których została wykonana spacja, klawisze w,s,a,d i 6 pierwszych cyferek oraz oczywiście profil, który jest moim zdaniem idealny dla graczy (materiał sprawia że palce mniej ślizgają się po powierzchni klawiszy, a profil sprawia że znacznie przyjemniej z nich się korzysta podczas grania). Swoją drogą odczułem znacznie większy komfort po przerzuceniu się z klawiatur membranowych na mechanika (podobnie się miała sprawa gdy wymieniałem zintegrowaną kartę intela na gtx 970, ale wtedy różnica była kolosalna z oczywistych względów - zintegrowana karta całkowicie uniemożliwiała mi komfortowe granie przynajmniej na 60fps w cs:go natomiast klawiatura membranowa jako tako nadawała się do normalnej gry). Nie będę się więcej rozpisywał gdyż po prostu zbyt krótko jej używam aby powiedzieć coś konkretnego o tym produkcie (choć wciąż sądzę, że to najlepszy wybór w tym przedziale cenowym :D).

PS. Być może zaktualizuję temat za jakieś 2 tygodnie lub miesiąc jeśli kogoś ciekawi jak po takim czasie sprawuje się owa klawiatura. (fajnie by było też jakby redakcja zrobiła test tej klawiatury jakby ktoś miał wątpliwości co do jej zakupu :D)
Odpowiedz
#8
Niestety dla Corsaira jesteśmy za małym portalem, aby podesłał :( jednak nie mamy uprzedzeń i szanujemy każdą decyzję mimo wszystko ją polecamy gdyż od zaufanych osób dostajemy o niej dobre opinie :)
Odpowiedz
#9
Szkoda. Przy okazji jeszcze powiem że na początku irytowała mnie nierówna podpórka pod nadgarstek (z lewej strony mocno przylega do biurka natomiast z prawej lekko unosi się nad jego powierzchnią) ale szybko się do tego przyzwyczaiłem bo i tak większość graczy trzyma nadgarstek tylko z lewej strony w pobliżu klawiszy wsad. A i trzeba też przywyknąć do klawiszy. W csie sprawują się bardzo dobrze (moim zdaniem w pisaniu również nie są najgorsze) ale na początku może się wydawać że zbyt lekko chodzą (np. jak ktoś naciśnie klawisz w i jednocześnie będzie lekko naciskał na klawisz s to wtedy może się on niezamierzanie aktywować - mi to nie przeszkadzało ale niektórym moim kolegom dało się to we znaki) co dla niektórych może być zaletą a dla niektórych wadą (chodzi mi oczywiście o cherry mx redy). Cała reszta na najwyższym światowym poziomie (czuć też szybszy czas reakcji w porównaniu do membranówki - da się to odczuć przede wszystkim podczas wykonywania gwałtownych skoków jak np. skok na fontanne na mapie inferno). Klawiatura godna polecania, żałuję tylko że nie jest dostępna także na kailhach brownach - wtedy na pewno zdecydowałbym się na wersję z tymi przełącznikami. (cherry redy też są dobre ale kailhy są na pewno bardziej uniwersalne co nie ma - z tego co wiem z waszej strony - istotnego wpływu na przyjemność z gier).
Odpowiedz
#10
Sory, że odkopuję temat ale zastanawiam się jak taką klawiaturę powinno się przeczyszczać. Może jakiś mały tip ? :D
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.