• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
do fps i do biura
#1
Witam,
mam już swoje lata i pasję grania muszę pogodzić z pracą :) zastanawiam się nad wyborem odpowiedniej myszki. Jestem praworęczny, cena nie gra w zasadzie roli ( byłem o krok od zakupu SteelSeries Sensei wireless która jak wiadomo do tanich nie należy, ale postanowiłem zasięgnąć porady jeszcze tutaj ). Czekam na porady, bo spieszy mi się trochę ( kasa może przepaść i nie będę mógł sobie pozwolić na zakup ). Docenię każdą UARGUMENTOWANĄ odpowiedź - zdania "kupują tą bo jest zajebista" średnio mnie interesują ;)

zapomniałem o wzorze, a więc:
jaką obecnie myszkę używasz: noname za 50zł
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: o ile się nie mylę 1600
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): średnia
czułość w Windows: średnia
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka):
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): brak danych
w co grasz (podaj tytuły gier): Battelfield 3/4 oraz CS
jaką masz obecnie podkładkę: nie posiadam
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): obecnie 4, używam bocznych
twój budżet: do 600 zł
jaki chwyt stosujesz: cała ręka
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 122
jesteś lewo czy prawo ręczny/a? prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): 20,3
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 1,8
czy chcesz zmienić swój chwyt?: nie
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?:
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce? tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki):
- dosyć cichej pracy klawiszy
- fajnie jakby była bezprzewodowa
- dobrze działające kółko ( fajnie, żeby mogło pracować w trybie szybkim - czyli bez blokady )
- miała opcję zmiany DPI w locie
- co najmniej 7 przycisków ( im więcej tym lepiej - przyda się w pracy )
#2
jak na prawdę chcesz bardzo dużo przycisków to możesz zastanowić się nad logitechem g600, bardzo wygodna, ale do poważnego grania (w sumie jak wszystkie te bezprzewodowe) tak średnio się nadaje.

jeżeli ma być też do pracy to być może będziesz wolał jednak lżejsze myszki niż sensei wirless lub g502, chyba, że masz mocną, dużą dłoń i wiesz, że nie będzie to problemem.
pamiętaj, że możesz kupić sobie mouse bungee np. roccat apuri i udręka kabla przeminie ;)

dobrze by było żebyś podał jak trzymasz myszkę bo wtedy będzie wiadomo czy polecać coś mniejszego/ większego. Napisz też rozmiar dłoni i jaką masz teraz mychę.
#3
(02-10-2015, 03:25 PM)Hya napisał(a): jak na prawdę chcesz bardzo dużo przycisków to możesz zastanowić się nad logitechem g600, bardzo wygodna, ale do poważnego grania (w sumie jak wszystkie te bezprzewodowe) tak średnio się nadaje.

jeżeli ma być też do pracy to być może będziesz wolał jednak lżejsze myszki niż sensei wirless lub g502, chyba, że masz mocną, dużą dłoń i wiesz, że nie będzie to problemem.
pamiętaj, że możesz kupić sobie mouse bungee np. roccat apuri i udręka kabla przeminie ;)

dobrze by było żebyś podał jak trzymasz myszkę bo wtedy będzie wiadomo czy polecać coś mniejszego/ większego. Napisz też rozmiar dłoni i jaką masz teraz mychę.

dzięki za odpowiedź, właśnie edytowałem post, więc powinno być łatwiej :). Dłoń raczej duża, więc z wagą myszki nie powinno być problemów. Zorientowałem się mniej więcej co to jest mouse bungee i raczej odpada - raz, że zajmuje dodatkowe miejsce na biurku ( wolę je już przeznaczyć na ładnie świecącą stację dokującą nowej myszki ;) ) dwa, że jak na moje oko, mało to zmienia - kabel jak był tak jest dalej.
#4
No to w zasadzie Logitech g602 spełnia te wymagania, dosyć cieżka, duża, bardzo wygodna, 11 przycisków programowalnych, dobry sensor, dobra bateria, dobry scroll. Nie widzę nic lepszego dla Ciebie ;)

Co do mouse bungee to daje ono bardzo dużo, najważniejsze, że kabel Ci wtedy nie szura, prawie go nie czujesz podczas poruszania myszką.
#5
ok, właśnie oglądam / czytam recenzje i na pewno wezmę ją pod uwagę !
a dlaczego nie sensei od steelseries ??

jeśli ktoś miał do czynienia z g602 proszę o opinię !
p.s.
max 2500 dpi do fpsów nie za mało ?
#6
w sumie większość osób które znam używa do 1000-1200 dpi ;) chyba, ze grasz na jakimś 30+ calowym monitorze to z 2000dpi może by się przydało ;) Imo nie jest warty takich pieniędzy ten sensei.
#7
a jeśli przebolałbym ten kabel, to Twoim zdaniem szefie g600 czy g502 ??
#8
Jakbyś się zastanawiał kiedykolwiek czy masz za mało dpi, to większosc najlepszych graczy csa czy quake używa 400/450 (reszta 800/900). Jak wyżej, do grania zdecydowanie mysz przewodowa więc logitech g502: aktualnie najlepszy sensor na rynku, trochę za ciężka pod fpsy, ale jeśli wybierasz między nią a dużo cięższą bezprzewodową to g502 znowu wypada lepiej no i rolka bez blokady.
#9
g502 z mouse bungee :)
#10
W czeluściach internetu znalazłem jeszcze coś takiego jak: FUNC MS-3 R2. Miał ktoś kiedyś styczność ?


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.