• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
stare vs nowe :-)
#1
Witam serdecznie jestem nowy na tym forum i pragnę pogratulować założycielom pomysłu i wykonania (dobra robota). Ale do rzeczy... Jak to jest z tymi nowymi myszka np zowie fk1 w porównaniu do starych modeli np. microsoft ie 3.0. Spędziłem wiele godzin na graniu w CS 1.6, source, a teraz GO. Cały czas grając na modelach microsoft'a oraz logitech mx518. Każdy wie, że są to praktycznie legendy myszek "gamingowych". Ale Dochodząc do sedna sprawy chcę się dowiedzieć czy te stare myszki mogą jeszcze konkurować z najnowszymi. Ceny myszek logitech'a czy microsoft'a są bardzo niskie np. WMO 1.1a-20zł. Czytając wiele tematów dla osób szukających budżetowych myszek polecane są jakieś a4tech. Czemu nikt nie poleca wspomnianych legend? Znajdzie się ktoś kto mógłby mi to wytłumaczyć? Z góry dziękuje :-)
#2
Admin świętuje z dziewczyną. Przykładowo: nowe myszki ( te droższe ) mają świetne sensory.
#3
Miałem mx510 - legenda, jedna z pierwszych idealnych optyków na swoje czasy. W zestawieniu z Kulką dzieliła je przepaść. Aktualnie mam Rival, widać te 10 lat postępu w technologi.

Dzisiaj zintegrowana karta muzyczna jest lepsze od legendarnego SB Live!..

Przy mx510 na Full HD miałem problem z trafianiem w przyciski. Poprostu czułem to, że wskaźniek nie szedł tam gdzie mu kazałem. Interpolacja ogromna. Chcesz tanio dobrą starą legendę, Logitech G400. O reszcie możesz zapomnieć. Czasem lepiej żyć wspomnieniami. Skoro pamiętacz mx518, to pewnie pamiętasz przecudowną grafikę w HalfLife ?? Szczególnie w drugiej części?

Sprawdź link poniżej i powiedz czy tak pięknym go zapamiętałeś??:)
https://www.google.pl/search?q=half+life...UoAQ&dpr=1
#4
dla wielu bardzo niskie prędkości maksymalne w wmo są nie do przyjęcia, do tego na allegro same refurbishe albo używki więc nie wiesz ile taka jeszcze pociągnie. Jak ktoś szuka taniej myszki to przeważnie chce też sterowniki lub chociaż dodatkowe przyciski, do tego 400dpi do codziennego użytku nie każdemu odpowiada, jakość też już nie ta. Jak ktoś poszukuje myszki do porządnego grania to wie, że trzeba sięgać po coś droższego.
#5
(02-14-2015, 10:26 PM)minciu napisał(a): Dzisiaj zintegrowana karta muzyczna jest lepsze od legendarnego SB Live!..

Jeszcze ją gdzieś mam w szafie :D.
A co do HL2 no to był o coś niesamowitego, ale mój stary komputer nie chciał pozwolić na komfortowe granie :D. Ja głownie zająłem się grą w "kantera", tak jeździłem trocheę na LANy jakieś małe turnieje. Z reguły jestem bardzo sentymentalny i dlatego dalej używam WMO (gram jako low sens). Jednak twierdzicie że już powinny odejść do lamusa to trudno. A np. jak wypadają nowe myszki a4tech na tle tych starych. Lepiej czy gorzej? nowo technologicznie ale słaby sensor jest lepszy od starych dobrych sensorów?
#6
starsze a4techy były lepsze niż te obecne, gdyż dało się kupić je na sensorach A3060 i 3080. Obecnie jak ktoś jest mniej wymagający to może je jeszcze kupić na A9500. Lepiej zbierać do czegoś na 3310.
#7
Jakie to smutne, że producenci mimo technologii idącej ciągle d przodu tworzą gorszy sprzęt. No ale cóż na czymś trzeba oszczędzać. W sumie microsoft zrobił podobnie i nie produkuje już tak ich dobrych myszek (a szkoda bardzo). 3310 to jak domyślam się jest teraz najlepszy sensor dostępny?
#8
3310, 3366 i w sumie 3988
#9
Wracajac do pytania mtl04 montowany w wmo 1.1, ime 3.0 i imo 1.1 nie posiada zauwazalnej akceleracji, jego glowna przewaga nad pozniejszymi myszami "gamingowymi" jest brak ingerencji oprogramowania w prace sensora, co skutkuje brakiem predykcji, minimalnym input lagiem (przez ingerencje majaca na celu poprawienie badz balans niektorych wlasciwosci myszy, pomimo czestotliwosci raportowania 1000 hz, input lag wzrasta do kilku, czasem kilkudziesieciu milisekund) w efekcie lepszym feelingiem. W zasadzie jest to jego jedyna przewaga, 6 bitowy uklad latwo "zapycha" sie danymi przy szybszych ruchach, co przyczynia sie do niskich osiagow max speed, do tego defaultowo polling rate 125 hz, ktorego aktualnie nie mozna podkrecic juz na windowsie 8. Starsze sensory mialy rowniez wyzsze predkosci tzw pixel walk, czyli minimalnej predkosci ruchu myszy potrzebnej do zarejestrowania ruchu przez sensor: im wyzsza predkosc pixel walk tym gorszy feeling. Aktualnie myszy na dobrych sensorach o minimalnym poziomie ingerencji w jego prace jak zowie fk1 dorownuja wyzej wymienionym myszom microsoftu w kwestii input laga, bijac go na glowe w przypadku wszystkich innych wartosci takich jak max speed, feeling czy zaleznosc pracy sensora od powierzchni.
#10
Dla mnie przykładowo myszki z 400-800 DPI są nie do użycia przy monitorach FullHD. Zwiększenie szybkości myszki w sterownikach odbija się kosmiczną interpolacją.


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.