• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką myszkę pod mój chwyt wybrać?
#1
Witam jestem po małej lekturze na stronie i mam trochę mętlik w głowie, więc proszę o pomoc w dobraniu dla mnie myszki :P
  • jaką obecnie myszkę używasz: steelseries xai
  • jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 400
  • czułości w grach : 2,35 csgo średnio-szybka
  • czułość w Windows: default
  • czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): gram bez sterowników
  • ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót - 360°(w dowolnej grze fps): 
  • w co grasz (podaj tytuły gier): cs 1.6 cs:go
  • jaką masz obecnie podkładkę: qck+ 
  • ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): 2 bocznych nie używam
  • twój budżet: 300 zł
  • jaki chwyt stosujesz: chyba to będzie CLAW GRIP - wrzuciłem na dole fotke
  • jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce : 1+3+1 aczkolwiek palec serdeczny trzymam na prawym rogu myszki więc nie wiem czy mam to zalizyczć do 1+3+1 czy 1+2+2 :P moje palce prócz kciuka są umiejscowione bardziej na prawej stronie myszki, nadgarstek i śródręcze mam w powietrzu, trzymam myszkę tylko końcówką palców, resztą dłoni jest w powietrzu ale rękę podpieram łokciem o kant stołu. Odkąd pamiętam stosuje taki chwyt i tak ułożoną dłoń więc inny chwyt nie wchodzi raczej w grę
  • jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak - 20,5 cm
  • jaka jest grubość twojego palca wskazującego: 2 cm
  • czy chcesz zmienić swój chwyt?: raczej nie
  • czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: raczej nie, od zawsze gram na 400 dpi
  • co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
  • wydaję mi się że xai jest dla mnie trochę za duża i za ciężka przy takim chwycie jaki stosuję, i też strzela się na nim tak średnio, nie ma tej kontroli i precyzji jaką bym oczekiwał.

    uwagi (np. co do wyglądu myszki): zastanawiam się właściwie nad którąś z myszek zowie: fk1/2 lub ZA11/12/13 i będąc po małej lekturze na stronie głównej chyba bym wybrał zowie za13 z racji tego że jest najlżejsza i najmniejsza ale czy nada się do takiego chwytu jaki stosuje i mojej wielkości dłoni? :P jedno wiem na pewno że myszka musi być lżejsza od xai, ale jaki kształt przy moim chwycie będzie najbardziej optymalny to nie wiem :( 
  • [Obrazek: 2uzs50k.jpg]
Odpowiedz
#2
Ja widzę obrazek z napisem top spin... jak nie dajesz claw gripa to mogłeś chociaż z jakąś fajną laską wrzucić ^^

Wydaje mi się, że skręcanie dłoni w prawo powoduje u ciebie, że na symetrycznej nienaturalnie układają ci się palce. Ewidentnie powinieneś spróbować lekko nachylonej i krótszej jak chcesz - weź sobie zobacz na Zowie EC2-A.
Odpowiedz
#3
(11-24-2015, 09:59 PM)ezzio napisał(a): Ja widzę obrazek z napisem top spin... jak nie dajesz claw gripa to mogłeś chociaż z jakąś fajną laską wrzucić ^^

Wydaje mi się, że skręcanie dłoni w prawo powoduje u ciebie, że na symetrycznej nienaturalnie układają ci się palce. Ewidentnie powinieneś spróbować lekko nachylonej i krótszej jak chcesz - weź sobie zobacz na Zowie EC2-A.

Nie nie, nie symetryczna odpada :P może źle się wyraziłem w tym że trzymam myszkę z prawej strony bardziej
Odpowiedz
#4
Ezzio pomozesz? :P

Chciałbym zamówić tą ZA13 z racji tego że wydaje mi się że jest najkrótsza i najlżejsza i będzie dla mnie najwygodniejsza bo xai mi się za ciężki wydawał ale pytanko czy bedzie sie nadawać do takiego chwytu jaki stosuje czyli CLAW Grip ale myszkę trzymam samymi upuszkami palców 1+3+1 i tak bardziej od góry mam ułożoną rękę niż na płasko, a śródrecze i nadgarstek w powietrzu a cała reką opieram na łokciu, tak jak na zdjęciu po.

