• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiennik X-710BH
#1
  • jaką obecnie myszkę używasz: używałem A4tech X-710BH.
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 450-800
  • czułości w grach: niska-średnia
  • czułość w Windows: 6/11
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): nie dotyczy
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): nie mogę sprawdzić ale około 18-20cm
  • w co grasz (podaj tytuły gier): Wszystkie gat. CS, Warframe, Chivalary Bioshock, Civilization V, Starcraft 2, Warcrafty i inne.
  • jaką masz obecnie podkładkę: Nostromo B1
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 boczne do komunikacji TS, czasami 3x button.
  • twój budżet: Szukam czegoś w miare dobrego w stosunku cena/jakość, ale nie więcej 150zl.
  • jaki chwyt stosujesz: palmo-fingertip
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2.
  • jesteś lewo czy prawo ręczny/a? Praworęczny.
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni : 18,5cm.
  • jaka jest szerokość twojego palca wskazującego? 1,8-1,9cm.
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: Nie.
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: Tak.
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: Zepsuła się cała :v
  • czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? Tak
  • uwagi (np. co do wyglądu myszki): Zależy mi w miare na dobrej mysze żeby mi posłużyła(poprzednia 8 lat) jednocześnie nie jestem jakimś mocno hardcore'owym czy competetive graczem, preferuję symetryczne ale na innymi też nie pogardzę, stylistyka dowolna jednocześnie bez jakichś wodotrysków.
Odpowiedz
#2
Steelseries Rival 100 albo Cm Storm Alcor :)
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#3
Do 150 zł to moim zdaniem zdecydowanie warto brać Alcora.
Odpowiedz
#4
A jakbym chciał obniżyć widełki do 100zl, jest coś wartego zakupu w tym przedziale cenowym?
Odpowiedz
#5
Logitech g100s jedynie ale jest dosc mały
LOGITECH G PRO SUPERLIGHT WHITE | NATEC M12 MAXI LAVA | SENNHEISER GSP370| SPCGK630 PUDDING WHITE RED KAILH| ZOWIE CAMADE
Odpowiedz
#6
A jakbym chciał się pochylić nad A4techami? Mam dobre wspomnienia, bo moja poprzednie myszki też były z tejże firmy i jak do tej pory nie zawodziły, zastanawiałem się nad A90, AL90 albo TL8/9, jest coś jeszcze wartego do rozpatrzenia z tej firmy? Przy okazji ktoś mi może wytłumaczyć czym się różni a9 od a90? Szukałem i 0 informacji na ten temat.
Odpowiedz
#7
a9 - sensor optyczny 3050 (bez negatywnych efektów ale tylko przy ruchach do 1.5m/s)
a90 - to samo tylko z opatentowanymi optycznymi switchami bloody co niby mają najszybszy czas reakcji
al90 - to samo co a90 tylko z laserem 9800 informacje o nim znajdziesz na tej stronie w zakładce info o sensorach

A4techy mają dobre ślizgacze (używam myszy zl5 bez podkładki) i ślizg jest bardzo dobry i nie zauważyłem by się rysowały czy coś takiego nie odstają od myszek popularnego razera a pokusiłbym sie o swierdzenie że jakość wykonania jest lepsza od nich ... posiadam różne myszki gamingowe (ZL5 , FK1, Steelseriesy, Microsoft intellimousy, raty) i nie zauważyłem by odstawały w żaden sposób...
Solidny wybór za tą cene ale polecam tylko te z sensorami laserowymi bo mam mieszane uczucia z 3050...
Implementacja sensora A9800 stoi na bardzo wysokim poziomie a funkcja zmiany lod działa wyśmienicie..
Kabel nie jest sztywny a materiał śliski ale przyjemny a chwyt jest pewny... Mają też podświetlenie w zaleśności od modelu jaki wybierzesz...i od trybu jaki bedziesz miał włączony

