• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sharkoon Drakonia Black- czy warto?
#1
Witam,

W polecanych myszkach do 150 zł znalazłem też Draconię, rozważam kupno wersji Black więc szukam opinii nad sensownością tej myszy (na razie tylko w kontekście jej 2 wersji, bez innych propozycji, jedynie wady i zalety ;) ) 
http://www.sharkoon.com/product/1692/13579#desc
  • jaką obecnie myszkę używasz: Media-TechMT1104
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 800
  • czułości w grach  niska/średnia 
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps:15-17
  • w co grasz (podaj tytuły gier):CS, LoL, WoT, RTS-y, pełen wachlarz w sumie, lekko nagięte na fpsy.
  • jaką masz obecnie podkładkę:Autorska szmacianka 45/35 cm o gęstym splocie.
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): Brak
  • twój budżet: 100-180
  • jaki chwyt stosujesz: claw grip/palm grip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce 1+2+2 
  • prawo ręczny
  •  od końca palca do zgięcia nadgarstka 18,5 cm szer 1,8
Odpowiedz
#2
Steelseries Rival 100 albo cm storm alcor
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Przypominam że chodzi mi o wady i zalety Draconi, na razie nie szukam innych opcji tylko opinii o tej ;)
Odpowiedz
#4
@up czytaj co autor chce a potem pisz (stop automatycznemu polecaniu modeli rekomendowanych przez Hya lub t4co) (rekomendowanie tego co oni tak po prostu nie uczyni cie znawcą myszy z takim samym doświadczeniem co oni fakt że to są dobre/najlepsze myszki z tego przedziału cenowego ale nie przesadzajmy z tym...)

@wujtrator
Mysz posiada sensor laserowy z wysoką tolerancją powierzchni... z dziwnymi ustawieniami przeskoków dpi jak na ten sensor (nie wiem czy da sie to zmienic w oprogramowaniu ale mam nadzieje ze tak) ,posiada smoothing (pływający kursor jak na lasery), dziwne ułożenie sensora (jest ono poziome co niby nie zmienia nic ale moim zdaniem zwieksza to ilość przetwarzanych danych przez MCU), system odważników (tylko na tyle myszy co jest złe gdyż nie będzie równomiernego rozłożenia wagi), powierzchnia na górze dosyć szorstka i być może będzie się scierać przy intensywnym użytkowaniu, 1000hz odświeżania co jest standardem, kabel w oplocie (wygląda na sztywny z wszystkich recenzji na YT ), oprogramowanie takie sobie, przyciski omrony 10mln klików no i ta waga 150g bez kabla zabija... podświetlenie mało ważne , wydaje się dosyć duża, firma która wyprodukowała to cudo jest niepewna... nie polecam kupna zwłaszcza że próbują podrabiać kształty  a4techa seri X7 np swoimi modelami typu : FireGlider lub Logitecha 602 swoim modelem Shark FORCE... Juz lepiej zainwestować w A4tech AL9 z tym samym (lepiej skonfigurowanym) sensorem laserowym lub tego polecanego z automatu Alcora od CmStorm Podsumowując to taki egzotyczny twór...

@edit
Posiada akceleracje pozytywną/speed bug (przy szybszych ruchach mysz nie wraca do punktu wyjściowego) a że podkładka jest autorska to nie polecam alcora ani rivala... dopóki nie będzie podkładki z jednolitym kolorem lub czegoś budżetowego chociażby a4tech 200mp
Odpowiedz
#5
@Silence Rozumiem że Avago9800 nie będzie działał na niejednolitej kolorystycznie powierzchni?
Odpowiedz
#6
Polecam bo miałem styczność i nawet mam dalej rival 100 i wiem ze te dwie opcje to najlepszy wybór do 150zl wiec o co Ci chodzi? Jakiś laserowy Avago bedzie do dupy na lowsens bo ma akcelerację rzędu 5%. Znawca sie znalazl.
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#7
Cytat: Rozumiem że Avago9800 nie będzie działał na niejednolitej kolorystycznie powierzchni?
Zasadniczo, pomijając inne znaczące wady dla graczy fps jak niestabilna akceleracja pozytywna i mała responsywność, sensory laserowe mają dobrą tolerancję powierzchni (o czym już silence napisał) i kolorowa powierzchnia nie powinna mieć zauważalnego wpływu na ten sensor, ale poza modelem sensora liczy się też jego kalibracja i pod tym względem nie miałbym zaufania do firmy produkującej wyłącznie budżetowe myszy, która jak dotąd nie zdobyła żadnego uznania. Fakt, że o produkcji myszy do gier nie mają większego pojęcia świadczy choćby to, że zgodnie z opisem mysz ważąca 150 gramów (prawie wszystkie ich myszy ważą bardzo dużo) skierowana jest między innymi do graczy fps. Zasadniczo przyjmuje się, że 100 gramów jest takim maksimum, a optymalna waga dla graczy fpsów to 70 do 90 gramów zależnie od preferencji.
Cytat:Avago bedzie do dupy na lowsens bo ma akcelerację rzędu 5%.
Nie ośmieliłbym się nazwać 15-17 cm/360 low sensem :P
Odpowiedz
#8
Patrzyłem na model cm storm alcor, zachęca mnie mocno sensor (Avago 3090) jest ponoć raczej dobry, jednak czytałem też że dla optyków muszą być podkładki monochromatyczne- prawda to?
Odpowiedz
#9
Ogólnie tak, szczególnie niekoniecznie. Są kolorowe podkładki jak zowie SR lub tesoro aegis dobrze współpracujące z optykami starczej generacji tj. a3090 czy a3050, są też takie jednolite podkładki jak a4tech mp, z jakiegoś względu obniżające max speed wyżej wymienionych sensorów. Najtańszą, godną polecenia podkładką proponowaną przez ekipę test-gear jest natec genesis m11.
Odpowiedz
#10
Czyli ogólnie rzecz ujmując to jak chcę coś na trochę wyższy poziom sieciowych fps-ów to szukam optyka w stylu tych przytoczonych + niedrogą podkładkę; ale to grania rekreacyjnego, mob i rts-ów draconia z Avago9800 będzie okej i powinna działać dobrze na każdym rodzaju podkładek ;) ?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.