• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mysz i podkładka - nie tylko do gier
#1
Mysz, z której korzystam od sześciu lat, powoli zaczyna się buntować. Jako, że nie lubię pochopnie wydawać pieniędzy, zacząłem szukać w sieci informacji o tym co warto kupić. Niestety, im więcej czytam tym mniej pewien jestem ewentualnego wyboru. Od dwóch dni studiuję niniejsze forum i widzę, że skupia ono grono fachowców. Będę bardzo wdzięczny za Waszą pomoc.
  • jaką obecnie myszkę używasz: A4TECH XGame Laser Oscar X750
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: Zależnie od potrzeb. Wg. danych z instrukcji mysz posiada przełącznik rozdzielczości "6DPI" (od 100 do 3600 DPI). Wybieram zwykle któreś z pośrednich ustawień, w zależności od tego co robię. Nigdy nie korzystałem ze skrajnych ustawień.
  • czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): Średnia (raczej).
  • czułość w Windows: j.w.
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): n.d.
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps):
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Wiedźmin 3, różne strategie (najczęściej z serii Total War). Na gry nie mam wiele czasu (kilka godzin w tygodniu), ale pracuję na komputerze codziennie po 6-8 godzin - Lightroom, Photoshop, edytory tekstu etc.
  • jaką masz obecnie podkładkę: Od sześciu lat wystarcza mi blat biurka. Kiedyś, za czasów myszek z kulką, jakieś podkładki miałem...
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Podstawowe oraz dwa boczne pod kciukiem.
  • twój budżet: Około 120-150 zł, ale to budżet bardzo umowny. Wiadomo, chciałbym wydać jak najmniej. Jeśli jednak warto będzie dołożyć do sprzętu wartego swojej ceny, to kilka dodatkowych dyszek się znajdzie. Drogich, specjalistycznych myszy dla zaawansowanych graczy i tak nie wykorzystam.
  • jaki chwyt stosujesz: Palm Grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Praworęczny.
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18,5 cm.
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2,2 cm.
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Raczej nie. Przyzwyczaiłem się.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Obecnie jest ok. Jeśli w nowej będzie lepiej, to nie mam nic przeciwko.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Kółko zaczyna niedomagać - jest problem z przewijaniem i nie w każdym położeniu daje się wcisnąć. Nowa myszka może być większa, a kółko szersze lub o bardziej miękkim "kliku". Twarde, wąskie kółko w obecnej myszy denerwowało mnie od początku.
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak.
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki):
    Potrzebuję trwałej, solidnej, niezawodnej myszy, która zapewni komfort i nie zmęczy dłoni/nadgarstka podczas codziennej wielogodzinnej pracy. Wodotrysków nie oczekuję, bo i tak ich nie wykorzystam, jednak miło będzie jeśli poradzi sobie podczas rekreacyjnego grania przy weekendzie.Wstępnie myślałem o A4Tech A9, lecz z biegiem lektury forum coraz bardziej skłaniam się ku CM Storm Alcor. A może polecicie coś innego?Do tego chciałbym zakupić jakąś niedrogą, ale sensowną podkładkę. W tej kwestii jestem całkowicie zielony i zdaję się wyłącznie na Was. Z góry dziękuję!


Odpowiedz
#2
Widać, ze dobrze przestudiowałeś forum :)

Z większymi myszkami będzie kłopot, gdyż zbyt wielu ciekawych propozycji tam nie ma. W programach graficznych dobry sensor jest tak samo ważny jak w grach. Sam fakt, że kursor porusza się tak płynnie sprawia przyjemność. Z tego wszystkiego co opisałeś to pomimo, że nie grasz zbytnio w gry pomyślałbym nad SteelSeries Rival 6500 (obecnie 189 zł w kilku sklepach) - jest duża, ma rewelacyjny sensor, wygodna, fajny klik wszystkich przycisków, dobry scroll (jedynie guma na bokach może z czasem trochę schodzić, ale jak nie grasz to raczej długo wytrzyma).

Jeżeli jednak nie chcesz tyle wydawać, to CM Alcor będzie twoim drugim najlepszym wyborem. Nie jest zbyt duża (porównywalna do twojego a4techa) lecz na pewno pod każdym innym względem będzie lepsza od twojego a4techa.
Odpowiedz
#3
Dziękuję za odpowiedź :)

Biorę się za szukanie sklepów z dobrą ceną za SteelSeries Rival 6500. Ceneo i Skąpiec często przekierowują do modelu Rival 100... Ale chyba znalazłem właśnie w moim mieście (Lublin) kilka sztuk dostępnych w stacjonarnym salonie X-Kom'u. Cena ciut wyższa, ale podjadę i zrobię przymiarkę do swojej ręki.

Ten mój chwyt jest trochę nietypowy. Niby Palm Grip, ale... Blat biurka mam dość wysoko - o krawędź blatu opieram nadgarstek, a łokieć jest kilka centymetrów poniżej tego poziomu.

Czy różnica w jakości pomiędzy CM Storm Alcor a SS Rival 6500 warta jest dopłaty 50-60 zł?
Odpowiedz
#4
Jakość jest raczej podobna, ale za sam sensor 3310 warto dopłacić. Tym bardziej jak najdzie Cię kiedyś ochota na grę w FPSy. Do tego przy wysokich dpi 3310 jest znacznie lepszy, A3090 (w alcorze) lepiej się sprawdza przy niższych wartościach. Jak często zmieniasz to kolejny powód aby wybrać 3310. W x-komie może nawet ją na miejscu przymierzysz to od razu będziesz wiedział, czy pasuje Ci jej kształt.


ps. Na allegro w X-komie jest po 189 zł. Jak tam podjedziesz to powiedz im, że chciałbyś za tyle samo kupić. Wiem, że w x-komie czasami spuszczą parę złotych.
Odpowiedz
#5
(12-16-2015, 10:23 AM)t4co napisał(a): ps. Na allegro w X-komie jest po 189 zł. Jak tam podjedziesz to powiedz im, że chciałbyś za tyle samo kupić. Wiem, że w x-komie czasami spuszczą parę złotych.

Kiedyś już się z nimi targowałem. Z dobrym skutkiem ;) Dzięki.

Przy okazji chciałbym kupić jak najtańszą, ale sensowna podkładkę. Podpowiesz coś?

Edit.: Widzę, że X-kom dodaje podkładkę w komplecie (A4Tech XGame X7-200MP). Nada się?
Odpowiedz
#6
Nada, ewentualnie weź za 15 zł Natec m11 Logo, ma przyjemniejszą powierzchnię i ślizg.
Odpowiedz
#7
Moze lepiej większa jak x500mp albo x300mp ;)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#8
SS Rival 6500 już u mnie. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Serdecznie dziękuję za cenne porady :)
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.