• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka do cs, uchwyt
#1
jaką obecnie myszkę używasz: Genius Gila
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): niska
czułość w Windows: 6/10
w co grasz (podaj tytuły gier): CS:GO
jaką masz obecnie podkładkę: Hyperx Fury Pro Gaming Xl
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): używam dwa boczne do przewijania stron w przeglądarce, ale nie są priorytetem w nowej myszce.
twój budżet: 200-300
jaki chwyt stosujesz: tu jest problem, bo najbardziej zdecydowanie odpowiadam mi palm, ale bardzo dobrze wyprofilowany do mnie. Byłem dzisiaj w saturnie i mediamarkt, przymierzyłem te myszki:
Razzer Deathadder Chroma - podobno bardzo dobra do palmgripa, ale w moim odczuciu fatalnie ułożony czubek myszki, za bardzo na środku, znacznie wygodniej trzymałoby mi się mysz gdyby najwyższy punkt myszki był bardziej cofnięty, mysz była niewygodna.
Roccat Kone pure military - za mała, nie przepadam za fingertipem, gdyby była większa byłaby idealna, ale jak ją chwytałem palmgripem to palce na przyciskach znacznie wystawały poza obudowę
Roccat Kone XTD Optical - zdecydowanie idealnie wyprofilowana dla mnie, bardzo wygodna, może trochę za duża, ale też bardzo ciężka i droga, dlatego wolałbym tańszą i lżejszą alternatywę
SS Rival - po Kone XTD druga jeżeli chodzi o wygodę, nawet mi się wpasowała w dłoń, ale w moim wypadku musiałem dłoń trochę cofnąć do tył, więc chwyt był tak pomiędzy fingertipem a palmgripem, co trochę mnie drażni.
SS Sensei - idealna ale dla lewej ręki XD gdyby najwyższy punkt myszki był po prawej nie lewej stronie byłoby bdb ;)
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): dostosuje się (teraz 1+2+2)
jesteś lewo czy prawo ręczny/a?: prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 18.4cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: no właśnie nie za bardzo
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: rolka słabo działa, mysz się mało nadaje do cs, mało kontroli nad gryzoniem, wygoda też średnia, często coś się psuje w LPM i wchodzi bardzo ciężko. Wcześniej miałem TT Saphira, super mysz tylko się zepsuła (kabel), ale była wygodna dla mnie (miałem wtedy jeszcze mniejsze dłonie, trzymałem ja prawie pełnym palmgripem)
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? nie jest to konieczne
uwagi (np. co do wyglądu myszki): brak, dodam że posiadam Razer Mouse Bungee :D
Odpowiedz
#2
Myślę że powinieneś zobaczyć zowie ec1-a jedna z najlepszych pod palma
Odpowiedz
#3
czytałem że EC1-A jest podobna do DA Chroma, wiec właśnie nie jestem pewien czy będzie tak wygodna w moim przypadku.
Odpowiedz
#4
Właśnie ec1-a jest wiele wygodniejszą wersją deathaddera ;) Proponuje zobaczyć zawsze jeśli zamówisz przez internet w ciągu 2 tyg. możesz zwrócić albo zobaczyć w sklepie jak masz możliwość
Odpowiedz
#5
A kojarzy ktoś myszki o podobnym kształcie co Roccat Kone XTD Optical ?
Odpowiedz
#6
Cytat:Właśnie ec1-a jest wiele wygodniejszą wersją deathaddera ;)
Odnosząc się do problemu z nieodpowiadającym umiejscowieniem górnej części myszy ec-a i deathadder będą pod tym względem podobne. Na pewno cofnięty grzbiet mają myszy zowie z serii ZA, w tym wypadku zowie ZA11 jako największa, choć nie będzie podobna do kone xtd. W zasadzie nie ma chyba godnych polecenia myszy podobnych kształtem do roccatów kone, co najwyżej finalmouse 2015, ale z tego co widzę nie jest dostępna w polsce.
Odpowiedz
#7
Tak właśnie się obawiałem, że EC1-A będzie niewygodna.

Zaryzykuje ZA11, jak będzie niewygodna to oddam i wtedy biorę  Rivala i jakoś to będzie :D
Odpowiedz
#8
Pisał że może być poza polską zakupiona myszka aczkolwiek chyba źle zrozumiałem bo myślałem że chce myszkę profilowaną ;c mój błąd
Odpowiedz
#9
Jednak kupiłem (troche przez przypadek ;P) Zowie ec1-a i po rozpakowaniu i osadzeniu jej na podkladce, pierwsze wrażenie - znacznie bardziej wygodna niz mi sie wydawalo ;D Trzyma sie ja bardzo wygodnie choc trochę się będę musiał przyzwyczaić, aczkolwiek chwyt jest pewny i na pewno da rade do csgo. Mam wrazenie ze profil i grzbiet myszki jest odczuwalnie mniej  "agresywny" niż w DA chroma, grzbiet lepiej sie wpasowuje i tak nie uwiera, przynajmniej dla mnie - mam raczej małe dłonie.
Odpowiedz
#10
Mam znajomego w Globalu, który właśnie ciśnie na EC i mówił, że nie ma lepszej myszy dla niego. Ale...jak mogłeś zamówić inny model przez przypadek? :D No nieźle.

Ja miałem trochę dłuższą drogę z Deathaddera: DA (podobne odczucia co Ty, ten najwyższy punkt jest chyba dla masochistów lub po prostu mysz jest dla ludzi, którzy mają ogromne ręce) -> Roccat KPM (wszystko super, gdyby nie te ścianki boczne, które pod palma się nie nadają, wżynał mi się mały palec w ściankę) -> Zowie ZA13 (profil super, jednak trochę za wąska) -> Mionix Avior (absolutny faworyt, byłem sceptycznie nastawiony do płaskich myszek, jednak gra mi się na niej podobnie jak na Roccat KPM, z tym że ścianki są do palma idealne, wrażenie szerszej niż jest w rzeczywistości, przez co chwyt jest bardzo pewny i wygodny)

Chciałbym kiedyś sobie pograć na Mionix Castorze, ale pewnie dla moich małych rąk zupełnie by się nie nadał :(
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.