• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
roccat vs zowie
#1
Jako że stoję prze trudnym wyborem bardzo ważnego elementu stanowiska dowodzenia pikselami jakim jest mysz, postanowiłem zasięgnąć bardziej szczegółowych informacji dotyczących 2 modeli myszek, mianowicie roccat kpm i zowie ec2-a. Punktem wyjścia jest złożenie, że sensor ec-a został skalibrowany tak samo jak fk1, i mój problem związany z wyborem dotyczy różnicy w kalibracji sensora 3310 przez różne marki. Wielokrotnie trafiłem na opinie dotyczące smoothingu w rivalu czy mionixie, wynikające konkretnie ze zbyt dużej ingerencji oprogramowania w działanie sensora, która w modelu zowie fk1 została zredukowana do absolutnego minimum (nie przytoczę strony bo sam znowu próbuję ją znaleźć ale trafiłem na coś opisującego algorytmy stosowane przez zowie fk1 rivala i da i ich wplyw na prace sensora), niestety nie znalazłem nic konkretnego o roccacie. Chciałbym sie zapytać czy udało wam się zauważyć jakiekolwiek różnice w pracy sensora 3310 w poszczególnych modelach, gram w fpsy od 10 lat i niestety sam czuję smoothing w moim savu, szczególnie, że gram na niskiej czułości. Główną przewagą roccata kpm w moim przypadku jest skok dpi, 450/500 dpi lezy mi zdecydowanie lepiej niz 400 i żadne proporcjonalne zmiany czułości nie pozwolą otrzymac tego samego feelingu. Kolejną przewagą były przełączniki, niestety zobaczyłem wasz nowy poradnik odnośnie przełączników i uznałem, że 5 zł na ich wymianę oraz trochę wiecej czasu na adaptację do innego skoku dpi nie jest zadnym problemem, w zamian za lepiej skalibrowany sensor i lepszy dla mnie kształt. Dlatego prosiłbym, nawet o bardzo subiektywne opinie niezauważone przez pozostałych testerów odnośnie różnic w pracy sensora między fk1 a roccatem i roccatem a mionixami czy rivalem.
#2
Hmmm Mionix Avior 7000 pojawi się u mnie jutro ewentualnie po jutrze chcesz to zdam relacje :)
Zmiana z M8000X.
#3
będziemy mieć ec1-a to zobaczymy jak tam ten sensor. Nawet zestawię rivala, kone military, eca i mionixa w poszukiwaniu jakichkolwiek różnic w sensorze dla Ciebie jak przyjdzie ec-a i dołożę do tego sensor z razer DA ;). Powiem Ci jeszcze coś istotnego, otóż czasem testując na różnych komputerach zauważaliśmy, że na jednych myszka jakby rzeczywiście posiadała jakiś lekki smoothing. Być może zasyfienie kompa, jakieś przeróżne procesy w tle też mają wpływ na pracę myszki. To tak jak się czyta o smoothingu u mionixa, kiedy nasz egzemplarz ma tak skalibrowany sensor jak żyleta, może ktoś dostał jakiś gorszy egzemplarz, może to tylko wymysły ciężko powiedzieć ;). Jestem bardzo uczulony na jakiekolwiek opóźnienie w działaniu sensora, więc takie rzeczy od razu widzę. Tak na laserowych źle mi się gra właśnie z tego powodu, czuję to inne działanie sensora.
#4
Hi Hi Hi pomysł z tym porównaniem bardzo mi się podoba.
To co piszesz to prawda. Kiedyś ściągnąłem z neta stery do chipsetu i powodowały jakieś dziwne lagi kompa w tym myszki. Dopiero jak zainstalowałem starsze ze strony producenta to problem zniknął.
A kiedy mniej więcej będzie to porównanie?
#5
jak dojadą ec-a i chroma ;D jak ezzio wróci bo ma rivala u siebie, muszę jeszcze zobaczyć u kogo teraz jest kone military :P także może jeszcze przed naszymi feriami uda się (do 2 tyg) :)

także z tymi opiniami o smoothingiem, jak to ludzie go zauważają w 3310 to podchodź z dystansem ;)
#6
Zapomnialem zapytac, nie ma jakis planow nowych myszy na 3366? Co do testu wystarczyloby porownanie z fk1 ale dzieki za zaangazowanie :p Moze i przesadzam, ale nie bez powodu myszy microsoftu na mlt04 nadal ciesza sie duza popularnoscia i w niektorych testach nadal oceniane sa wyzej niz aktualne myszy na 3310, wlasnie ze wzgledu na brak procesow filtrowania ruchu kursora. Najlepiej byloby dojsc do tego jakie procesy sa wykorzystywane w danej myszy ale to juz chyba robota dla kodera.
#7
Póki co trzeba przebrnąć przez ec-a, chrome, sr, hades ultimate i dokończyć poradnik, do tego dochodzą ferie i kupa pracy w pracy :P, później jeszcze recę hyperX v2 bo zaraz się będą pojawiać zapytania o nie :P do tego jak łaskawie support Ninoxa odpisze co z naszą gwarancją Aurory, to jeszcze dokończymy i tą recę :P a po tym wszystkim może będziemy myśleć np. o abyssusie 2014 ;)
#8
nie chodzilo mi o abyssusa 3366 bo nawet nie wiedzialem ze ma byc na tym sensorze i nie o testy tylko o sama mozliwosc pojawienia sie nowych myszy na 3366, ze wzgledu na to, ze nie wiem konkretnie gdzie takich rzeczy szukac, a tematy tego rodzaju pojawiaja sie zupelnie przypadkowo na roznych forach.
#9
oh źle popatrzyłem :P sensor 3366 do momentu jak logitech ma go na wyłączność nigdzie się nie pojawi ;)
#10
Heh przy Mionixie 7000 Gigabyte M8000X i death addery to są zwykłe popierdółki... Mysz pracuje jak żyleta jestem w szoku Ustawiłem sobie 1650DPI i jest idealnie :) dokładność tego myszora jest MEGA dzięki Hya za doradzenie. Wygodna jest jak diabli ( Myślałem że wolę ciężkie myszy - to właśnie się zmieniło - do tej nie napcham już Modeliny play doh... Poprzednia mysza M8000x ważyła 250g....)

Także kolego bierz Mionixa bo przy nim logitechy i razery to zabawki dla gimbazy... Mam 27 lat, więc wiem kto kupuje for gejmers :P a mionix nie wygląda chociaż jak ze straganu odpustowo czy coś...


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.