O optycznych switchach (przyciskach) tylko po angielsku ale zrozumiesz o co chodzi bo koleś pokazuje jak to działa naciskając 2 przyciski w tym samym czasie na 2ch klawiaturach:
https://www.youtube.com/watch?v=2lEv0koyRCQ
Odpowiedz
#8
Czyli dobrze rozumuję odnośnie tego, że sensor A3060 w mojej starej myszce był trochę lepszy niż A3050 gdzie jest w myszkach montowany obecnie? Tak szczerze mówiąc nie wiem czy ta różnica z tym klikaniem i szybszą reakcją będzie znacząca. Teraz mam problem bo wszystkie myszki pod A9800 są do siebie podobne i nie wiem czym się sugerować przy wyborze :D.
Odpowiedz
#9
Cytując ze strony:
"....Lecz trzeba mieć na uwadze, że ten sam sensor w różnych myszkach może działać, nie zawsze tak samo (jest to spowodowane, choćby tym, że sensor jest montowany w innym ustawieniu oraz różne myszki mogą posiadać różne soczewki – co wiąże się z np. obniżeniem maksymalnej szybkości). Dodatkową zaletą tych sensorów jest to, że możemy znaleźć z nimi sporo tańszych urządzeń. Sensory 3060 lepiej sobie radzą przy niższych rozdzielczościach 400-800dpi. Dla 3050 najrozsądniejsze będzie 400-1000dpi (sensor ten również może "cierpieć" na drobne drgania, co w grach nie jest bardzo uciążliwe, ale da się zauważyć). Natomiast A3080 okolice 1600dpi. (oczywiście są to jedynie pewne wytyczne, które w większości przypadków dobrze się sprawdzają, różnice mogą być czasami minimalne). Prędkości maksymalne tych sensorów są bardzo przyzwoite w okolicach ~1.5-2m/s Jeżeli są to nasze czułości na których gramy/pracujemy na co dzień to spokojnie możemy wziąć jeden z tych sensorów...."

Według mnie nie był lepszy ani gorszy.... Prawie taki sam bym powiedział

Co do różnicy w klikaniu jest ona znikoma a szybkość kliku i tak jest niewielka w produktach bloody.... brałbym jednak tradycyjne switche gdyż jak sie zepsują to można je wymienić (wylutować i kupic nowe)...
Sugeruj się kształtem gdyż myszka z najlepszymi parametrami nie będzie dobra gdy będzie źle leżeć w dłoni. (jak postawimy priorytet na specyfikacje to bedziemy potem cierpieć... Ja tak naprzykład miałem gdy kupiłem rat'a 7'kę)
Jeśli wybór ma paść na a4tech'y to polecam AL90 lub AL9... Jeśli chcesz optyka to nic oprócz CM Xorneta albo logitecha g100s nie znajdziesz w okolicach 100zł... Jeśli nie chcesz jednych z tych modeli to pozostaje jeszcze kupno serii X7 lub kupna microsoft bluetrack'a działającego w miare dobrze (uwielbiam go) na każdej powierzchni lecz miej na uwadze że to nie myszka do grania ale tam sie też sprawdzi...
Odpowiedz
#10
Odświeżam temat bo myszki dalej nie kupiłem, natomiast znalazłem ofertę:
http://www.gameragon.pl/p23778,roccat-ko...1-713.html
To jest zwykła myszka Roccat Kone Pure(Optical) czy jej lepsza wersja Military, ponieważ szukałem Military i wyskoczyło mi to i nie jestem pewien, bo jeżeli jest to rozumiem, że mogę brać w ciemno?
Edit: Tutaj znalazłem drugą myszkę z tego samego sklepu i cena jest odpowiednio wyższa:
http://www.gameragon.pl/p23777,roccat-ko...1-712.html
Powoduje to mętlik w mojej głowie. Dodatkowo jeżeli miałbym wybrać pomiędzy CM Storm Alcor a SS Rival 100 to którą i dlaczego?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.