• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Myszka csgo, dodatkowe przyciski
#1
jaką obecnie myszkę używasz: Genius Gila
jakie DPI w obecnej myszce masz ustawione: 600 DPI
czułości w grach (wystarczy wpisać – niska, średnia lub wysoka): 2 czasami 1.8
czułość w Windows: 6/11
czułość w sterach myszki (o ile takie posiada Twoja obecna myszka): 5/10
ile cm przejeżdżasz myszką aby wykonać pełny obrót – 360°(w dowolnej grze fps): ~35cm
w co grasz (podaj tytuły gier): głównie CSGO + RPG ewentualnie Total War lub BF4
jaką masz obecnie podkładkę: Kingston Hyperx Fury Pro Gaming L
ile przycisków używasz w myszce (czy używasz boczne): TAK i tu jest największy problem. Moja obecna myszka strasznie mnie przyzwyczaiła do przycisków bocznych, używam te przyciski bardzo często bo mam pod nie zbindowane skróty w przeglądarce (przesuwanie kart, otwieranie i zamykanie kart), bez tego nie wyobrażam sobie funkcjonowania. Dlatego nowa myszka MUSI mieć przynajmniej 5 dodatkowe przyciski - dwa boczne + dwa wystające najlepiej na prawej krawędzi ew. na lewej + jeden przycisk pod skrollem na komunikacje w grze!
twój budżet: do 300zł im mniej tym lepiej
jaki chwyt stosujesz: FINGERTIP ver. 1
jakie jest Twoje ułożenie palców na myszce (1+2+2 czy 1+3+1): 1+2+2
jesteś lewo czy prawo ręczny?: prawo
jaka jest wielkość Twojej dłoni (w cm, od końca palca do zgięcia nadgarstka, zmierz jak na poniższym obrazku): ~17.4 cm do nadgarstka, a do kciuka ~12.1 cm - mam dość małe dłonie
jaka jest szerokość twojego palca wskazującego (zmierz jak na powyższym obrazku)? 2.0 cm
czy chcesz zmienić swój chwyt?: może być ewentualnie palmgrip raczej się do niego przyzwyczaję (poprzednią myszkę miałem tt saphira), nie lubię clawgripa.
czy inny zakres dpi w nowej myszce jest akceptowalny dla Ciebie?: tak, prawdopodobniej będę korzystał z 400dpi
co w twojej obecnej myszce chciałbyś zmienić najbardziej/co się zepsuło?: sensor jest niedokładny, w momencie podniesienia myszki sam się trochę przesuwa, w dodatku myszka jest chyba trochę źle wyważona (nierównomiernie ciężka) i trochę słaba do fps, a przy probie zmiany DPI na 400 myszka drastycznie spowolniła i zachowywała się jakby na 30 DPI, bardzo ale to bardzo powoli :D . Jest również mało wygodna w trzymaniu, aczkolwiek przyciski boczne w niej to majstersztyk i tylko ze względu na ich wygodę użytkowania jeszcze jej nie zmieniłem. Zależy mi na dobrej prezycji w csgo, gram na ciut wyższym poziomie (suprime) ale oczywiście nie zamierzam grać profesjonalnie :D 
czy nowa myszka musi być kupiona w Polsce?: tak
uwagi (np. co do wyglądu myszki): dobrze by było jakby była w miarę czarna i możliwość ustawienia czerwonego podświetlenia (pod kolor klawiatury Natec genesis) i ponownie przypominam o przyciskach dodatkowych, musi być minimum 5 dodatkowych przycisków, dwa boczne + dwa na krawędzi + 1 pod skrollem i przypominam, że mam w miarę małe dłonie ;D
Odpowiedz
#2
Najbliższa twojemu zapotrzebowaniu będzie ASUS Strix Claw jednak ma tylko (i aż) dodatkowe 3 boczne przyciski + pod srollem, a do tego podświetlenie ma pomarańczowe (można jednak wyłączyć je i wygląda myszka nawet ładniej). Niestety nic innego nie potrafię Ci polecić.
Odpowiedz
#3
Co myslisz o logitech g402?
Odpowiedz
#4
Wszystko zależy od priorytetów. Jeżeli przedkładasz ilość przycisków nad sensor czy komfort to g402 nie będzie zła, na pewno pod względem sensora, wagi (jest za ciężka), kształtu czy rozmiaru (jest dość duża) nie jest to specjalnie dobry wybór, zwłaszcza pod fpsy, z drugiej strony nikt nie robi myszy pod FPSy z większą liczbą przycisków, więc jeżeli nie możesz zrezygnować ze skrótów, to wybór masz bardzo ograniczony i g402 jest jedną z lepszych opcji.
Odpowiedz
#5
Kupiłem G402, narazie się do niej przyzwyczajam (zawsze mi to zajmuje amse czasu) :D Za to bawiłem się z nią ponad 3 godziny (!!), żeby wgl zaczęła działać, bo nie chciały się wgrać sterowniki i wgl sensor nie działał, dopiero przeinstalowywanie sterownikow płyty głownej i zabawa w menadżerze urządzeń dały wreszcie efekt :P Zobaczymy jak mysz sie bedzie sprawować w cs, na pewno jest lżejsza od mojej poprzedniczki, samo oprogramowanie myszki również fajne.
Odpowiedz


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.