ZA13 bardziej pasuje pod taki chwyt czy FK1 lub FK2? :P 

[Obrazek: 20151124_122802.jpg]
Odpowiedz
#5
ezzio był u mnie jak odpaliliśmy akurat ten post i umarł jak zobaczył jak trzymasz myszkę zresztą ja tez :D Ja bym to nazwał chwyt WTF! :D będziesz miał problemy z nadgarstkiem na starość, zobaczysz :P

Nie odpisaliśmy, bo chcieliśmy sprawdzić jak się trzyma czymś takim ZA13 dla Ciebie + kilka innych małych modeli, więc musielismy po drodze odwiedzić kilka osób :P i powiem Ci, ze w ch... nie wygodnie jest praktycznie na wszystkim :D przetestowaliśmy za13, xorneta, savu, abyssusa, g100, kone pure military, ninonx aurore, fk1 i aviora i jedynie na Logitech g100 (ten sam kształt co g100s) i fk2 jakoś wydało nam się najwygodniej, ale po małej modyfikacji chwytu :D

Problemem w ZA13 jest to, że ma cięższy tył od przodu, przez to tak zamula dupą jak ruszasz przodem do tego palec serdecznie nie wygodnie się trzyma na rogu :P w innych modelach w duzej mierze ten palec serdeczny wadzi :P

W g100s jak sobie cofniesz rękę do tyłu lekko - teraz masz tak \---| gdzie (\ - palce z przodu, --- - śródręcze, | - tył) a po modyfikacji chwytu, żeby było tak /---|, wtedy mozesz naciskać przyciski, które w tym modelu nie wystają jak w Xai.

No i FK1m w twoim przypadku weź FK2, jest mniejsza, lżejsza, płąska, waga wydaje się bardziej równa więc powinno być lepiej, bo rzeczywiście Fk1 mogłaby być za ciężka. Z racji, ze FK1 ma lepszy sensor to celowałbym dla Ciebie w FK2.

Pamiętaj, że to są jedynie nasze od czucia przy krótkich testach takiego chwytu, bo nigdy nie widziałem, żeby ktoś tak trzymał wiec nie mamy tu kogo zapytać na czym lubi grać :D
Odpowiedz
#6
A ja myślałem że to normalny chwyt :P i tak gram od 2000 roku, to weź tu się teraz przestaw na inny :P ale z tym nadgarstkiem to masz racje bo już teraz mnie trochę boli prawą ręka a więc trzeba by było zmienić chwyt na bardziej "normalny". Pytanie tylko który chwyt będzie najbliżej podobny do mojego bo taki całkiem przeciwny to nie ma bata żebym się przyzwyczaił tak szybko a więc myślę że może będę trzymał myszkę tak jak do tej pory tylko nadgarstek będę miał na stole na nie w powietrzu i lekko będę nim podpierał myszkę ale bardziej kontrolując ją palcami niż śródręczem i nadgarstkiem, już takiego szpona z góry nie będę robił bardziej na płasko palce, takie 1+2+2 (z tym że palec serdeczny na prawym rogu na przodzie myszki ) Mam nadzieje że zrozumiałeś o co mi chodzi :P Połączenie CLAW GRIPA z FINGERTIPEM z małą domieszką PALMA :D 

A więc po takiej korekcie chwytu jaką byś mi myszkę polecił biorąc pod uwagę że mam dość dużą dłoń 20,5 cm ale wydaję mi się że im myszka będzie lżejsza tym lepiej, ta xai była dla mnie za ciężka, a więc na moje oko to albo FK2 albo FK1

Proszę eksperta o wypowiedz :P trzeba spróbować tego zowie czy faktycznie ten sensor taki zajebisty :P 

Bardziej bym się skłaniał ku FK2 bo ona na długość to jest praktycznie taka sama jak XAI a ona mi się wydawała i tak za duża tylko czy będzie pasował pod moją dłoń i chwyt jaki chce stosować ?
Odpowiedz
#7
kup FK1, i przestaw się na palmo claw, z czasem spokojnie dasz radę, nie trzymaj w powietrzu nadgarstka bo dorobisz się poważnych problemów, gdyż w ten sposób non stop napinasz dłoń, aby utrzymać ją w powietrzu stabilną. Serio szkoda zdrowia ;)

po prostu postaraj się przywyknąć to kładzenia nadgarstka
Odpowiedz
#8
XAI wydawał mi się sporo za duży i dużo za ciężki, jednak FK2 jest lżejszy i mniejszy bo FK1 jest podobny wielkościowo i wagowo, zamówiłem FK2 :P Jak faktycznie będzie taki mały to go zwrócę ale wydaję mi się że im mniejsza myszka tym dla mnie lepiej, chodź mam rękę 20 cm.

Chyba nie będzie tak źle jak będę ją CLAW GRIPEM trzymal?? :P
Odpowiedz
#9
źle nie bedzie o ile użyjesz normalnego claw gripa ;D
Odpowiedz
#10
Hay nie będę zakładał nowego tematu, powiedz mi tylko jak ten FK2 współpracuję z podkładką zowie G-SR bo taką też zamówiłem razem z myszką, wcześniej miałem QCK ale już jest tak stara że nadaję się tylko na śmietnik, oczekuję od niej dobrej kontroli i w miarę średniej szybkości, jak z originalnymi ślizgaczami współpracuję, czytałem że są trochę za niskie, czy warto je wymienić na jakieś grubsze?? Przy ruchach często podnoszę myszkę do góry. A wam jak się ta podkładka sprawuję po czasie, powiedzmy pół roku i dłużej czy jej szybkość i ślizg jakoś diametralnie spada?
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.